reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co sądzicie o imieniu amadeusz

Dołączył(a)
23 Styczeń 2011
Postów
1
Czesc dziewczyny jestem 35 tyg. ciąży i nadal nie mamy wybranego imienia dla naszego drugiego synka. Pierwszy ma na imię Mike też mało znane. Teraz bardzo podoba nam się imię Amadeusz, ale rodzina i znajomi uważają ,ze tym imieniem skrzywdze naszego skarba!!! Co wy sądzicie o tym imieniu? Pomóżcie!!!
 
reklama
Znałam małego amadeusza - śliczny chłopczyk ale imię rzeczywiście troszkę dziwne choć nikt się z niego nie śmiał. Wołałam na niego mozart i się nie obrażał (byłam opiekunką na koloni:)
 
Czesc dziewczyny jestem 35 tyg. ciąży i nadal nie mamy wybranego imienia dla naszego drugiego synka. Pierwszy ma na imię Mike też mało znane. Teraz bardzo podoba nam się imię Amadeusz, ale rodzina i znajomi uważają ,ze tym imieniem skrzywdze naszego skarba!!! Co wy sądzicie o tym imieniu? Pomóżcie!!!
Piękne imię mi się bardzo podoba :-)
pamiętaj że to Twoje dziecko i jeżeli Tobie się te imię podoba to w czym problem?? każdy ma inny gust i lubi co innego, ja lubie kolor zielony, a dla Ciebie może on być okropny...wybór należy do was. pozdrawiam :-)
 
Słyszałam, że to, jakie imię nosimy, determinuje w jakimś stopniu to, kim jesteśmy. Myślę, że wszystko jest kwestią gustu, a o tym dżentelmeni nie powinni rozmawiać, ale jako, że jesteśmy w babskim gronie, powiem Ci, że trzeba patrzeć też z punktu widzenia dziecka. Jak już będzie większe i będzie więcej rozumiało, pójdzie do szkoły, gdzie dzieci bywają okrutne, może spotkać sie z wieloma docinkami z tytułu imienia. Może warto ustrzec pocieche przed takimi zupełnie niepotrzebnymi nieprzyjemnościami..? i pomyśleć nad pięknymi, aczkolwiek nie tak dziwnymi imionami. Dla mnie to imię jest hmmm.... no nie podoba mi się. Ale Twój skarb :-)
 
Imię bardzo ładne;)
W Urzędzie przejdzie napewno i dzieci śmiać się nie będą;)
Mój kuzyn tak ma na imię;)

Niestety dzieci są bardzo okrutne... :( i niewiele im potrzeba...
Ale może mamy inne doświadczenia.

W każdym bądź razie, jeśli koleżanka, autorka wątku, zdecyduje się na to imię, mam nadzieję, że trafi na mądrze wychowanych rówieśników dla swojego dzieciątka. :)
 
Mama Kasi ale dzieci sa okrutne i dla nich do szyderstw powodem moze byc obojetnie co ,nie tylko samo imie,a to ze nosi okulary,ma rude wlósy,czy sie jąka.Rownie dobrze moga smiac sie z Kasi,Ani czy Michała.
 
reklama
Owszem. Ale po co samodzielnie wystawiać dziecko na pośmiewisko? Z drugiej strony, myślę, że to kwestia wychowania. I jeśli rodzice dadzą dobry przykład i mądrze będą prowadzić swoje dziecko, to nie powinniśmy mieć obaw przed nadaniem jakiegokolwiek imienia. Słuchając obaw możemy też doprowadzić do tego, że wiele imion stanie się archaicznych i zapomnianych, a niektóre z nich są naprawdę piękne.

Ach, człowiek się prześpi i od razu trzeźwiej myśli. :)

Tak czy siak mnie się imię Amadeusz nie podoba. Spójrzmy chociażby na to, jak będziemy je zdrabniać: Amciu? :D bo obawiam się, że Amadeuszek koniec końców będzie zbyt długie...
 
Do góry