reklama

Co się należy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez ankusch, 7 Lipiec 2014.

1. ankusch

ankusch Fanka BB :)

Witam!
    Jestem na urlopie wychowawczym na pierwszą córkę do czerwca następnego roku umowe mam na czas nieokreślony a teraz na 2 września mam termin drugiego porodu i chciałam się zapytać co mi przysługuje? co musze załatwić,zgłosić po porodzie pracodawcy ...??? teraz pobieram zasiłek na wychowawczym i mam do sierpnia. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiam Ania

2. nieobecna87

nieobecna87 Fanka BB :)

Ja bym złożyła do pracodawcy wniosek o przywrócenie do pracy (z tego co kojarzę ma na to 30 dni), po przywróceniu od razu poszła na L4 (przynajmniej od razu będziesz miała płacone), a po porodzie normalny urlop macierzyński.

3. reklama
  4. ankusch

Ja mam termin za ponad 1,5 miesiąca także l4 nie wchodzi w gre to praca w sklepie spożywczym...zreszta nie chciałam pracodawcy oszukać. Tylko zastanawiam się co mi się na należy gdy urodze na wychowawczym..

5. nieobecna87

nieobecna87 Fanka BB :)

Skoro urodzisz we wrześniu, więc macierzyński przysługiwałby Ci do września, a wychowawczy kończy Ci się wcześniej - w czerwcu, to do czerwca będzie Ci przysługiwał zasiłek macierzyński, a potem już urlop macierzyński (pomniejszony o długość za jaką otrzymywałaś zasiłek macierzyński).

6. ankusch

Aha czyli zasiłek macierzyński to muszę w pracy papierek dostarczyć że urodziłam drugie dziecko..ale nie rozumię z tym urlopem macierzyńskim pomniejszonym mogłabyś jaśniej wyjaśnic i potem moge isc na urlop wychowawczy na drugie dziecko?

7. motylek12345

motylek12345 Zaciekawiona BB

A ja mam 4 letniego synka który jest niepełnosprawny,czy należy się jemu renta?

Poleć forum