reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Co się należy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez ankusch, 7 Lipiec 2014.

 1. ankusch

  ankusch Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  Jestem na urlopie wychowawczym na pierwszą córkę do czerwca następnego roku umowe mam na czas nieokreślony a teraz na 2 września mam termin drugiego porodu i chciałam się zapytać co mi przysługuje? co musze załatwić,zgłosić po porodzie pracodawcy ...??? teraz pobieram zasiłek na wychowawczym i mam do sierpnia. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiam Ania
   
 2. nieobecna87

  nieobecna87 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja bym złożyła do pracodawcy wniosek o przywrócenie do pracy (z tego co kojarzę ma na to 30 dni), po przywróceniu od razu poszła na L4 (przynajmniej od razu będziesz miała płacone), a po porodzie normalny urlop macierzyński.
   
 3. reklama
 4. ankusch

  ankusch Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja mam termin za ponad 1,5 miesiąca także l4 nie wchodzi w gre to praca w sklepie spożywczym...zreszta nie chciałam pracodawcy oszukać. Tylko zastanawiam się co mi się na należy gdy urodze na wychowawczym..
   
 5. nieobecna87

  nieobecna87 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Skoro urodzisz we wrześniu, więc macierzyński przysługiwałby Ci do września, a wychowawczy kończy Ci się wcześniej - w czerwcu, to do czerwca będzie Ci przysługiwał zasiłek macierzyński, a potem już urlop macierzyński (pomniejszony o długość za jaką otrzymywałaś zasiłek macierzyński).
   
 6. ankusch

  ankusch Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Aha czyli zasiłek macierzyński to muszę w pracy papierek dostarczyć że urodziłam drugie dziecko..ale nie rozumię z tym urlopem macierzyńskim pomniejszonym mogłabyś jaśniej wyjaśnic i potem moge isc na urlop wychowawczy na drugie dziecko?
   
 7. motylek12345

  motylek12345 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A ja mam 4 letniego synka który jest niepełnosprawny,czy należy się jemu renta?
   

Poleć forum