reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co się należy

ankusch

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Marzec 2011
Postów
1 315
Witam!
Jestem na urlopie wychowawczym na pierwszą córkę do czerwca następnego roku umowe mam na czas nieokreślony a teraz na 2 września mam termin drugiego porodu i chciałam się zapytać co mi przysługuje? co musze załatwić,zgłosić po porodzie pracodawcy ...??? teraz pobieram zasiłek na wychowawczym i mam do sierpnia. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiam Ania
 
reklama
Ja bym złożyła do pracodawcy wniosek o przywrócenie do pracy (z tego co kojarzę ma na to 30 dni), po przywróceniu od razu poszła na L4 (przynajmniej od razu będziesz miała płacone), a po porodzie normalny urlop macierzyński.
 
Ja mam termin za ponad 1,5 miesiąca także l4 nie wchodzi w gre to praca w sklepie spożywczym...zreszta nie chciałam pracodawcy oszukać. Tylko zastanawiam się co mi się na należy gdy urodze na wychowawczym..
 
Skoro urodzisz we wrześniu, więc macierzyński przysługiwałby Ci do września, a wychowawczy kończy Ci się wcześniej - w czerwcu, to do czerwca będzie Ci przysługiwał zasiłek macierzyński, a potem już urlop macierzyński (pomniejszony o długość za jaką otrzymywałaś zasiłek macierzyński).
 
Aha czyli zasiłek macierzyński to muszę w pracy papierek dostarczyć że urodziłam drugie dziecko..ale nie rozumię z tym urlopem macierzyńskim pomniejszonym mogłabyś jaśniej wyjaśnic i potem moge isc na urlop wychowawczy na drugie dziecko?
 
Do góry