reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co słychać u Groszka/ Fasolki

Zaliczyłam właśnie ostatnią wizytę u położnej. Pomogła wypełnić papiery do szpitala, pomierzyła mnie i zważyła (+12kg :p), zbadała krew i mocz... wszystko dobrze. Mały sobie siedział główką do góry, kopnął ją kilka razy jak macała brzuch :p

Teraz tylko siedzę jak na bombie i czekam na cc...
 
reklama
Flammie, super że wszystko w porządku.To w takim razie obydwie siedzimy jak na bombie do 7 lipca :-)

Co do dziwnych pomiarów,sprawdzałam ostatnie usg córki - 10 dni przed porodem obwód główki 33 cm. Po urodzeniu wpisany w książeczce zdrowia obwód główki 37 cm. Nie wydaje mi się, żeby obwód przez 10 dni zwiększył się o 4 cm.
 
Aga ja mam to samo, cały czas się denerwuje cc i chodzę czepiam się wszystkich. Wiem, że jak wrócę do domu to będzie bałagan, oni niby posprzątają ale to jest takie sprzątanie żeby było że niby coś robili. Jak wróciłam po porzedniej cc na 4 dzień do domu to pierwsze co to wzięłam się za sprzątanie i robienie obiadu ( pamiętam że naleśniki tak na szybko).

Oj Iwona to życzę żeby sytuacja się nie powtórzyła. Dam Ci radę, jeśli pozwolisz. Jakbym ja na Twoim miejscu po cesarce zastała nieogarnięty dom to bym zadała pytanie czy ogarną go tak jak Ty zawsze to robisz bo w przeciwnym razie sama się weźmiesz za robotę a jesteś po operacji. Nie wyobrażam sobie żeby po takim tekście ktoś mógł odmówić pomocy! I wtedy robisz listę co jest do zrobienia i spokojnie odpoczywasz i zajmujesz się maluszkiem. Druga opcja to olać ogarnianie mieszkania, ale po tym jak było po pierwszym cc zakładam, że byś w takim nie wysiedziała ;) zresztą każdy by chciał zeby mieszkanie wyglądało idealnie na przyjęcie noworodka, to normalne!

Hej
Ja po wizycie, badaniu, ktg i szybkim usg. Mały waży 3360g, szyjka mięciutka ale jeszcze trzyma. Mały w dobrej formie, pępowina cały czas jeden raz wokół szyjki, przepływy i łożysko prawidłowe. Dostałam skierowanie do szpitala na 29 czerwca, mam być rano, a 30 czerwca cięcie też rano. Pozostało 8 dni do pójścia na oddział i 9 do spotkania z Maluchem :-)

Gratuluję udanej wizyty :) to teraz wielkie odliczanie!

Gratulacje :)

Ja tez juz po wizycie, szyjka 2cm zamknięta, takze nic sie nie szykuje ;)
Za dwa tyg pierwsze ktg

Niestety gbs dodatni w odbycie :/,

Czy któraś z mam rodzi w Warszawie? Jesli tak to gdzie ?;)

Ja to z tym GBS mam najlepiej, robili mi 2 razy posiewy bo przy każdej wizycie w szpitalu. Raz im wyszło że bakteria jest a za drugim razem że nie ma. Obydwa wymazy z pochwy. Heh :p moja ginekolog powiedziała żebym pokazała przy porodzie tylko ten wynik dodatni żeby nie robić zamieszania bo i tak lepiej na wszelki wypadek dostać ten antybiotyk w takiej sytuacji.
Moim zdaniem coś tam im się nie wyhodowało:p bo pewnie mam to pioruństwo.
 
Ja dziś po ktg ....wszystko ok.Dodatkowo moja gin mnie zbadała po czym oświadczyła, że od czwartkowej wizyty szyjka się skróciła, ale jeszcze trzyma. Ponad to po wizycie zaczął odchodzić mi czop....Jakoś specjalnie się tym nie martwię, bo w pierwszej ciąży odszedł mi na dwa tyg. przed planowanym porodem a w rzeczywistości i tak przenosiłam i maiłam poród wywoływany. Tak więc czekamy.....kolejne ktg w piątek, chyba że coś się wydarzy :rofl:.
 
reklama
Do góry