reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co teraz gdy sa dwie ciaze..

Dołączył(a)
26 Czerwiec 2019
Postów
10
Witam, nie dawno dowiedziałam się ze zostanę mamą po raz drugi. Strasznie się ucieszylam. Dziś byłam na pierwszej kontroli, ciaza jest na tyle wczesna ze jest tylko pecherzyk i ciałko żółte co Pani doktor na to ze idzie ku dobremu.. ale nie to mnie zmartwilo. Okazało się ze mam druga ciaze ale pozamaciczna która rozwija się w jajowodzie. Więc z tego co zrozumiałam mam 2 ciaze.. jedna prawidłowa druga pozamaciczna. Kazała się narazie nie martwić gdyż nie daje 100 % pewności i ze na wizycie za 3 tyg. Wszystko będzie jasne. Ostrzegał mnie.. ze gdyby coś się działo szybko udać się na pogotowie. Po prostu nie wiem co o tym myśleć... Sama czuję się nijako... Boję się. Ktoś coś może doradzi, czy ktos tak miał i jak sie wszystko rozwiązało... ??
 
reklama
Witam, nie dawno dowiedziałam się ze zostanę mamą po raz drugi. Strasznie się ucieszylam. Dziś byłam na pierwszej kontroli, ciaza jest na tyle wczesna ze jest tylko pecherzyk i ciałko żółte co Pani doktor na to ze idzie ku dobremu.. ale nie to mnie zmartwilo. Okazało się ze mam druga ciaze ale pozamaciczna która rozwija się w jajowodzie. Więc z tego co zrozumiałam mam 2 ciaze.. jedna prawidłowa druga pozamaciczna. Kazała się narazie nie martwić gdyż nie daje 100 % pewności i ze na wizycie za 3 tyg. Wszystko będzie jasne. Ostrzegał mnie.. ze gdyby coś się działo szybko udać się na pogotowie. Po prostu nie wiem co o tym myśleć... Sama czuję się nijako... Boję się. Ktoś coś może doradzi, czy ktos tak miał i jak sie wszystko rozwiązało... ??
Cześć nie spotkałam się z taką sytuacją ale jeśli masz możliwość to skonsultuj się z innym lekarzem.
 
Hmmm dziwne podejście. Stwierdzona ciąża pozamaciczna ale nikt z tym nic nie zrobi dopóki ci ona nie rozwali jajowodu? Przecież jak ci się w środku wszystko rozwali to nie będzie już ani bezpiecznie ani ciekawie. Na twoim miejscu pędem do innego lekarza a w momencie gwałtownych boli w jamie brzusznej do najbliższego szpitala. Ciąże pozamaciczna nie są do uratowania a są bombami z opóźnionym zapłonem.
 
Idź do innego lekarza. Ja się z 'podwójną' ciążą nie spotkałam. Na pozamaciczną przeważnie podaję się leki ale skoro masz w macicy zarodek to chyba trzeba usunąć lapatoskopowo, tak na mój rozum. Ja napewno poszłabym jeszcze do conajmniej 1 lekarza.
 
Tak też zrobię. Inny lekarz będzie konieczny. Wstawiam zdj usg aby mniej więcej pokazać jak to wyglada. Może nie potrzebnie się martwię.. Sama już sfiksowalam. Mały pecherzyk wysoko ciaza prawidlowa, to kółko niżej, także pecherzyk , zdaniem lekarki na 90 % ciaza pozamaciczna. Powiedziała ze w zeszłym roku miała identyczny przypadek i ze pozamaciczna usunęli a prawidlowa donosiła pani do samego końca i urodziła zdrowego synka. 20190716_104835.jpg
 
reklama
Powiedziala rowniez ze ta prawidlowa ciaza powinna miec taka obwodke wokol pecherzyka jak ten pecherzyK niżej.. ale jak to stwierdziła ,, każda ciaza jest inna ". Ech, póki nie spotkam się z drugim lekarzem nic mnie chyba nie uspokoi..
 
reklama
Jeśli chodzi o interpretacje zdjęcia to nie pomogę. Nie znam się na tym.
Stresowanie w niczym nikomu nigdy nie pomogło, wiem łatwo mówić, ale lepiej spokojnie poczekać do następnej wizytyalbo do wizyty u innego lekarza.
 
Do góry