reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to jest? Alergia? Grzybica? prosze o pomoc :(

reklama
Bylismy u alegrologa. Nic zlego nie stwierdzil. Mowi, ze Hania ma tendencje do suchej skory (prowdopodobnie po mnie) i dlatego takie placki sie robia, bo ciuchy byc moze obtarly. Mamy nawilzac a na wiosne, lato powinno byc lepiej. W zime mozliwe ze problem powroci.
 
Mi tez się wydaje ze to AZS (atopowe zapalenie skory), musisz używać kosmetykow nieperfumowanych, przeznaczonych dla skory atopowej.
 
Super, że pozytywne wieści,ale trochę nie rozumiem. Właśnie AZS charekteryzuje się tym,że jesień-zima jest koszmarnie, a wiosną lepiej...lato-prawie zupełnie przechodzi. Taki cykl u mnie powtarza się już latami:(
 
U mojego synka wiosną pierwszy raz ujawniło się AZS, tyle, że jeszcze roczku nie miał. Zimą przeszło teraz wszystko i obawiam się, że na wiosnę wróci..
 
AZS nigdy nie przechodzi na zimę...to w takim wypadku nie mogło być AZS. Chyba, że akurat był jakiś okres, kiedy ono przeszło i już nie wróci, bądź wróci za kilka miesięcy.
 
Sluchajcie bylysmy dzisiaj na szczepieniu u naszej pediatry. Obejrzala raczke stwierdzila ze to jednak moze byc AZS :/ Dala krem ADVANTAN 0,1% a tamten odstawic kazala... Ech, czytam ze to steryd... Miala ktoras ta masc? Ile razy dziennie tym smarowac? Mowila, ze jak nie bedzie poprawy to przyjsc za tydzien...
 
Nie wiem jak u dzieci, ale u mnie jako dorosłej sterydy działają naprawdę przez chwilę. Smaruję tydzień, dwa...zmiana blednie, a po tygodniu znowu wychodzi jak wcześniej:( Podobno krochmal jest skuteczny, no i dobry kosmetyk do nawilżania. Nawilżanie to podstawa.
 
reklama
ja nie będę oryginalna i napisze, że to na 99% AZS. Walczę z tym od 30 lat u siebie... Jestem po wszystkich możliwych chyba terapiach, kuracjach, kremach, sterydach, odczulaniach itp. Późne lato, jesień to najgorszy okres - rozwój w powietrzu cladosporium i alternarii, które dla atopowców sa istnym przekleństwem, zwłaszcza tych mieszkającycy w dużych miastach, w pobliżu lasów, jezior. Jeśli lekarz mówi, że to nic takiego i przepisuje sterd to zmieniłabym natychmiast lekarza! Bo za kilka lat Twoje dziecko może bardzo cierpieć, a układ immunologiczny będzie już tak upośledzony, że nie będzie sobie radził z żadnymi lekami. Jestem tego żywym i bardzo smutnym przykładem...
 
Do góry