reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to jest sapka

Dołączył(a)
2 Kwiecień 2007
Postów
6
Lekarz powiedział mi że moj maly ma sapke. co to naczy?? kazal tez podawac mu mleko Bebiko HA ale maly tego nie chce, nie spi po tym w nocy (do tej pory spal okolo 6 lub 7 godz) a do tego jego kupki zrobily sie straszne, czarno zielone i brzydko pachnace. co to znaczy??
 
reklama
sapka jak pamietam to takie ... zatykanie sie noska bez wydzieliny . Maluch wtedy tak " sapie " Może być to objaw alergi . Dlatego lekarz zalecił podawanie mleka Ha czyli hiperalergiczne . Jesli coś jest niepokojace wg. ciebie to powinnas zgłosic sie do lekarza i porozmawiac z nim o tym co cie trapi :)


Jesli chcesz dowiedziec sie coś wiecej na temat sapki to wpisz w google " sapka " i ....wszytko bedzie wtedy jasne .


powodzenia :)
 
Moja Kinga miała sapkę po porodzie, były to pozostałości po niecałkowitym wyciągnięciu wszystkich resztek z płuc. W szpitalu płukano jej nos efedryną (chyba tak to się nazywało) i solą fizjologiczną. Utrzymywało się to u małej przez około miesiąc, czysciłam jej nosek solą fizjologiczną i na łóżeczko kładłam wilgotną pieluchę, a samo łóżeczko postawiłam na książkach, żeby było pod lekkim kątem. Co do mleka to nie mam pojęcia, gdyż karmiłam piersią i nie dostałam żadnych zaleceń.
 
Sapka to taki "katarek" w nosku, ale jakby bez wydzieliny. natka miała to chyba ze dwa dni i to jak była mała. Potem samo przeszło. Ja nigdy tego z alergią nie wiązałam, choć rzeczywiście może coś w tym jest, bo Nata pije mleko Bebilon pepti 1.
 
Witam moje cory i maly tez meli jest to biaw alergi lby czasem tez spowodowane suchym powietrzem w domu.Moim dzieciom pomogla woda morska nie pryskalam dorazu do noska jak byli mali tylko na patyczek do uszka i lekko zwilzalam noski w srdku pomoglo.Dziewczyny wyrosly z tego maly czasem tez nadal ma woda morska daje efekty .Poradzil mi to moj pediatra jeszcze w Polsce i nadal sie tego trzymamy.Pozdrawiamy
 
Do góry