reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to może być?

G

goszczaca

Gość
Witajcie. W piątek byłam ze swoim brzdącem u pediatry bo wymiotował, miał temp 38st. .Doktórka powiedziała, że ma trzydniówkę i dodatkowo wychodzą mu ząbki na górze. Wczoraj w ciągu dnia nie miał w ogóle podwyższonej temp., tylko marudził(pewnie przez ząbki). Wieczór nastał temperatura mu spadła do 36,1 i tak się utrzymywała mimo, że go ogrzewałam sobą pod kołdrą i kocykiem w nocy się pocił był bardzo ciepły a i tak mimo tego temperatura utrzymywała się na poziomie 36,3/36,4. I tak utrzymuję się do teraz, jest pod kołdrą a i tak ma chłodną główkę i tak niską temperaturę. Z czym to jest związane pomóżcie proszę, bo już nie wiem co robić, czy jechać z nim do lekarza czy co?
 
reklama
To zmierz najlepiej takim do pupy. Wynik będziesz miała bardziej wiarygodny.
Rzadko który termometr na podczerwień mierzy prawidłowo. A próbowałaś zmierzyć nim temperaturę sobie?

A poza tym skoro dziecko się poci - to już wynik nie jest miarodajny. Termometr na podczerwień zawsze pokaże temperaturę niższą. Czoło nie może być mokre/spocone. Jeśli na zewnątrz jest temperatura niższa (np. po przyjściu ze spaceru), to w domu musisz odczekać z pół godziny przed pomiarem.
 
Ostatnia edycja:
Czyli rtęciowy.? Mierzyłam sobie wynik ok 36,8. Zastanawiam się np dlaczego leżąc ze mną miał bardzo zimna glowke i raczki jak tylko sie odsunęłam tak cały zimny byl
 
Możliwe, że czoło było spocone - stąd termometr wskazywał temperaturę niższą.
Jeśli chodzi o chłodne rączki (i nóżki) - są one spowodowane jeszcze niedojrzałym układem krążenia - to całkowicie normalne.
Jeśli chcesz sprawdzić czy dziecko nie marznie - sprawdź na karku.
 
Właśnie na karku sprawdzałam to był chłodny :( ja już nie wiem co myśleć. a oprócz rtęciowych jaki najlepszy i najwiarygodniejszy jest?
 
Ja bym spróbowała zwykły termometr elektroniczny do mierzenia temperatury w pupie - dostępne w aptekach (mają taką giętką końcówkę).
No i nie przykrywaj teraz kołdrą... Na zewnątrz jest dość ciepło, a przegrzanie to chyba najgorsza rzecz dla malucha. Przykryj cienkim kocykiem, pieluszką flanelową etc.
Obserwuj dalej, a jeśli będziesz nadal się niepokoić, to przy okazji zapytaj lekarza.
 
Moja córcia też tak ma. Mierzyłam jej temp takim termometrem jak Twoj to mi w te upały wyszlo 36 st.Poza tym żadnych zmian w zachowaniu, więc się nie martwię. Tylko u nas w domu 27 st i myślę, że w ten sposób chłodzi się taki mały organizm.
 
reklama
Czyli mam rozumieć, że to jest spowodowane też potem? Mój dzisiaj odżył po trzydniówce non stop się ruszał piszczał i krzyczał jak za dawnych dni, i jak się spocił tak przed kąpielą wyskoczyło 36,1, teraz się zastanawiam co zrobić, żeby się rozgrzał w trakcie snu w pokoju jest 24 st:baffled:
 
Do góry