reklama

Co to może być?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 12 Lipiec 2015.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Witajcie. W piątek byłam ze swoim brzdącem u pediatry bo wymiotował, miał temp 38st. .Doktórka powiedziała, że ma trzydniówkę i dodatkowo wychodzą mu ząbki na górze. Wczoraj w ciągu dnia nie miał w ogóle podwyższonej temp., tylko marudził(pewnie przez ząbki). Wieczór nastał temperatura mu spadła do 36,1 i tak się utrzymywała mimo, że go ogrzewałam sobą pod kołdrą i kocykiem w nocy się pocił był bardzo ciepły a i tak mimo tego temperatura utrzymywała się na poziomie 36,3/36,4. I tak utrzymuję się do teraz, jest pod kołdrą a i tak ma chłodną główkę i tak niską temperaturę. Z czym to jest związane pomóżcie proszę, bo już nie wiem co robić, czy jechać z nim do lekarza czy co?

2. witch84

witch84 Fanka BB :)

A jakim termometrem mierzysz?

3. reklama
  4. andzelika87

Na podczerwień

5. witch84

To zmierz najlepiej takim do pupy. Wynik będziesz miała bardziej wiarygodny.
    Rzadko który termometr na podczerwień mierzy prawidłowo. A próbowałaś zmierzyć nim temperaturę sobie?

A poza tym skoro dziecko się poci - to już wynik nie jest miarodajny. Termometr na podczerwień zawsze pokaże temperaturę niższą. Czoło nie może być mokre/spocone. Jeśli na zewnątrz jest temperatura niższa (np. po przyjściu ze spaceru), to w domu musisz odczekać z pół godziny przed pomiarem.

Ostatnia edycja: 12 Lipiec 2015
  6. andzelika87

Czyli rtęciowy.? Mierzyłam sobie wynik ok 36,8. Zastanawiam się np dlaczego leżąc ze mną miał bardzo zimna glowke i raczki jak tylko sie odsunęłam tak cały zimny byl

7. witch84

Możliwe, że czoło było spocone - stąd termometr wskazywał temperaturę niższą.
    Jeśli chodzi o chłodne rączki (i nóżki) - są one spowodowane jeszcze niedojrzałym układem krążenia - to całkowicie normalne.
    Jeśli chcesz sprawdzić czy dziecko nie marznie - sprawdź na karku.

8. andzelika87

Właśnie na karku sprawdzałam to był chłodny :( ja już nie wiem co myśleć. a oprócz rtęciowych jaki najlepszy i najwiarygodniejszy jest?

9. witch84

Ja bym spróbowała zwykły termometr elektroniczny do mierzenia temperatury w pupie - dostępne w aptekach (mają taką giętką końcówkę).
    No i nie przykrywaj teraz kołdrą... Na zewnątrz jest dość ciepło, a przegrzanie to chyba najgorsza rzecz dla malucha. Przykryj cienkim kocykiem, pieluszką flanelową etc.
    Obserwuj dalej, a jeśli będziesz nadal się niepokoić, to przy okazji zapytaj lekarza.

10. reklama
  11. Elenna

Elenna Fanka BB :)

Moja córcia też tak ma. Mierzyłam jej temp takim termometrem jak Twoj to mi w te upały wyszlo 36 st.Poza tym żadnych zmian w zachowaniu, więc się nie martwię. Tylko u nas w domu 27 st i myślę, że w ten sposób chłodzi się taki mały organizm.

12. andzelika87

Czyli mam rozumieć, że to jest spowodowane też potem? Mój dzisiaj odżył po trzydniówce non stop się ruszał piszczał i krzyczał jak za dawnych dni, i jak się spocił tak przed kąpielą wyskoczyło 36,1, teraz się zastanawiam co zrobić, żeby się rozgrzał w trakcie snu w pokoju jest 24 st:baffled:

Poleć forum