reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to za krostki? Czy to skaza białkowa? Pomocy!

Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
6
Witam wszystkie mamy. Załączam zdjęcia buźki synka czy ktoras z was może mi pomóc i podpowedziec co to może być ? Synek ma 7 tygodni od 2 tygodnia życia jest na mm. Najpierw był to Bebilon HA ( takie podano dziecku w szpitalu i na nim zostaliśmy , ale po nim był ból brzuszka, dużo gazów które nie chciały schodzić, w nocy wybudzanie z płaczem, nieciekawe kupy ) więc po 2 tygodniach chciałam spróbować ze zwykłym Bebilonem Pro Nutra, ale było gorzej płacz , dziecko cały dzień niespokojne ( być może zbyt szybko podałam całą porcje bo na trzeci dzień ) w każdym bądź razie wróciłam do Bebilonu HA.... Na nim po jakims czasie wyskoczyły krostki ( buzia, szyja , ucho , kark. ). Wizyta u pediatry i teraz od grudnia jemy Bebilon Pepti i dostaliśmy maść na sterydach po której wysypka zginęła w jedną noc. Pediatra powiedziała że ta maść juz niesmarowac buzi bo jest zbyt mocna i kazała kupić maść Egzema z firmy mimi w razie gdyby coś się pojawiało... Było ok jakieś 2 tygodnie. . Kupy super , dwie dziennie(fakt że zaczełam podawać probiotyk) wyglądem przypominają musztardę, ale teraz pojawiły się te krosty a ta maść niepomaga.. położna stwierdzila że to od smoczka i że synuś bardziej się slini i to od tego ale mi się wydaje że to nie to. Syn teraz śpi od 22 do 1 ładnie a później do rana stęka przez sen już nie tak jak wcześniej kiedy z płaczem się wybudzaly ale stęka i się wierci praktycznie do rana. Na dodatek od wczoraj słabo je bo wcześniej jadł po 120 - 150 ml a teraz wcisne w niego 90 z przerwami bo albo nie jest zainteresowany jedzeniem albo się zakrztusi albo płacze i muszę próbować gdy się uspokoi. Odbija sie mu wiele razy po jedzeniu i często gdy minie juz jakiś czas np po 40 minutach mimo, że wcześniej odbił raz lub dwa. Nie wiem co robić, czy spróbować na własną rękę podawać Nutramigen ? Czy dawać dalej Pepti ? No i co to za krostki przede wszystkim? Czy to Wam wygląda na skazę białkową? Czy moze to nie ma nic wspólnego z alergią na białko? Pomocy !! to moje pierwsze dziecko i nie wiem juz jak dobrać odpowiednie dla Niego mleczko :(
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-12-29-21-27-24.png
    Screenshot_2017-12-29-21-27-24.png
    395,9 KB · Wyświetleń: 1 031
  • Screenshot_2017-12-29-21-25-21.png
    Screenshot_2017-12-29-21-25-21.png
    437,4 KB · Wyświetleń: 576
  • Screenshot_2017-12-29-21-23-56.png
    Screenshot_2017-12-29-21-23-56.png
    390,3 KB · Wyświetleń: 436
  • 26194669_10210136097630232_602000284_o.png
    26194669_10210136097630232_602000284_o.png
    124,6 KB · Wyświetleń: 633
  • 26195167_10210136099590281_711712694_o (1).png
    26195167_10210136099590281_711712694_o (1).png
    131 KB · Wyświetleń: 416
reklama
Czy skóra jest sucha? Bo na zdjęciu po kremie wiec nie widać. A jak zgięcia w łokciach i pod kolanami? Czy łatwo się odparza?
Może warto zmienić płyn do prania i prac w nim tez ubrania osób które noszą dziecko.
Może to być również łojotokowej zapalenie skory, a to z dieta nie ma nic wspólnego.

A jaki dajesz probiotyk? Niektóre zawierają białko mleka krowiego.
 
Narazie skóra nie jest sucha, jedynie ma pod noskiem sucha skórkę a tak jest ok . Pod paszkami, na łokciach nie ma zupełnie nic. Dupka tak samo jest w idealnym stanie. Nasze ciuchy piorę razem z małego w Loveli a probiotyk to 4 lacti baby.
 
Moim zdaniem to nie mleko.
Położna może mieć rację - mi to wygląda bardziej na podrażnienie. A jakich innych kosmetyków używasz (zwłaszcza tych używanych w okolicach głowy - szampon/krem/maść)?
A czy synek nie ulewa albo nie ślini się dużo?
 
Mnie tez to raczej wyglada jak podrażnienie kosmetykami. Zwróć uwage na krem ktory używasz, moze ma w swym składzie rumianek ktory moze wywoływać podrażnienia i suchość skory. Ja miałam taki i pojawiły sie podrażnienia u córeczki. Zmieniłam i jak reka odjął.
 
Dziewczyny właśnie wróciłam od alergologa i stwierdził, że to nietolerancja. Teraz mamy zacząć jeść Nutramigen zrobić badanie krwi i moczu. Poobserwować jak na tym mleku będzie i dać znać. Jeśli chodzi o kosmetyki to myje go w żelu Linomag a buźki gdy nie miał wcześniej krostek niczym nie smarowalam żeby nie zapychać niepotrzebnie. Teraz smaruje tylko ta maścią Egzema. Zastanawiam się czemu oprócz krostek mały przestał jeść tak jak do tej pory.. to już trzeci dzień takiego zachowania. Nie ma serca go kłuć. Najpierw spróbuję z tym mlekiem dwa, trzy dni a później, gdy nie pomoże to zrobię te badania. Oby było ok.
 
reklama
Mój miał bardzo podobna kaszkę na twarzy i szyi ale jest na piersi. Pediatra stwierdziła, że to alegria np na nabiał. Od początku jadłam jego duże ilości a takie krostki pojawiły się właśnie około 7 tyg. Na początku zrobiłam sobie dietke z bardzo lekkostrawnymi rzeczami, ale w tym samym czasie byłam ze starszakiem u dermatologa i przy okazji pokazałam Pani doktor zdjęcia buzi małego. Stwierdziła, ze do 3 miesiąca życia nie diagnozuje się alergii skórnych bo jeszcze siedzą hormony matki w organizmie dziecka. Poleciła stosować na buzie bephanten sensiderm i jeść normalnie. Krostki zniknęły. Po jedzeniu wszystkiego ponownie się nie pojawiły. Ale tak jak mówię ja karmie piersią.
 
Do góry