reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to za krwawienie?pomożecie.. ?

Hormony miałam w normie, prolaktyna podwyższa jedynie była w okresie po laktacji. Jajniki trochę wyglądają jak pcos, ale nic innego tego nie ukazuje a w ciążę też bez problemu zachodziłam (ciąże planowane w pewnym odstępie czasowym). Nie raz @ musiałam wywoływać np biorąc luteine.
Przez kilka lat używam apki i ona na podstawie wprowadzanych danych wyliczała mi termin owu czy @. W terminie owu gdy planowałam ciąże dzialaliśmy i w 2 cyklu wyszło (obydwie ciąże) Krwawienie, gdy byłam już w ciąży (potwierdzona u lekarza) pojawiło się w okolicach przewidywanej @. Było to żywoczewone (sorki za opis) krwawienie 1 dniowe. Kolejnego dnia umówiłam lekarza i na kontroli nie znalazł nieprawidłowości (np. krwiaka) które wskazałoby przyczynę krwawienia. W dniu krwawienia byłam na SOR, nic nie pomogli bo we wczesnej ciąży to nic nie widać, różnie może być itd.
Szczerze to może bardziej bym wynikała w regularność cykli gdybym miała problem z zajściem w ciążę, a skoro się udawało to nie wnikałam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hormony miałam w normie, prolaktyna podwyższa jedynie była w okresie po laktacji. Jajniki trochę wyglądają jak pcos, ale nic innego tego nie ukazuje a w ciążę też bez problemu zachodziłam (ciąże planowane w pewnym odstępie czasowym). Nie raz @ musiałam wywoływać np biorąc luteine.
Przez kilka lat używam apki i ona na podstawie wprowadzanych danych wyliczała mi termin owu czy @. W terminie owu gdy planowałam ciąże dzialaliśmy i w 2 cyklu wyszło (obydwie ciąże) Krwawienie, gdy byłam już w ciąży (potwierdzona u lekarza) pojawiło się w okolicach przewidywanej @. Było to żywoczewone (sorki za opis) krwawienie 1 dniowe. Kolejnego dnia umówiłam lekarza i na kontroli nie znalazł nieprawidłowości (np. krwiaka) które wskazałoby przyczynę krwawienia. W dniu krwawienia byłam na SOR, nic nie pomogli bo we wczesnej ciąży to nic nie widać, różnie może być itd.
Szczerze to może bardziej bym wynikała w regularność cykli gdybym miała problem z zajściem w ciążę, a skoro się udawało to nie wnikałam.
Ja dopiero zaczęłam planowanie, nieregularność mnie trochę irytuje bo nie wiem kiedy mogę się spodziewać owulacji, w tym cyklu miałam ją około 32 dnia cyklu, a teraz zdziwiłam się ze miałam @ tak wcześnie bo w poprzednich cyklach pojawiała się 14-15 dni po owulacji. Ale może widocznie to jakiś błąd w moich wyliczeniach. Pozostaje mi chyba tylko cierpliwość i obserwacja.
 
Narazie nie jestem pod stałą kontrolą bo mnie każdy odsyła z kwitkiem :) wszyscy mówią że jak nie będzie wychodzić to że wtedy trzeba się zgłosić. Także narazie nie wiem jaka jest przyczyna.
Powiedz lekarzowi że masz bardzo nieregularny cykl, i że się starajcie, przy takich cyklach ciężko trafić w owulacja
 
Powiedz lekarzowi że masz bardzo nieregularny cykl, i że się starajcie, przy takich cyklach ciężko trafić w owulacja
Wiem że ciężko, ale przed owulacją boli mnie brzuch jak na @ wiec nie jest jeszcze aż tak źle, minus taki że następną owu mogę mieć również około 30 dnia cyklu wiec to miesiąc czekania i obserwacji, jest to trochę męczące.
 
Wiem że ciężko, ale przed owulacją boli mnie brzuch jak na @ wiec nie jest jeszcze aż tak źle, minus taki że następną owu mogę mieć również około 30 dnia cyklu wiec to miesiąc czekania i obserwacji, jest to trochę męczące.
A miałaś kiedyś monitoringu cyklu ? Bo tak naprawdę nie wiesz czy pęcherzyk pęka , Moja przyjaciółka tak miała, bardzo długie cykle bezowulacyjne
 
reklama
A miałaś kiedyś monitoringu cyklu ? Bo tak naprawdę nie wiesz czy pęcherzyk pęka , Moja przyjaciółka tak miała, bardzo długie cykle bezowulacyjne
Nie miałam monitoringu, także nie wiem czy pęka. W tym cyklu wiem że miałam pęcherzyk 23 mm bo byłam akurat u ginekologa, zrobiłam test owulacyjny i był dodatni a dwa dni później już wychodziły ujemne. Teraz jakoś wybiorę się do gin może mi coś więcej powie.
 
Do góry