reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to za wysypka u dziecka???

Dołączył(a)
1 Marzec 2018
Postów
2
20180301_093502.jpg
20180301_093325.jpg
Witam. Moj 16 miesieczny synek dostal dziwnej wysypki. Nie ma goraczki, kaszlu, kataru, nic poza ta wysypka. Jest ona tylko na plecach, brzuchu I najwiecej po bokach tulowia. Jest swedzaca. Nic nowego nie jadl, detergenty tez te same co zawsze, myty od zawsze tylko w emolium, zdrowo je (bez cukru itp.) Mieszkamy w uk a na wizycie lekarz powiedzial ze nie wie co to I przepisal paracetamol:/. Mamy wizyte w polskiej klinice ale dopiero we wtorek. Moze wy wiecie co to moze byc, I jak do czasu wizyty u lekarza pomoc maluszkowi?
 

Załączniki

  • 20180301_093502.jpg
    20180301_093502.jpg
    198,9 KB · Wyświetleń: 152 329
  • 20180301_093325.jpg
    20180301_093325.jpg
    165,1 KB · Wyświetleń: 134 534
reklama
Wygląda na alergiczną. Moje dzieci miały podczas chorób, ponieważ alergizowały się właśnie na infekcje. I czasem było tak, że zaczynały od wysypki, a potem dostawały objawów choroby lub odwrotnie katar, kaszel i wysypka. Jeśli cię niepokoi, to może jakiś inny lekarz może zobaczyć malucha w GP i postawi diagnozę.
 
Mamy właśnie taki przypadek. Córka ma.4,5 roku. 11.02 dostała rotawirusa, 15.02. zaczęło się z wysypka: najpierw na policzkach rumieńce takie wypukłe, potem zewnetrzna strona rąk, dogi sporadycznie podobne do krostek, a teraz plecy, klatka piersiowa i sporadycznie na całym ciele. Juz 2 tygodnie ma. Na samym poczatku u pediatry byly bardzo niewidoczne i dostaliśmy maść, ktora trochę pomogła, ale nie pozbyla sie jej w cale i krążyła po ciele. Wczoraj nie.dało mi to spoloku i poszlam do dermatolog. Stwierdziła, że to najprawdopodobniej od infekcji rotawirusa. Przepisala jedną maść i po jednym zastosowaniu juz widać poprawę. W niedzielę dodatkowo dostała jeszcze kataru. Wiec all inclisive. Zażywa hitaxe syrop, dlatego ją to nie swedzi. A maść sie nazywa Advantan. Córka ogólnie łapie wszystko. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
 
Advantan to steryd, a hitaxa to lek przeciwalergiczny - więc jeśli pomaga, to może jednak jakaś alergia a nie wirus?
 
Właśnie o to chodzi, że podobnie jak u @aniaslu na tle alergii... Chodziliśmy do alergologa, jako 3 latka miała robione badania na co może być uczulona, ale badania nic nie wykazały i alergolog jest zdania, ze nie ma.alergii. Jednakże każdy inny lekarz i pediatra mówi, że córka jest alergiczna i atopowa. A jak pisze @Onamatkapolka, też nic nie zmieniliśmy w diecie, proszkach, plynach itp. To były pierwsze pytania Pani dermatolog. Stwierdziła, że to alergia wywołana infekcja rotawirusa... bo od tego się wszystko zaczęło. Mamy dodatkowo jeszcze zrobić badanie.kału na pasożyty i jeszcze jedno, ale nie pamiętam.
 
Zobacz załącznik 840891 Zobacz załącznik 840892 Witam. Moj 16 miesieczny synek dostal dziwnej wysypki. Nie ma goraczki, kaszlu, kataru, nic poza ta wysypka. Jest ona tylko na plecach, brzuchu I najwiecej po bokach tulowia. Jest swedzaca. Nic nowego nie jadl, detergenty tez te same co zawsze, myty od zawsze tylko w emolium, zdrowo je (bez cukru itp.) Mieszkamy w uk a na wizycie lekarz powiedzial ze nie wie co to I przepisal paracetamol:/. Mamy wizyte w polskiej klinice ale dopiero we wtorek. Moze wy wiecie co to moze byc, I jak do czasu wizyty u lekarza pomoc maluszkowi?
Dzień dobry, wiem, że Pani post jest sprzed 6 lat, ale może pamięta Pani, czy wtedy jakoś udało się Pani zdiagnozować tę wysypkę. Mam identyczną sytuację, aż się zdziwiłam;), ten sam wiek, miejsca etc.. Pozdrawiam serdecznie
 
Dzień dobry, wiem, że Pani post jest sprzed 6 lat, ale może pamięta Pani, czy wtedy jakoś udało się Pani zdiagnozować tę wysypkę. Mam identyczną sytuację, aż się zdziwiłam;), ten sam wiek, miejsca etc.. Pozdrawiam serdecznie
Co u Pani wyszło? U mnie taka sama sytuacja obecnie
 
reklama
Do góry