reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co w apteczce ??

zgazam sie z misia co do apteczki
im mniej tym lepiej
zawsze mozna dokupic...

polecam natomiast czopki homeopayczne viburcol
uspokajaja i pomagaja jak sa kolki tez, juz od 1 dnia

tantum rosa rewelacja
 
reklama
Termometr zwykły wkładany do pupy to też nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dzidzia zaraz robi kupkę, a powinna robić sama a nie wtedy kiedy porusza się zwieracz, koleżanka która ma 3 dzieci i dopiero przy trzecim kupiła do ucha tylko ten poleca, ja też zamierzam taki kupić.
 
Termometr zwykły wkładany do pupy to też nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dzidzia zaraz robi kupkę, a powinna robić sama a nie wtedy kiedy porusza się zwieracz, koleżanka która ma 3 dzieci i dopiero przy trzecim kupiła do ucha tylko ten poleca, ja też zamierzam taki kupić.
A co polecasz na zatwardzenie u noworodka? :dry::confused::eek::baffled:
Bo chyba tak o sobie nikt nie wklada obcego ciala w tylek malenstwu :baffled:
 
no ja zgadzam sie z anineczka
jak byly cierpienia to pomagalo malutkiemu wlozenie np kawaleczka viburcolu w dupke albo termometr
rzadko i tylko jak sie meczyl
od razu byla kupa i ulga

a do temperatury to inna bajka
 
kochane powiem co ja mam w apteczce

1. dla siebie:

-masc BEPANTHEN na obolałe sutki (bez tej masci nie wyobrazam sobie aby isc rodzic :-D w pierwszej dobie po porodzie wyszedł mi straszny krwiak,ból jak cholera!! posmarowałam mascia i po paru godzinach moglam karmic!!! masc nie szkodzi dziecku wiec bezposrednio posmarowaną piersia mozna karmic

-zel do mycia miejsc intymnych -nie pamietam nazwy ale na bazie kwasu mlekowego czy cos,co ponoc szybko pomaga goic naciete krocze i odbudowuje flore (tak mi mowiła pani w aptece,bo chciałam zel na bazie kory z debu)

-czopki propolisowe,poniewaz po porodzie wyszły mi hemoroidy,a te czopki sa wspaniałe

-czopki glicerynowe,poniewaz po porodzie cierpiałam na zatwardzenia :-( cholernie bolało,one mi pomogły

-podpaski poporodowe BELLA ja je uzywałam ponad miesiac,sa super

-3 szt. majtek jednorazowych poporodowych,u mnie w szpitalu zwykłych majtek nie było mozna uzywac,te jednak były akceptowane

2. dla dzidzi:

-rowniez masc BEPATHEN ten sam co na obolałe sutki,pomaga blyskawicznie w odparzeniach,u nas sprawdzil sie lepiej niz Linomag i Sudokrem

-2 fiolety do pępka,choc prawdopodobnie jeden by wystarczyl,ale wole miec wiecej

- 25szt. gazików do pępka 5cm,z Milenka tez je uzywałam,dzieki temu zadne ubranka nie były pobrudzone fioletem

-Oilatum do kąpieli

-krem Nivea na kazda pogode

-gruszka do nosa

-WODA MORSKA MARIMAR do noska!!!! u Milenki do dzisiaj uzywamy,swietna sprawa bo babolki albo same wypływają na zewnatrz,albo wlatuja do srodka,dziecko od razu ma czysty nosek,w gorszych sytuacjach np. przy chorobie uzywamy wode morska+gruszke do nosa POLECAM

-czopki do pupy Paracetamol dla niemowląt,u nas przydały sie po pierwszym szczepieniu poniewaz Milenka dostała gorączki,one sa przeciwgoraczkowe,przeciwzapalne,przeciwbólowe

- ze wzgledu ze mam jeszcze straszaka to moja apteczka jest zaopatrzona w syropy przeciw bolowe,zapalne i goraczkowe NUROFEN,IMBUFEN,Nasivin i Otrivin do noska

chyba wszystko :-)
 
Olilatum emulsja do kąpieli ...rewelacja
nie trzeba po kąpieli niczym smoraować dzieciaczka
 
reklama
Hey- tu listopadowka 2006.
Z mojego doswiadczenia- dla mamy;
1. butelka - taka jak po ludwiku- z takim otworkiem- bardzo bardzo pomocna w pierwszych dniach. Do letniej wody mozna dodac tantum rosa i w czasie siusiu polewamy.
2. Antyseptyk spray - bo na poczatku moze pobolewac
3. wkladki - nie polecam takich wielkich poporodowych- nie wszystkim duze sa potrzebne a to zaden komfort
4. masc na hemoroidy- po to mozecie wyslac meza w razie potrzeby- mi sie przydalo
5. nie wiem jakie w kraju zasady- ale tu w hameryce mamy karmiace i ciezarne biore ibuprofen
6. pisalam na wyprawce- pompa i formula na wszelki wypadek- nie kazda mama moze i chce karmic. eeee kazda chyba chce ale nie kazda moze



dla dzidzi
1 termometr elektroniczny- zdecydowanie latwiejszy w obsludze
2. waciki z alkoholem
3. na zatwardzenia dawalismy malej proszek w saszetkach- mama mi przywiozla z polski- kurcze nie pamietam nazwy :( Doswiadczone mamy pomocy!!! cos na P.....
4. Maka ziemniaczana albo platki owsiane na odpazenia- my nigdy nie mielismy
5. sluchajcie nie wiem jak u was- ale w stanach noworodkowi do 2 miesiaca zycia nie podaje sie zadnych przeciwbolowek ... a potem tylenol dla malenstw
6 dobre cazki do paznokci.... to chyba tez w apteczce
7. oliwka dla niemowlakow
ktoras mama pisala o kremiku do twarzy..... nie polecam!!!! cialko mozna balsamowac, buziaka zostawiamy w spokoju!
jak sobie cos jeszcze przypomne...napisze
 
Do góry