reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co w apteczce ??

A co polecasz na zatwardzenie u noworodka? :dry::confused::eek::baffled:
Bo chyba tak o sobie nikt nie wklada obcego ciala w tylek malenstwu :baffled:

Zatwardzenie to co innego, jak nie ma innego wyjścia to tylko to zostaje, ale jak dziecko ma gorączkę to często co godz lub dwie mierzy się temperaturę i patrzy czy spada, a w tym wypadku termometr do ucha jest najlepszy.
 
reklama
Ja mierzę mojemu synkowi temperaturę w pupce od urodzenia i nigdy z tym nie było problemu. Używam normalnego termometru rtęciowego.
 
misia_q-absolutne minimum
1. spirytus 70% do pępuszka!-Mozna go kupić w aptece?
2. gaziki jałowe - nie tylko do pępka ale i przemywania oczu
3. termometr - zwykły rtęciowy
4. frida, sopelek-co to jest?
5. sól fizjologiczna-do czego służy?
6. sudocrem, linomag
 
misia_q-absolutne minimum
1. spirytus 70% do pępuszka!-Mozna go kupić w aptece? - raczej tak, aczkolwiek ja mam 95% i rozcieńczam i mam 70% ;-)
2. gaziki jałowe - nie tylko do pępka ale i przemywania oczu
3. termometr - zwykły rtęciowy
4. frida, sopelek-co to jest? - to jest aspirator do wyciągania glutków z noska przy katarku
5. sól fizjologiczna-do czego służy? - do przemywania oczek, do płukania noska
6. sudocrem, linomag

a ten smoczek-termometr to mam dostać i wtedy wypróbuje tzn porównam wyniki z tempką mierzoną w pupci :sorry2:
 
reklama
Women - tak, to jest ta frida :-) A co do spirytusu to raczej ten 70% nie jest dostępny w aptece, chyba, że w postaci gazików LEKO (one są nim nasączone). Ja podobnie jak Misia sama przygotowałam spirytus, rozcieńczając tak 95% (do dostania w monopolowym :-D) Nawiasem mówiąc, tu w Irlandii nie odkaża się pępka, co najwyżej czyści przegotowaną wodą. Ja jednak nie będę ryzykować i zrobię po swojemu :-p, tak więc buteleczka stoi w pogotowiu.
 
Do góry