reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co w apteczce ??

giyoshi

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2007
Postów
55
Czy doświadczona Mamusia mogłaby napisać co powinna mieć " nowa " Mamusia jak wróci z Noworodkiem ze szpitala.
 
reklama
Dla maluszka na pewno spirytus do pępka, są też gaziki nasączane spitytusem 70%.Waciki dla niemowląt (Dzidziuś,są takie duże i fajnie nimi na początku myje się dzidziolka).Patyczki higieniczne (też są takie specjalne dla niemowląt, np.Canpol Babies).Coś na kolki (np.Infacol albo Espumisan).Krem lub maść na odparzenia (ja polecam Penaten, ale dobry jest też Sudocrem).No i jeśli chodzi o kosmetyki to szczerze polecam Bambino, bo są łagodne dla malucha, raczej nie uczulają i nie są zbyt drogie.
A dla Mamusi przede wszystkim podkłady poporodowe (Bella) lub duże podpaski (najlepsze są te najzwyklejsze, Belli, a nie np.alwaysy cieniutkie).Sprawdzają się majteczki poporodowe (ja polecam jednorazowe).Dobrze mieć w domu tabletki przeciwbólowe,najlepiej paracetamol.Warto kupić Tantum Rosa do przemywania krocza (przyspiesza gojenie,łagodzi ból).
Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę :)
 
Cześć Inna ;) a już się bałam że nikt nie napisze.
Poczytałam trochę gazet ale albo mi umkneło albo naprawde nie widziałąm nic na temat apteczki niemowlaka a i o mamie nie zapomniałaś :).
 
giyoshi, nie ma sprawy :-).Ja też Listopadówka jestem, tylko 2006 ;-).I na początku też nie wiedziałam co mam mieć dla maluszka, bo dla siebie mniej więcej wiedziałam.A teraz nabrałam doświadczenia i zawsze służe pomocą ;-):-D
 
Dzis robilam remament w lekarstwach i zrobilam specjalna poleczke dla Tuptusia.
Oto co mam (zaznaczam,ze czesc pozostala mi po synku i nie kazde dziecko bedzie tego uzywac)
-Cebion
-Wit. D3
-Emla (krem znieczulajacy na szczepienia)
-Sterimar
-Nasivin Soft
-Esmpumisan
-Sudocrem
-Linomag
-Sopelek (cos jak frida)
-Benathen
-Smoczek termometr
-Termometr rteciowy
-Calpol (od 2 miesiaca)
-czopki
-Oliwka do ciala
-balsam do ciala
-krem do twarzy
 
absolutne minimum
1. spirytus 70% do pępuszka!
2. gaziki jałowe - nie tylko do pępka ale i przemywania oczu
3. termometr - zwykły rtęciowy
4. frida, sopelek
5. sól fizjologiczna
6. sudocrem, linomag
 
Na odparzenia super jest najzwyklejsza mąka ziemniaczana ;-).Można albo posypać pupę albo do wody do kąpania nasypać i moczyć pupę dzidziusia :-).
Co do wit D3 to o ile mi wiadomo przepisuje ją pediatra i chyba dopiero po 3 tygodniu (u nas jak był na wizycie patronażowej).
Termometr u nas się sprawdził taki elektroniczny, ale zwykły, mierzyliśmy w pupce temp.Mamy też do ucha, ale dla nas był beznadziejny.
Do noska, jeśli był zapchany używaliśmy soli morskiej, oczyszcza nosek.Gruszki,fridy ani tym podobnych nie używaliśmy w ogóle.

A co do lekarstw wszelakich to lepiej nie kupować nic na własną rękę, tylko konsultować z pediatrą.Oby nie były w ogóle potrzebne
 
Na odparzenia super jest najzwyklejsza mąka ziemniaczana ;-).Można albo posypać pupę albo do wody do kąpania nasypać i moczyć pupę dzidziusia :-).
O, tego nie wiedziałam :)
Termometr u nas się sprawdził taki elektroniczny, ale zwykły, mierzyliśmy w pupce temp.Mamy też do ucha, ale dla nas był beznadziejny.
Czemu beznadziejny? miałam taki zamiar kupić...
 
anulka, beznadziejny, bo jak Oliwka była malutka to bałam się, że coś jej w uchu uszkodzę :zawstydzona/y:, choć niby nic nie powinno się stać.A teraz jak jest już większa to jest tak ruchliwa, że tym bardziej mogłaby sobie coś zrobić ;-).
Ale czytałam, że u niektórych sie sprawdza.Wydaje mi się, że jednak w pupie najlepiej się mierzy.Ja mam elektroniczny, po 10 sekundach wydaje jakiś dźwięk (bip czy coś;-) i już mam temperaturkę zmierzoną (minus 0,5 stopnia).
 
reklama
Ja polecam do przemywania krocza zwykłe szare mydło!!!! Rewelacja!!!!!!!! Mnie szybko pomogło. Krocze błyskawicznie sie zagoiło.
 
Do góry