reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co Wam się przydaje w ciąży?

Justyna337

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Luty 2009
Postów
2 214
Miasto
Łódź
Hej dziewczyny!
Ja juz jestem na finiszu, ale jest kilka moich koleżanek, które usilnie chcąsię dowiedzieć, co przydaje sie w ciąży - a co jest kompletnie przereklamowane. Ja moge doradzić, ale w zasadzie siedziałam całą ciążę w domu a to nie to samo, co kobitki, które dygają do pracy. Co o tym myslicie? Co warto kupić a czego nie?


W moim przypadku sprawdziły się spodnie ciążowe - wiem, żeto banał, ale z drugiej strony w drugim miesiącu nie miesciłam się już w żadne swoje spodnie. Nie przytyłam, ale rozchodziły mi sie biodra i nie mogłam normalnie funkcjonaować w zwykłych spodniach. Na poczatku zrobiłam błąd i kupiłam małe spodenki takie akurat, które wystarczyły mi na dwa miesiące. Potem kupiłam jeansy bez paska - tzn. takie, w których nie ma nawet zaznaczonego pasa poniżej specjalnego materiału na brzuszek (tego, co ma udawać miejsce na rozporek i guzik). Przechodziłam w nich całą ciążę. A pod konieckupiłam jeszcze parę o wiele za dużych spodni i teraz naprawdę się przydają. Rozmiar dołujący 46 ale wygoda - pierwsza klasa. POlecam teżpoduszke do spania, takiego rogala, czy kojec- jakto dana firma nazywa. Mnie uratowała większość nieprzespanych nocy. Mozna korzystać z dodatkowych poduszek, ale z drugiej strony po co... (ja mam w domu cztery 2 dla mnie i dwaie dla męża, więc kupienie rogala było ok). Pod koniec ciąży bardzo dokucza mi zgaga a tą poduszkę mozna zgiąć i wsadzić pod plecy i głowę - i przechodzi. Co prawda w szkole rodzeni je odradzją - jako dodatkowy wydatek ale ja siezdecydowałam już na poczatku i nie żałuję. nawet jeśli miałabym nie skorzystać z niejpodczas karmienia malucha. Jakieś inne pomysły?
 
reklama
Za namową wszystkich mądrych gazet, internetu itd kupiłam też płyty z muzyką klasyczną. Lubię klasykę, więc nie powinien byc to dla mnie kłopot a tymczasemokazało sie, że w takim zestawieniu jakie kupiłam,nie jestem w stanie tego wysłuchać...:happy: A malutka i tak rusza się najczęściej przy beyonce...
 
co do muzyki to polecam sluchac tego co lubicie
wiekszosc tych skladanek jest rzereklamowanych...
choc beethoven, mozart i baqch sie sprawdzaja-przynajmniej u mnie;):):)
wazne dla mnie w ciazy byly buty
na niskim obcasie-mi stopy puchły;(no i tez zwiekszona ilosc poduszek-szczególnie w pozycji na boku-mieszy kolanami
 
ja w pierwszej ciazy za ciezkie pieniadze (4 lata temu - 120 zl) kupilam spodnie ciazowe. Material na calosci super a na brzuchu taki elastyczny zeby roslo razem z brzuszkiem. Wszytsko bylo fajnie zima kiedy nosilam rajstopy pod spodem ;-) wiosna wybralam sie w tych gaciach do lekarza. dobrze ze mialam polar!!! musialam wsadzic rece do kieszeni polara i przez te kieszenie trzymac gatki w garsci - z golego brzucha po prostu sie zsuwaly ;-( ide sobie, patrze pod nogi a te nogawki jakos wloka sie po ziemi - omal mi gacie na kolanach sie nie zatrzymaly ;-)

teraz kupuje w ciucholandach i na wyprzedazach zwykle spodnie (nieciazowe) za male pieniazki ;-) np. u mnie w Qiosque sa teraz spodnie po ok. 35-40 zl. ;-)

z ciazowych spodni polecam takie ktore sa wiazane kopertowo - to sie jakos trzyma ;-)
 
Jak kupujecie spodnie ciążowe zwracajcie uwagę jak są uszyte. Pierwsze ciążówki jeansowe kupiłam za 120 zł i są to dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto. Miałam je na sobie tylko 2 razy i powiedziałam sobie że ich nigdy więcej nie założę. Tak spadają z tyłka podczas chodzenia. Rozmiar jest w porządku tylko są źle uszyte. Jak biodrówki z dodatkowym ściągaczem na brzuch. Zero wyprofilowania na brzuch. Gdy zaczął mi rosnąć brzuszek to z przodu uciskają a z tyłu jest cały czas luz, nie wspominając o tym że ściągacz jest tak uszyty iż non stop opada.
Drugie kupiłam w komisie za 50 zł i są to zwykłe spodnie z materiału H&M. Nic nie opada, nie uciska, trzymają się na tyłku i są wyprofilowane tak jak trzeba dla ciężarnej mamy.
 
Ja z kolei kupiłam pierwsze spodnie ciążowe gdy wchodziłam w 3 miesiąc (mieściałam się jeszcze w swoje ubrania ale nie było to konfortowe i dobre dla dzidzi) i używałamm ich do 8 miesiaca . Są dobrze uszytem nie opadaja, rozmiar mój (choć tanie nie były). Drugie spodenki za 40 zł zamówiłam sobie na allegro i mam je chyba od 5 miesiaca. Z racji tego, że rozmiar niby mój (ale jakby wiekszy)noszę je teraz bez żadnego problemu.
 
a ja Wam powiem że nie kupiłam spodni ciążowych....chodzę w getrach które są dla mnie rewelacją...
 
Mnie tak potwornie swędział brzuch, że nie mogłam nosić nic obcisłego. Sprawdzały się więc za duże ciuchy a latem takie bardzo szerokie tuniki:-) Porażką dla mnie jest krem z ziajki dla kobiet w ciąży. Jest gęsty i mało wydajny. Lepsze są kosmetyki o konsystencji oliwki lub sama oliwka. Poza tym jest na forum temat "polecam/odradzam" i tam jest więcej na ten temat.
 
reklama
Nina, ja byłam niejako zmuszona, do biura w getrach nie mogłam chodzić :-)
Kochana tylko że ja też do 6 miesiąca ciąży chodziłam do pracy i też pracuję w biurze:-), getry są naprawdę przeróżne niektóre nawet wyglądają jak spodnie a do nich zakładałam ładne przedłużane bluzki lub tuniki i efekt był naprawdę dobry:-) teraz mam jedynie problem bo kurtki i płaszcze zimowe które posiadam nie da rady już zapiąć, a jestem w 7 miesiącu ciąży i nie opłaca mi się kupywać specjalnie czegoś na dosłownie miesiąć....tak że z utęsknieniem wypatruję wiosny:-)
Pozdrawiam wszystkie brzuchate:-)
 
Do góry