reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co was rozbawiło w trakcie porodu?

reklama
Jeszcze pamiętam, na "porodówkę" poszłam w staniku i majtkach. I to z przyklejoną wkładką 🤦‍♀️
Zdjelam dopiero w toalecie na sali, a po porodzie polozna wziela do reki moj stanik, i majtki z wkładką na wierzchu i przeszla przez caly oddzial 🙈
Ale się wtedy zawstydziłam.
To ja miałam taką akcję jak leżałam parę dni przed porodem na patologii ciąży. Rano były wizyty u lekarza. Nie wiedziałam czego się spodziewać. Nosiłam już wtedy ta ogromną wkładkę bo odchodził mi czop. No i wchodzę do tego gabinetu z tą podpaską a tam czterech chłopów ginekologów. Nie było gdzie się rozebrać i musiałam przy nich ściągnąć majtki z tą wkładką i położyłam to na kozetce. Chciałam chociaż złożyć ją na pół ale skubana się otwierała. Boże masakra... Do dziś czuję się zażenowana 🙈🙈🙈
 
To ja miałam taką akcję jak leżałam parę dni przed porodem na patologii ciąży. Rano były wizyty u lekarza. Nie wiedziałam czego się spodziewać. Nosiłam już wtedy ta ogromną wkładkę bo odchodził mi czop. No i wchodzę do tego gabinetu z tą podpaską a tam czterech chłopów ginekologów. Nie było gdzie się rozebrać i musiałam przy nich ściągnąć majtki z tą wkładką i położyłam to na kozetce. Chciałam chociaż złożyć ją na pół ale skubana się otwierała. Boże masakra... Do dziś czuję się zażenowana 🙈🙈🙈
Jezu! Mialam bardzo podobną sytuację. Jako nastolatka mialam jakies zapalenie i zbierala mi sie ropa w jajniku, juz sama nie pamietam 🤦‍♀️ tak czy inaczej - lezalam e szpitalu, na ginekologii. Zawsze jak bylam u gina, to byl taki kącik, gdzie mozna swobodnie się rozebrac, zostawić rzeczy. Tutaj zawolali mnie z rana do gabinetu, paru lekarzy, pielęgniarka, mały gabinet, jakos ciasno, nie czulam sie komfortowo z samego faktu przebywania w tak ciasnym pomieszczeniu w tyle osob 😁 lubię przestrzeń :p
Mówią że keszcze badanie i dzis do domu. No dobra, dobra... Jestem w niezręcznej sytuacji : niby chcę się rozebrac a nie bardzo wirm gdzie. Dali mi znać ze mam sie rozbierać tu i teraz. Pomiędzy lekarzami i pigułą stał mały stołeczek. Wiec ukladam legginsy, pozniej majtki z podpaską.. 😁 w tej sytuacji nie dalo się tego ukryć 😁
Najlepsze - wchodzę na fotel, nogi szeroko, dwoch lekarzy zagląda mi tam jednocześnie, starszy nagle krzyczy PANIE KOLEGO, A WIE PAN, ŻE JA TĄ PANIĄ RODZIŁEM??!! 😂
zgadza się, wykonywał cc mojej mamie nascie lat wcześniej :)
 
Ogólnie 4 poród zapamiętam jak ten wymarzony i spełniony gdyby można było zrobić replay w życiu cofała bym się do tego dnia ile razy by dało
Jak znajdę wiecej czasu opiszę go w całości ☺😄 no cały na wesoło
 
Ogólnie 4 poród zapamiętam jak ten śmieszny, na wesoło, wymarzony i spełniony w całości tsk jak chciałam by był 🙈😄
gdyby można było zrobić replay w życiu cofała bym się do tego dnia ile razy by dało😄
Jak znajdę wiecej czasu opiszę go w całości któregoś razu☺😄
 
Mi najbardziej podobało się, jak ja, cesarkowa, nie zorientowałam się, że rodzę. Drugi poród, skurcze co 3-5 min. i jeszcze dawałam radę. Było mi dziwnie. Niewygodnie. Bolały plecy. Zupełnie inaczej niż skurcze przepowiadające B.H. Za to położne z dużym stażem też nie zorientowały się. Kazały mi iść na salę, bo tu są PRAWDZIWE PORODY i przeszkadzam. 😳 Dobra. Poszłam. Ale jak już nie mogłam zrobić kupy, a bardzo, bardzo mi się chciało, to poszłam po lewatywę, żeby im nie zapaskudzić stołu przy planowym CC. Starsza położna poszła po zestaw, a młodziutkiej jednak coś zaświtało i poprosiła na stół, żeby mnie zbadać. Nagle panika, jazda, dziki pośpiech, szybko po dochtora. Była 5 rano, ja planowany zabieg na 12.00, a mam 8 cm rozwarcia i muszą szybko ciąć. Oby tylko lekarz zdążył. Po masażu szyjki macicy przestało być śmiesznie. Klełam jak rasowa patologia. 🙄 Nawet nie podejrzewałam, że tak umiem. Wbicie w kręgosłup, pal licho te 8 razy zanim się udało, to było najpiękniejsze przeżycie. Szkoda tylko, że z rozcinaniem powłok brzusznych chwilkę nie zaczekali. 🥺 Prawie z łóżka spadłam, tak skoczyłam, uciekałam i wrzeszczałam. Przywiązali. Nosz kurde, nie poczekali, aż znieczulenie zadziała do końca. Potem sami się zdziwili, że ojej. Generalnie fajny poród. Pierwszy raz w życiu (i ostatni) miałam skurcze, a nie dziabanie na sucho. Było by świetnie, gdyby nie interwencje medyczne. Tak naprawdę mając podstawowe środki przeciwbólowe i przy braku przeciwwskazań, myślę, że dałabym radę urodzić sama. Maluch miał 2900. Szkoda, że nie było mi dane. Mam jakiś taki niedosyt. I zrosty w jelitach. Oj tam. Ważne, że dzieci są świetne. Ja to ja.
Noo, mój pierwszy poród zakończy się nagła cesarka , a nie powiem wszyscy w szoku byli ze pierwszy poród a taka szybka akcja , jednak dziewczę się cofało i nagle cięcie , ale cieszę się że drugie dziecko udało mi się urodzić i to bez znieczulenia . Jeszcze po pierwszym czułam taki niedosyt, bo musieli mnie uśpić i szczerze powiem że brakuje tego kontaktu pierwszego z dzieckiem 😔
 
Ta sytuacja porodowa trochę po porodzie ale w trakcie się zaczeła
Zacznę od tego iż Zezwoliła nam położna a wrecz kazała włączyć sobie muzyczkę 😒😒😒
Więc mój m włączył muzykę na realx z płyty ale była nazbyt usypiajaca Więc zaczął szukać radia I skacząc od stacji do stacji same reklamy natrafił i zostawił nam stację Radio supernova akurat przy niedzieli fajna łagodna sama polska muzyka w niektorych momentach aż się wzruszałam😊....... poród szpital minoł a mój m co niedzielę włączał stację i nasłuchiwał czy nie będzie audycji ktora leciała w trakcie porodu i wybierał piosenki może ta a może ta.....samej dało mi to do myślenia jaka piosenka to mogła być i sama zaczęłam do słuchiwać co to mogła być aż wpadłam na pomysł....resztę do czytacie tutaj

 
reklama
Do góry