reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co wolno, czego nie wolno?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Ale się obśmiałam, dobre! A najlepsze jest to:


  • Jeśli kobieta chciałaby zajść w ciążę, musi szybko usiąść na miejscu, w którym siedziała ciężarna
Wiecie dlaczego? Dwa razy w ten sposób zaszłam w ciążę:szok: Mamy już taką legendę w biurze, że jak jedna zachodzi w ciążę i któraś dziewczyna chcąca mieć dziecko, siedzi na jej fotelu i ją zastępuje, to na pewno zajdzie w ciąże. Urodziłyśmy już 5-cioro dzieci przez takie zastępstwa:-D Nie wiem jak i czemu to działa, ale chwała Bogu, ze działa:tak: Koleżanka jest w końcówce ciąży, odeszła na L4, więc dziewczyny mnie ściągnęły z mojego stanowiska, żebym pracowała na jej miejscu. Śmiałam się, że teraz to na pewno w ciąże zajdę. Posiedziałam miesiąc i zobaczyłam dwie kreski. Poprzednio sekretarka odeszła na L4 przed porodem, a ja objęłam sekretariat, po 2-3 miesiącach zaszłam w ciążę. W każdym przesądzie jest ziarnko prawdy;-)
 
hihi, no pewnie że we wszytko wierzę :p

a jeszcze zapomniałam, że nie wolno nóg golić, bo chyba łyse dziecko będzie, no i kąpać się nie można, bo dziecko się utopi :D
 
Podobno nie mozna dotykac kobiety ciezarnej za brzuch , bo samym sie zajdzie w ciaze , ja dotykalam choc ostrzegali to nie wierzylam i jestem w ciazy :)
 
Niektóre przesądy denne ale niektóre do dziś stosowane, np te myszy, sama sie śmieję że jak mnie w pracy wkurzą to myszy w domu mieć będą ;)
Z tym brzuchem, co się "zaraża". To też działa. Koleżanka moja kalendarze firmowe zamawia i zawsze obdarowuje takimi z małym dzieckiem te kobitki co chcą zaciążyć. W tym roku w firmie zadziałało na dwie sztuki ;)
Z tą zgagą, z tym apetytem, z tą urodą co dziewczynka zabiera. Słyszałam też o tym byciu chrzestną ale to jest głupota.
 
W dzisiejszych czasach głupota, kiedyś to miało sens, bo śmiertelność przy porodzie była wysoka - i jeśli dziecko straciło by matkę, a potem ciężarna chrzestna też by zmarła, to nie miał by się nim kto zająć, także kiedyś to jak najbardziej miało prawo bytu.:tak:
 
taaa, my sie smiejemy a sa ludzie co gleboko jeszcze dzis wierza w takie zabobony..... moja babcia mowila bardzo podobnie.....ale mnie to bawilo tylko, na nerwy dzialala mi tylko tesciowa co jak powiedzielismy jej ze chodzimy do szkoly rodzenia to oburzyla sie ze chyba mamy za duzo czasu na głupoty ze w tym czasie mozemy cos pozytecznego zrobic a nie marnowac czas bo przeciez co nam da taka szkola skoro i tak i tak musze urodzic jak kazda inna kobieta przez to przejsc..... czyli ona mysli ze jest jak kiedys.... masz bole jestes na porodowce to klada cie na wyro i tak masz lezec i czekac az sie urodzi dziecko.... taka tepota mnie irytuje wlasnie
 
Dziewczyny, pomóżcie mi bo znowu świruję :/ zrobiłam sobie dziś manicure i na lakier nawierzchniowy nałożyłam utwardzacz Seche vite... po czym coś mnie tknęło i sprawdziłam w internecie, czy kobiety w ciąży mogą go używać (tak, wiem...trochę nie ta kolejność). Okazało się, że jest niebezpieczny dla kobiet w ciąży, może powodować wady mózgu płodu i ślepotę (tyle znalazłam), więc oczywiście jak poparzona pobiegłam do łazienki, żeby go zmyć, umyłam ręce i teraz oczywiście się martwię. Myślicie, że coś mogło się stać w tak krótkim czasie? miałam go może 4 min. na paznokciach. Któraś słyszała coś na jego temat? :(
 
reklama
ninja boszzzz nie!!!! ja jestem kosmetyczka, zakladalam paznokcie zelowe, akrylowe hybrydowe itp babeczkom w ciazy, nie dajmy sie zwariowac........ pliss:sorry::sorry::sorry: jakby tak "dochodzil" do wszystkiego co wolno a co nie stosowac to czlowiek by zgłupial
na przyszlosc pan doktor google to ZUOOOOO, ja jakbym tak sie wdrazala to wychodzi ze mam czerniaka, i miilon innych chorob......
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry