reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co wolno, czego nie wolno?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

susel

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2013
Postów
1 066
Miasto
kuj.-pom.
Zaczynam watek o tym co nam w ciazy wolno a czego nam nie wolno. Mam na mysli jedzenie, kosmytki, zabiegi, sport... wlasciwie wszystko. Ja jestem bardzo niedoswiadczona wiec szczerze to zakladam go liczac na rady dziewczyn bardziej douczonych/doswiadczonych.

Pierwsza rzecz ktora caly czas mi chodzi po glowie to kawa. Mozna/nie mozna? Ile?
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży piłam, moj lekarz i lekarka mojej koleżanki zresztą też stwierdzili, że jedna-dwie filiżanki dziennie nie zaszkodzą, oby nie pić litrami i jakiejś super-estra-mocnej. najlepiej trochę słabszą z mlekiem
 
ja jestem kawoszka :) głownie kawe pije. do czasu ciąży piłam kaw z 5 codziennie. jedna sypana i 4 rozpuszczalne.
odkąd wiem ze jestem to pije rano sypaną z mlekiem i poludniem rozpuszczalną z mlekiem ;))
w pierwszej ciąży pilam duzooo kawy i palilam duzooooo papierosów i urodzilam syna ponad 4 kilo. niestety wiek juz nie ten hahaha i trzeba uwazac ;))
 
wow! dzikuska no to byla z Ciebie dzikuska w tej pierwszej ciazy ;-)
no ja z reguly pije dwie z mlekiem i myslalam ze za duzo, ale wyglada na to ze moze byc. a co z herbata? sa limity?
 
moje pytanie, może ktos zna odpowiedz:

jakiś ćwiczeń nie wolno wykonywać w ciąży?
tłumacze:
chce i muszę ćwiczyć, ze względu na kręgosłup i biodro
nie biegam, nie skacze, nie robię brzuszków.

wiadomo nie wolno dźwigać, brzuszki raczej odpadają, ale co jeszcze?
skręty? rozciąganie brzucha?
 
w necie jest mnostwo cwiczen dla kobiet w ciazy w pierwszym, drugim jak i trzecim trymestrze, ja duzo cwiczylam w tamtej ciazy, czesto korzystalam z basenu (ale podstawa trzeba miec pozwolenie od gina) mnie sie wydaje ze wlasnie dzieki cwiczeniom mialam bardzo szybki i lekki porod. co do kawusi no ja nie funkcjonuje bez niej cala poprzednia ciaze pilam (jeden kubek z mlekiem fusiary ekstra mocnej:baffled:) no i chcialam zaznaczyc co wrecz powinnysmy robic w ciazy, to jest dla nas niepowtarzalny okres wiec badzmy piekne, usmiechniete i spotykajmy sie z ludzmi, nie uciekajmy od towarzystwa, bo to roznie bywa znam wiele przypadkow ze wiele dziewczyn same na wlasne zyczenie odsuwa sie od znajomych, a bo ze nie wypada a to ze jestem zmeczona itp.... z autopsji wiem ze nie warto siedziec w domu, chwalmy sie naszym pieknym stanem!!!!:-)
acha, ja z zawodu jestem kosmetyczka, wiec gdyby ktoras pytala o jakies zabiegi czy o np farbowanie wlosow w ciazy (ze niby nie powinno sie to dla mnie jakas paranoja:-D:-D:-D:-D) ja rozjasniam wlosy od ladnych kilku lat, mialam zaklade paznokcie w ciazy, zakładane rzesy, robilam rozne zabiegi na cialo i twarz kobietom ciezarnym
 
Z jedzenia nie wolno:
- surowego mięsa czyli tatarów, sushi, steków mało wypieczonych, wędzonych a nieugotowanych wędlin np szynek szwarcwaldzkich (toxo)
- serów pleśniowych (listerioza)
- surowych jaj, unikałabym na miękko (salmonella)
- wątróbki (za dużo Wit A - może wpływać na płód)
- używek wiadomo, żadnych napojów energetycznych i nie przesadzać z colą (kofeina) ;)
Jak coś mi się przypomni to dopiszę ;)
 
Ostatnia edycja:
Z jedzenia nie wolno:
- surowego mięsa czyli tatarów, sushi, steków mało wypieczonych, wędzonych a nieugotowanych wędlin np szynek szwarcwaldzkich (toxo)
- serów pleśniowych (listerioza)
- surowych jaj, unikałabym na miękko (salmonella)
- wątróbki (za dużo Wit A - może wpływać na płód)
- używek wiadomo, żadnych napojów energetycznych i nie przesadzać z colą (kofeina) ;)
Jak coś mi się przypomni to dopiszę ;)

Ser pleśniowy tylko, jeśli jest w mleka niepasteryzowanego - a wszystkie valbony i inne są z pasteryzowanego, więc można je jeść.
Nie wolno witaminy A w kremach na buźkę
Nie wolno dźwigać i uwaga na długie trzymanie rąk w górze
 
reklama
akurat jem jajka na miękko i szynki wędzone i łososie wędzone i wszystko co wędzone :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry