reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co wrzucamy do garnka, czyli szybkie lub/i dobre przepisy styczniówek

Izabelka

Oski i Wercia
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2005
Postów
12 105
założyłam nowy wątek
może każda coś wpisze, bo pomysłów brak czasami no i przede wszystkim czasu przy naszych maleństwach :tak:

to ja moj przepiszę tutaj :
skrzydełka Izabelki :-D

1 kg skrzydelek ---starczylo na 2 osoby---zalezy ile jecie podalam z chlebem
3/4 szkl wody
4 lyzki sosu sojowego
1 lyzka vegety
2 lyzki miodu
1 lyzeczka ostrej papryki
5 zabkow czosnku - w calosci
wrzucic do gara gotowac na duzym ogniu pol godzinki, potem odkryc wieczko i jakis 40 min; juz zalezy od was
SMACZNEGO
 
reklama
Izabelka zapasowal nam watek mnie napewno tylko nie mam zbytni czasu zeby cos fajnego pitrasic :( Ja pozwolilam sobie zrobic z tym ze dodalam jeszcze sok z pomaranczy i zamiast skrzydelek mialam podudzia z kurczaka naprawde wyszly przepyszne ja z tesciowa sie zajadalam bo moj maz to woli schaboszczaka a nie kosci ogryzac jak on twierdzi .Polecam pycha :)
 
no pewnie że zrobiłam i smakowały wszystkim- 6 członków naszej rodziny skonsumowało 6 kilo skrzydełek :-D:-D:-D

naczynie podprowadziłam sąsiadce bo ja mam garnki i inne kuchenne rzeczy wielkości akurat na 4 osoby, a wez tu nakarm wszystkich :laugh2:
 
Izabelka co wolisz ryz zjablkamii cynamonem:) [Monika ! dzeciaki tez moga juz to jesc pytalam:) albo barszcz ukrainksi ale taki prawdziwy wschodni ..tutaj nikt takiego nie robi moge nauczyc:)

swoja droga sprobojcie pomyslu na...(zapiekanki serowej) dla mnie bomba tym bardziej ze makaron surowy wkladamy:) hihi
 
Aniolekk ryż z jablkami i cynamonem uwielbiam,ale moj maz nie :)
poprosze przepis na barszcz ukrainski:) i ta zapiekanke:)
 
ja też chce przepis na barszcz ukraiński, dawaj Aniołekk! :-D

ryż z jabłkami i cynamonem -pycha!!
ja to w ogóle jestem ryżowo - mączna a moj mąz niestety mięsny, dobry obiad to z mięsem a co innego to na deser
 
reklama
BARSZCZ UKRAINSKI przepis ze Wschodu:)

co potrzeba
-kawalek miesa
-ziemniaczki
-puszka fasoli czerwonej
-troche kapusty
-marchewka
-pomidory(jak nie ma dobrych pomidorow nie sezon to sok pomidorowy)
-koncentrat pomidorowy
-buraczki
-cebulka

-doprawiac smietanmka jak ktos lubi przy podaniu do stolu

gotujemy miesko dorzucamy jako pierwsze kapuste bo najdluzej gotuje sie pozniej ziemniaczki, na odzdielenej patelni podsmarzamy na maselku cebulke, marchewke, buraczki, koncentrat pomidorowy, sok pomidirowy/pomidorki. zawartosc patelni wrzucamy do garnka gotujemy kilk aminutek dodajemy przyprawy:)

Igorek zyczy smacznego...(zreszt amoj urwis podjada zupe u mnie z talerza:)
 
Do góry