reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co wybrać? Espiro Vector Pro czy Espiro Enzo Evo? Miałyście z nimi do czynienia?

Dołączył(a)
5 Sierpień 2012
Postów
8
Witam! Jestem tu nowa :D
Mój synek przyjdzie na świat w grudniu. Podobno 27 grudnia :)
Od początku nastawiłam się na x-landera, ale ich gondola jest mikra, a dzieci rodzone w mojej rodzinie zazwyczaj są duże :D
Wyczytałam że polska firma espiro ma większe gondole przy czym wizualnie ich wózki są podobne do x-landerów (czaiłam się na model x-move).
Czy miałyście z nimi styczność dziewczyny? Jak odczucia?
Jeśli powtarzam wątek to krzyczcie :D
 
reklama
Twój dzidziuś zanim wyrośnie z gondoli nastanie wiosna, spokojnie można przesadzić już do spacerówki, ja bym sobie szczególnie głowy nie zawracała wielkoscią gondoli dla dziecka urodzonego w zimie (moja pierwsza latorośl urodzona wiosną a latem już śmigaliśmy w spacerówce bo nie chciała jeździć w gondoli - miałam buzza a więc wielkosc gondoli porównywalna do x-landera)
 
Ja się nie zgodzę. Mam dziecko urodzone w październiku. Jeśli będzie większe to w małych gondolach na samą wiosną trzeba przesadzić dziecko, a niekiedy jest jeszcze chłodno.
Jeśli nastawiasz się na espiro - szczerze polecam, to ja mam espiro gtx

- ma dużą gondolę, 9,5miesięczne dziecko ważące 9kg i 76cm mieści się do niego :)

Przez duże pompowane koła z możliwością zablokowania bez problemu jeździłam po nieodśnieżonym mieście i lesie.

Ma dużą spacerówkę i co ważne!!! montowaną w dwa kierunki z duża budką - rzadkość!! przydatna w wietrzne dni gdy chcemy uchronić maleństwo sobą i budką.

Przez tą zimę mój synek jeszcze w niej pojeździ, na przyszły rok sprzedam (potrzebuje coś lżejszego i mniejszego do bagażnika), jest naprawdę wytrzymały, nie widać śladów zużycia.

Minusy: duży, ciężki - wręcz baardzo ciężki.

Plusy: Bardzo łatwo zdejmuje się i zakłada poszczególne części (jeden klik), nie ma adapterów o których trzeba pamiętać (wszystkie 3 części są zintegrowane), duże pompowane koła na zimę i w teren, mega duża gondola.

Przestrzegam przed dużą ilością napów (np. przy montowaniu spacerówki) w x-landerze (nie wiem który model) po 3latach użytkowania zaczęły się wyrywać.
 
Moje starsze dziecko nie chciało jeździć w gondoli odkąd zaczęło podnosić głowę i problem z gondolą miałam z głowy. Zresztą nie uważam, by pół roczne dziecko ucierpiało z powodu przesadzenia go do spacerówki wiosną, wkońcu nie mieszkamy na Syberii. Teraz mam dziecko lipcowe i akurat na zimę przypadnie przesadzenie do spacerówki.
 
Do góry