reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z maluszkiem po macierzyńskim?

reklama
nimitii, nie masz za co przepraszac. Noz chyba sie w kieszeni otwiera kazdej matce. Ja nawet nie bede tego artykulu komentowala, bo mowi sam za siebie. Zreszta wszystkie wiemy, jak jest.
A jesli chodzi o wystapienie premiera, to zgadzam sie z Toba, Kaniu, ze to tylko puste slowa...
 
A ja sądzę, że jest duża szansa. Do tej pory, kiedy wydłużano długość urlopu macierzyńskiego, co dwa lata o kolejne dwa tygodnie, kobiety, które zahaczały swoim urlopem macierzyńskim o czas w którym wchodziły w życie nowe przepisy, normalnie "łapały" się na dodatkowe dwa tygodnie. Jeśli przepisy wejdą w życie w lipcu 2013, a w tym czasie będziemy jeszcze przebywać na urlopie macierzyńskim, sądzę, że będzie można skorzystać z dodatkowego wymiaru. Przynajmniej tak to prawnie wyglądało do tej pory... może się nie zmieni :-)
 
Obyś miała rację! mój mołody rodzi sie na początku marca więc ja kończe akurat macierzyński w lipcu. Baardzo bym chciała z nim zostać dłóżej i załapać sie na to przedłóżenie co w moim wypadku i tak byłoby do grudnia.
 
szkielko - ja uwazam tak samo - że jesli ma wejść od połowy roku to nas tez będzie obowiązywało... oby :-)
ale żyjemy w PL - to wszystko może sie zdarzyć ;)

nimitii - ja mam termin na 2 marca i wyliczyłam, że macierzyński (24 tyg) kończyłby mi się w połowie sierpnia.... moze Ty liczysz tylko 20 tyg??
 
Było by super ale wszystko musiało by być gotowe już w marcu żebyśmy się mogły załapać, bo skoro rok ma być płatny 80% to musiałybyśmy w zusie już mieć wybór... czy bierzemy rok mniej płatny czy pół pełnopłatny...
 
reklama
To by było coś gdybyśmy sie załapały na nowe zasady macierzyńskiego ale ja niestety wątpię że to tak pięknie szybko pójdzie. Dla mnie to by był ratunek poniewaz potem mogłabym zostawiac maleństwo z tata lub tesciową. Z córa byłam 2 lata w domku na wychowawczym bezpłatnym i bywało ciezko z kasą. Zobaczymy co przyniesie czas.
 
Do góry