reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z seksem w Ciąży?

agabaj92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Marzec 2020
Postów
9 999
Wczoraj zrobiłam test ciążowy i wyszły 2 kreski choć 2 słabo widoczna. Dawno sie nie kochaliśmy jakieś półtora tygodnia, a to dopiero początek ciąży. Seks jest bezpieczny w tym okresie tzn w I trymestrze?
 
reklama
Jeśli wszystko jest w porządku, ciąża jest zdrowa, rozwija sie prawidłowo, nie ma plamień, jakiś nietypowych bóli to nie ma przeciewskazań do seksu. Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zawsze powinien je rozwiać lekarz prowadzący ciążę.
 
U lekarza jeszcze nie byłam, dopiero wczoraj test robiłam, mam czasami bóle podbrzusza, ale widziałam filmik na tej stronie doktora, który mówił, że bóle podbrzusza to też objaw ciąży
 
U lekarza jeszcze nie byłam, dopiero wczoraj test robiłam, mam czasami bóle podbrzusza, ale widziałam filmik na tej stronie doktora, który mówił, że bóle podbrzusza to też objaw ciąży
Internet nie jest dobrym źródłem wiedzy. Lepiej idź do lekarza i jego zapytaj bo to sprawa bardzo indywidualna
 
Ja jak się dowiedziałam o ciąży, to czekałam ze współżyciem do pierwszej wizyty u ginekologa. Jakoś tak wolałam się upewnić, czy wszystko jest ok.
Ale oczywiście zgadzam się, że to sprawa indywidualna ☺️
 
reklama
oczywiscie że możesz zapytać ale nikt nie da Ci gwarancji że u Ciebie bedzie tak samo :) u mnie w pierwszej ciąży nie było żadnych problemów, a w drugiej od ok 6 tyg plamiłam po stosunku (nie znaleźli przyczyny), a nawet raz krwawilam. Za każdym razem sor i podtrzymanie ciąży na luteinie i duphastonie. I bezwzględny zakaz seksu do usg 2 trymestru, pozniej mogliśmy i znowu były problemy tym razem z szyjką więc znow zakaz
 
reklama
oczywiscie że możesz zapytać ale nikt nie da Ci gwarancji że u Ciebie bedzie tak samo :) u mnie w pierwszej ciąży nie było żadnych problemów, a w drugiej od ok 6 tyg plamiłam po stosunku (nie znaleźli przyczyny), a nawet raz krwawilam. Za każdym razem sor i podtrzymanie ciąży na luteinie i duphastonie. I bezwzględny zakaz seksu do usg 2 trymestru, pozniej mogliśmy i znowu były problemy tym razem z szyjką więc znow zakaz
Wiem, że gwarancji mi nikt nie da prócz lekarza, narazie to może być ok 4-5 tygodnia, drugiego testu jeszcze nie robiłam, chce odczekać kilka dni i potem jak już zapisać sie do lekarza. Na dodatek w styczniu torbie stwierdził i tak mi sie kazał wstawić za 3 miesiące, a tu na teście mi wychodzą dwie kreski, w tym że druga blada
 
Do góry