reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z sucha skóra?

reklama
A co sądzicie o smarowaniu się oliwką? Metoda babci - chyba po niej mam tak suchą skórę... Przyznam się, że trochę zaniedbałam się ostatnio. Smarujecie się oliwką? Macie jakś sposób, żeby to się tak nie kleiło? Drażni mnie to, że po kąpieli musze się brudzić... :( No a skóra potrzebuje nawilżenia...
 
A co sądzicie o smarowaniu się oliwką? Metoda babci - chyba po niej mam tak suchą skórę... Przyznam się, że trochę zaniedbałam się ostatnio. Smarujecie się oliwką? Macie jakś sposób, żeby to się tak nie kleiło? Drażni mnie to, że po kąpieli musze się brudzić... :( No a skóra potrzebuje nawilżenia...

mi sie wydaje ze oliwka wususza wbrew pozorm. Tzn jesli bedziesz sie smarowała systematycznie to nie gorzej jak przestaniesz :)
ja do ciała używam oleju kokosowego. I problem suchej skóry zniknął...
 
Witajcie, kilka słów co do oliwki. Babeczki które mają bardzo sucha skórę i bardzo chcą stosować oliwkę, jak najbardziej mogą to robić, bez uszczerbku dla skóry, trik polega na nałożeniu oliwki w odpowiednim momencie, czyli - jak jesteśmy całe mokre. Czyli kończymy mycie, opłukujemy sie i wtedy oliwke na ręcę, rozgrzewamy produkt w dłoni (co dotyczy wszystkiego co kładziemy na skóre) i mocno w siebie wcieramy, od dołu do góry, przy okazji przeciwdziałając grawitacji. I jak juz się natłuścimy dopiero wycieramy się ręcznkiem. Całe nawilżenie jakie daje nam oliwka wchodzi w skórę gdy nośnikiem jest woda, skóra jest rozpulchniona i wilgotna jeszcze. Smarowania sie oliwką na skórę suchą odradzam gdyż nie ma to w ogóle sensu. Czujemy nawilżenie ale to dlatego że oliwka zostaje na skórze a nie wnika w nią, stąd problem z "brudzeniem" się zaraz po kapieli i uczuciem ciężkości. I najważniejsze: nigdy nie wolno kłaść oliwki na twarz.
To powiedziałam ja, wizażystka, kosmetolog, osobisty doradca pielęgnacji skóry- żeby nie było że sie nie zna a wymądrza.
Do dyspozycji, pozdrawiam, asia.
 
Asieńka ja kiedys używałąm oliwki włąsnie tak jak móisz na mokre ciało. Tylko gdy przestałąm ja używac moja skóa było gorzej wysuszona niz przed. Teraz używam oleju kokosowego i jestem zachwycona! skóra jest nawilzona, nie wysuszona a do tego ładnie pachnie.
 
Ja na sucha skórę regularnie kremy nawilżającej,szczególnie te tłuste. Pamiętajmy że o sucha skórę powinniśmy dbac teraz,kiedy na dworze jest mróz:)
 
Tłuste kremy nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Należy stosować krem dopasowany do RODZAJU cery. Na przykład do cery suchej jak wiór polecam kremy do cery mocno przesuszonej. Do cery mieszanej - wiadomo itd itd. A cera mieszana też może być sucha w niektórych miejscach! Ważne jest też to, czy krem na który się decydujecie nawilża cerę tylko przez kilka godzin - czy na dłużej uwalniając stopniowo swoje składniki. Powodzenia w poszukiwaniach :)
 
A nie próbowałyście po prostu odpowiednio nawilżyć skórę już pod prysznicem? Ja po stosowaniu Dove VisibleCare widzę, że moja skóra zupełnie inaczej funkcjonuje, nie jest tak sucha, nie muszę codziennie balsamować jej dodatkowo co robiłam zanim zaczęłam używać tego żelu z tej serii Dove.
 
Bardzo bardzo mocno polecam A-dermę i ich linię emolientów. od jakiegoś czasu mam w domu olejek pod prysznic i mleczko do ciała i naprawdę nic już więcej nie potrzeba mi do szczęścia jeśli chodzi o walkę z suchą skórą. Wyciąg z owsa chyba jednak robi swoje ;-)
 
reklama
Na suchą skórę dobrym środkiem jest Cetaphil. Sama używam i pomaga mi :) Generalnie warto spróbować rożnych rzeczy, bo każda z nas jest inna i inaczej reaguje na chemie :)
 
Do góry