reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z tą główką w 3 m-cu ??? test trakcji

bietka84

szczęśliwa :)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2011
Postów
5 834
Witam

Moj synek ma 3 mce i tydzień. Na brzuszku ładnie trzyma główkę ok minuty jednak potem ona mu opada,
wczoraj pediatra przeprowadził test podnosząc za rączki . Głowa opadala do tylu, kazał nam kłaść wiecej na brzuchu.
Czy powinnam się martwić? Pediatra twierdzi ze nie mam powodów do niepokoju.
synek waży 7470 g. Na brzuszku leży ok 5, 6 minut potem się denerwuje, ale ostatnio przeturlikal się z brzucha na plecy i odwrotnie.
ma 65 cm jest ogólnie duży :)
Kiedy głowa powinna być stabilna całkowicie?
kiedy noszę go pionowo na rękach prawie sztywno trzyma, ale zdarza się że ona opadnie i wtedy uderza noskiem lub czołem o moje ramie.

pozwoliłam sobie napisać nowy temat ten sam co w wątku "stymulacja do podnoszenia główki" gdyż nie wiem czy Pani zauważyłaby mój wpis...

z góry dziękuję i pozdrawiam
 
reklama
Witam, w 3-mcu podczas próby trakcji dziecko powinno utrzymać główkę w osi ciała. Opadanie głowy w tył w trzecim miesiącu świadczy o słabym wykonaniu tej próby. Proszę poprosić o skierowanie na rehabilitację, maluchy w tym wieku bardzo szybko reagują na ćwiczenia. Przejście z brzucha na plecy może sugerować zaburzenia podporu. Proszę się nie martwić, moim zdaniem lepiej pomóc maluszkowi niż czekać aż "wyrośnie". Pozdrawiam.
 
Do góry