reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z tą solą?

A

Agn!eszka

Gość
Solenie dań dla niemowląt...
Do 1 r.ż. niemowlęcia nie rekomenduje się dodawania soli do posiłków, które zjada (profilaktyka nadciśnienia tętniczego). A po roku nagle bum i już można? Jak to jest, że skończenie roku jest jakąś magiczna chwilą gdzie dziecku wolno więcej niż miesiąc temu?
 
reklama
Solenie dań dla niemowląt...
Do 1 r.ż. niemowlęcia nie rekomenduje się dodawania soli do posiłków, które zjada (profilaktyka nadciśnienia tętniczego). A po roku nagle bum i już można? Jak to jest, że skończenie roku jest jakąś magiczna chwilą gdzie dziecku wolno więcej niż miesiąc temu?
To nie jest tak, że tej soli można po roku dawać bez opamiętania. Jednak po roku czasu zapotrzebowanie na sód wzrasta i przyjmuje się, że posiłki miga być doprawiane solą.
 
Solenie dań dla niemowląt...
Do 1 r.ż. niemowlęcia nie rekomenduje się dodawania soli do posiłków, które zjada (profilaktyka nadciśnienia tętniczego). A po roku nagle bum i już można? Jak to jest, że skończenie roku jest jakąś magiczna chwilą gdzie dziecku wolno więcej niż miesiąc temu?
Zawsze trzeba przyjąć jakąś granicę. Tutaj jest to rok. Myślę że rozsądek jest najważniejszy ;)
 
Warto zainwestować w himalajska?
Szczerze? Dla mnie sól to sól. Różne rodzaje mają różną zawartość składników mineralnych, ale te ilości są tak małe, że z punktu widzenia zaopatrywania organizmu nie mają znaczenia. Mówi się też, że himalajska jest najmniej zanieczyszczona, bo jest z najmniej skażonych terenów. Ja używam raz kuchennej, raz himalajskiej, raz morskiej. Zależy co kupię 🙃
 
Do góry