reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z tym Bisfenolem A ?!?!?!

Dołączył(a)
14 Wrzesień 2009
Postów
1
Miasto
W-wa
Dziewczyny błagam o pomoc !!!
Od jakiegoś już czasu czytuje w różnych gazetach (a odkąd mam internet w domu to i na forach) o bisfenolu A w butelkach dla bobasów (czy tam BPA - bo różnie to nazywają). Przyznam szczerze, żę pogubiłam się TOTALNIE :wściekła/y: !!!
W jednym miejscu piszą, że to nic takiego a w drugim że to bomba chemiczna, rakotwórcza i w ogóle :angry: Co w tym wszystkim do chol***ry jest prawdą !!!

Jestem miesiąc po porodzie :tak: i niestety z każdym dniem coraz bliżej powrotu do pracy. Arturka będę musiała zostawić z moją mamą a ona będzie go karmiła butelką. I co ja mam teraz wybrać ??? Szklane butelki się tłuką i nie można ich nigdzie dostać w wersji z szeroką szyjką :wściekła/y: Nie wiem jak rozpoznać te, które niby są złe, a które dobre. Co więcej !! nie jestem pewna że te niby dobre sa naprawde dobre bo kto tam wie co z świństwo się tam znajduje !! :confused:

Proszę Was kochane, napiszcie co jest prawdą z tym BPA bo ja już na chwile obecną nic nie wiem ;(
 
reklama
Dziewczyny błagam o pomoc !!!
Od jakiegoś już czasu czytuje w różnych gazetach (a odkąd mam internet w domu to i na forach) o bisfenolu A w butelkach dla bobasów (czy tam BPA - bo różnie to nazywają). Przyznam szczerze, żę pogubiłam się TOTALNIE :wściekła/y: !!!
W jednym miejscu piszą, że to nic takiego a w drugim że to bomba chemiczna, rakotwórcza i w ogóle :angry: Co w tym wszystkim do chol***ry jest prawdą !!!

Jestem miesiąc po porodzie :tak: i niestety z każdym dniem coraz bliżej powrotu do pracy. Arturka będę musiała zostawić z moją mamą a ona będzie go karmiła butelką. I co ja mam teraz wybrać ??? Szklane butelki się tłuką i nie można ich nigdzie dostać w wersji z szeroką szyjką :wściekła/y: Nie wiem jak rozpoznać te, które niby są złe, a które dobre. Co więcej !! nie jestem pewna że te niby dobre sa naprawde dobre bo kto tam wie co z świństwo się tam znajduje !! :confused:

Proszę Was kochane, napiszcie co jest prawdą z tym BPA bo ja już na chwile obecną nic nie wiem ;(

Szczerze to ja tez nie mam pojecia co o tym sadzic.....Ja kupilam malej butelki i kubeczek bez BPA, ale czy jakiegos innego swistwa w nich nie ma okaze sie pewnie za kilka lat, jak znow cos wynajda:-(. Najlepsze pewnie szklane, ale nie moglam ich dostac, wiec wybralam TT (BPA free).
 
Dziewczyny błagam o pomoc !!!
Od jakiegoś już czasu czytuje w różnych gazetach (a odkąd mam internet w domu to i na forach) o bisfenolu A w butelkach dla bobasów (czy tam BPA - bo różnie to nazywają). Przyznam szczerze, żę pogubiłam się TOTALNIE :wściekła/y: !!!
W jednym miejscu piszą, że to nic takiego a w drugim że to bomba chemiczna, rakotwórcza i w ogóle :angry: Co w tym wszystkim do chol***ry jest prawdą !!!

Jestem miesiąc po porodzie :tak: i niestety z każdym dniem coraz bliżej powrotu do pracy. Arturka będę musiała zostawić z moją mamą a ona będzie go karmiła butelką. I co ja mam teraz wybrać ??? Szklane butelki się tłuką i nie można ich nigdzie dostać w wersji z szeroką szyjką :wściekła/y: Nie wiem jak rozpoznać te, które niby są złe, a które dobre. Co więcej !! nie jestem pewna że te niby dobre sa naprawde dobre bo kto tam wie co z świństwo się tam znajduje !! :confused:

Proszę Was kochane, napiszcie co jest prawdą z tym BPA bo ja już na chwile obecną nic nie wiem ;(
ja tez sie tym tematem zainteresowalam jako ze nidlugo zostane mama po raz drugi..mialam uzywac aventow butelek ale okazalo sie ze one maja ten szkodliwy czynnik..napewno nie maja tego swinstaw butelki TT pisze na nich BPA free no i szklane...ja sie bede zaopatrywac wlasnie w te TT bpa free...cala pozostala reszta butelek zawiera ten skladnik szkodliwy i niestety polska jest zacofana jesli chodzi o BPA w Stanach i Kanadzie juz dawno zostaly wycofane produkty z BPA a u nas nawet w sklepie nie wiedzia co to jest(wiem bo pytalam)
Szczerze to ja tez nie mam pojecia co o tym sadzic.....Ja kupilam malej butelki i kubeczek bez BPA, ale czy jakiegos innego swistwa w nich nie ma okaze sie pewnie za kilka lat, jak znow cos wynajda:-(. Najlepsze pewnie szklane, ale nie moglam ich dostac, wiec wybralam TT (BPA free).

a jakie kupilas kubeczki i butelki bez BPA tylko TT??
 
gie-oska - tak, tylko TT. Wczesniej mialam avent, ale bardzo rzadko uzywalam bo karmilam piersia. Jak przestalam karmic to postanowilam zmienic butelki na TT wlanie przez ta afere z BPA. Avent takich bez BPA nie mial. Malej bardzo spasowaly TT, wiec innych nie potrzebowalam. A w Polsce w sklepie tez pytalam o butle, albo kubeczki bez BPA i pani tez zrobila wielkie oczy:szok:, kompletnie nie wiedziala o co mi chodzi:no::eek:..............
 
Ja z kolei słyszałam czy może czytałam w jakimś artykule, że ten składnik stosowany jest tylko w butelkach wykonanych z plastiku przezroczystego, jeżeli natomiast plastik jest nieprzezroczysty, to już go nie zawiera (jeżeli to prawda, oznaczałoby to, że np. kubki niekapki Aventu z nieprzezroczystego plastiku są bezpieczne).
 
Z tego co ja wiem na temat bisfenolu A to jest to zwiazek chemiczny ktory moze miec szkodliwy wpływ na zdrowie dziecka moze wywoływac nadpobudliwośc obnizenie płodności otyłóść i choroby nowotworowe!!! Najwiecej uwalnia sie go podczas wyparzania smokow!!! Znalazłam swietny artykół na stopbpa.pl warto poczytac i dowiedziec sie wiecej o bpa
 
reklama
Ja mam butelki TT bez BPA , a szklane butelki robi canpol i chicco widziałam tez na allegro . ja karmiłam długi czas właśnie z tatkiej canpolu . Jakoś mi się wydaje że te szklane lepiej można umyć .. ale może tylko mi się zdaje:-D
 
Do góry