reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z tym okiem?

ewdawit

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Lipiec 2005
Postów
232
Tym razem mam problem z okiem ::) Maluszek od 3 dni łzawi jak cholera i wydziela mu się z oczka ropa. Zastosowałam antybiotyk (po poradzie u okulisty), ale skutki są raczej mierne. Słyszałam, że jak nie przejdzie mu ropienie przez 5 dni to będzie musiał mieć nakłuwane oczko i w ten sposób ściągnę tą ropę brr, brr, ała. Może wiecie coś na ten temat.
 
reklama
Hej ewdawit !!
słyszałam od koleżanki, której dzidziuś miał przekłuwane oczko, że to nic strasznego, choć nazwa faktycznie odstrasza. Przekłuwają małą błonkę w końciku oczka, jeśli dzidziuś urodził się z zarośniętym kanalikiem łzowym. Podobno nie boli, bo to tylko maleńkie ukłucie, ale co czują nasze dzieciątka przy tego typu zabiegach tego nie wiemy. Najczęściej jednak pomagają maści z antybiotykiem i nie trzeba wykonywać tego zabiegu. Ale jeżeli Twojej dzidzi nie przejdzie i będzie musiał mieć przeklutą błonke w oczku - to nie daj działać swojej wyobraźni. Pamiętaj, że to dla jego dobra.
Pozdrawiam :)
 
Dzieci bardzo czest maja zablokowane kanaliki, trzeba masowac. Lekarz powinien pokazac Ci w ktorym miejscu (miedzy noskiem a oczkiem, jest takie zgrubienie w tym miejscu trzeba masowac).
Kolezanka miala taki problem ze swoja niunia, ale nie dostawala antybiotykow, brala jakies kropelki (dowiem sie jakie) i masowala, kilka razy dziennie, jak najczesciej.
Potem wyszedl taki glut z oczka i juz wszystko bylo dobrze.
Nasi lekarze wten sposob karza robic do 6 miesiaca, jesli do tego czasu nie przejdzie wtedy przeprowadzaja zabiegi.
Pozdrawiam S
 
Dziękuję dziwuszki za odpowiedzi ws oczka. Byłam u okulisty, obejrzał oczko, przepisał krople (antybiotyk), przez 5 dni zapuszczałam do OBU oczek i jak na razie wygląda, że chyba przeszło. ODPUKUJĘ w niemalowane... Masaże tego zgrubienia o którym piszesz też były. Dobrze że na razie mam to z głowy. ;D
 
Czesc.
Ciesze sie, ze juz wszystko dobrze, ale masuj oczko nadal.
Dzieci z zapchanymi kanalikami maja nawroty.Mam nadzieje, ze to nie dotyczy Twojej dzidzi ale masowac nie zaszkodzi. :)
Pozdrawiam S.
 
Do góry