reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z tym okresem??

mala41

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2010
Postów
50
Miasto
wrocław
witam mam do was takie pytanie : moja cora ma 15 miesiecy -(karmie piersia) gdy miala 5 miesiecy(maj) dostalam okres mialam az do grudnia -w sstyczniu juz nie dostalam ???? czy moze tak byc ze okres podczas karmienia pojawia sie a po paru miesiacach zanika? juz 3 miesiac idzie jak nie mam i niewiem dodam ze po tygodniu oczekiwanej miesiaczki zrobilam 2 testy -NEGATYWNE miala ktoras z was tak?
 
reklama
Witaj!

W czasie karmienia różnie bywa:tak:
Ale przede wszystkim- krwawienia, które miałas wcale nie musiały być miesiącząką. Mogły to byc tzw. krwawienia śródcykliczne, częste u kobiet karmiących i przypadające na czas okołoowulacyjny- wiec mogą być regularne, jak miesiączka, jednocześnie nie będac miesiączką. Jeżeli były to takie własnie krwawienia, które teraz ustały, znaczyło by to, ze płodność w Twoim przypadku jeszcze nie wróciła, co jest mozliwe, jesli nadal często karmisz. Niestety jedynym sposobem, aby samodzielnie to sprawdzić jest mierzenie temperatury poprzebudzeniowej:tak:.

Naturalne planowanie rodziny - Zaczynamy obserwacje - krok po kroku

Ja obserwuje cykl i po porodzie miałam 5 krwawień śródcyklicznych w regularnych odstepach czasu. Dopiero 6te krwawienie było miesiaczka, gdyz poprzedzala je faza wyższych temperatur. Ogólnie to bardzo fajna sprawa, bo wiesz co i jak praktycznie bez pomocy lekarza. Gdybys była zainteresowana, chetnie pomoge i wytłumacze co trzeba na priv:tak:

Jesli nie masz ochoty sprawdzać tego w ten :tak:sposób, radziłabym wybrać sie do lekarza.

Pozdrawaiam!
 
Podczas karmienia już tak jest:-(
Ja na przyklad przez pierwsze trzy miesiące karmienia nie miałam miesiączki, ale po tem "leciało" ze mnie przez następne trzy. Po odstawieniu małego po miesiącu wszystko się unormowało.
Pozdrawiam
 
mam pytanko czy któraś z was po odstawieniu tabletek 1 miesiączke dostałą normalnie jak co miesiąc a potem nie dostała po 21 dniach ???

mija 29 dzień od ostatniej miesiączki i jakoś cisza brzuch boli jajniki tez znaki na @ sa a jej brak
nei wiem ile powinnam czekać bo wiaodmo organizm się przestawia pewnie
dodam że brałam z 2 lata te tabletki i wsio było zawsze w porządku regularnie
 
Kiedy odstawiasz tabletki to pierwszy raz dostajesz krwawienie z odstawienia i ginekolodzy nie nazywają tego okresem. Dopiero każdy kolejny to juz normalny okres, ale on nie wystepuje po 21 dniach tak jak w przypadku brania tabletek tylko cykle powinny wrócić do rytmu sprzed brania tabsów. Więc np jak miałaś cykle 28 dniowe czy np 31 dniowe to spodziewaj się okresu po takim czasie. No a nie po 21 dniach, no chyba że przed stosowaniem tabsow miałaś takie krótkie cykle. Mam nadzieję że zrozumiałaś o co mi chodzi. Pozdrawiam
 
Kiedy odstawiasz tabletki to pierwszy raz dostajesz krwawienie z odstawienia i ginekolodzy nie nazywają tego okresem. Dopiero każdy kolejny to juz normalny okres, ale on nie wystepuje po 21 dniach tak jak w przypadku brania tabletek tylko cykle powinny wrócić do rytmu sprzed brania tabsów. Więc np jak miałaś cykle 28 dniowe czy np 31 dniowe to spodziewaj się okresu po takim czasie. No a nie po 21 dniach, no chyba że przed stosowaniem tabsow miałaś takie krótkie cykle. Mam nadzieję że zrozumiałaś o co mi chodzi. Pozdrawiam


zrozumiałam heheheh miałam bardzo rózne cykle przed braniem tabletek nieraz 28 nieraz krótsze
przeczekam jeszcze te tydzień i zgłaszam się do ginekologa trafiłam na dziweczyne zinnego watku która miała to samo i dopiero po 40 dniach dostała okres wiec uspokoiłams ie zdeczko poczekam moze sie uda spokojnie czekać
 
agatulka ja przy pierwszej ciąży wogóle nie dostałam(oprócz tego zaraz po odstawieniu) i zaszłam w ciążę po 2,5 m-ca.teraz odstawiłam w czerwcu i pierwszą dostałam po 2 m-cach,następną znów po 2 m-cach i dalej cykle 31-35 dni.różnie to bywa u każdej kobitki;).
pozdrawiam!
 
dodam że brałam z 2 lata te tabletki i wsio było zawsze w porządku regularnie
Agatulka - pewnie musisz dłużej poczekać. Przy tabletkowych cyklach nie mówi się o miesiączce a o krwawieniu z odstawienia.
Teraz na prawdziwą miesiączkę musisz poczekać, aż organizm przejmie właściwą rolę hormonów, które do tej pory brałaś w tabletkach. Dodam tylko, że po odstawieniu tabletek cykle nie muszą być od razu owulacyjne a owulacja może nastąpić nawet w trakcie trwania krwawienia.
 
reklama
Ja też niedawno odstawiłam tabletki i nie mam okresu drugi miesiąc. Poszłam do lekarza a on mi powiedział że tak może być bo organizm wraca do normy, a trwa to dłużej im dłużej się stosowało tabsy:)
 
Do góry