reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z tym wiekiem ciąży?

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Hej. Mam pytanie, bo już glupieje. Tydzien temu wg usg pokazalo że jestem w 11 tyg.i 1 dzien. Wedlug ostatniej miesiaczki powinno byc pare dni wiecej. Dzwonilam dzis aby umowic sie na prenatalne, bylam pewna ze jesy dzis 12 tydz.i 1 dzien a babka polozna mowi ze mam sie kierowac miesiaczka i ze juz mam ostatni dzwonek na prenatalne. Tlumaczylam jej ze przeciez gin mowi co innego, ale ona ze w poniedzialek to najpozniej moge zrobic. I wez badz tu madry. Zaczynam sie stresowac.
 
reklama
Rozwiązanie
Najlepsze jest to, ze nawet w szpitalu mieli u mnie problem z wyliczeniem tygodnia. Bylam w 28, wyliczyli mi 29. Potem jeszcze wrocili do 28. Potem urodzilam w 31 a w dokumentacji mam w jednej karcie wpisane 32 a w książeczce 31 i w innym miejscu 32. Niby proste a jednak nie [emoji16]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
Hej. Mam pytanie, bo już glupieje. Tydzien temu wg usg pokazalo że jestem w 11 tyg.i 1 dzien. Wedlug ostatniej miesiaczki powinno byc pare dni wiecej. Dzwonilam dzis aby umowic sie na prenatalne, bylam pewna ze jesy dzis 12 tydz.i 1 dzien a babka polozna mowi ze mam sie kierowac miesiaczka i ze juz mam ostatni dzwonek na prenatalne. Tlumaczylam jej ze przeciez gin mowi co innego, ale ona ze w poniedzialek to najpozniej moge zrobic. I wez badz tu madry. Zaczynam sie stresowac.

No ponoć liczy się od dnia ostatniej miesiączki, mogę się mylić ale badanie usg wylicza wiek po wielkości płodu.
 
Bez stresu organizm kobiety to nie jest zaprogramowana maszyna. Z tego co wiem to prenatalne można robić do 14 tygodnia a co do wieku ciąży to rzeczywiście powinniśmy posługiwać się wiekiem wg ostatniej miesiączki, tak jak masz wpisane w kartę ciąży.
 
Ciążę liczy się od dnia ostatniej miesiączki. Zawsze.
USG wylicza wiek ciąży na podstawie pomiarów płodu - długości i wagi - a wiadomo, że każde dziecko rozwija się w innym tempie i rodzi się z innymi parametrami, więc wiekiem z USG się absolutnie nie sugeruj, bo podczas każdego badania będzie wychodzić co innego.
 
Pierwsze badania prenatalne robi sie z tego co ja wiem do 13tyg6dni maksymalnie liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki :) pomiary sa tez rozne w zaleznosci od sprzetu. ja kilka tyg temu bylam w szpitalu i tam w poniedzialek dzieciatko mialo 16/17 tygodni a w srode 15/16 na innym sprzecie. wiec jest to niedokladne okreslenie wieku ciazy :)
 
Lekarze sugerują sie usg
Moja ciaza młodsza o dwa tygodnie byla potem o tydzień.
Ale liczymy dwa bo tydzień pod koniec sie zrobil prawie
I dlatego nie sugerować sie miesiączka bo owulacja moze sie opóźnić u mnie byla bardzo późno dlatego daty miesiączki nawet pod uwagę sie nie bierze:)
A te kilka dni to nie tak duzo.u Ciebie.
Mi lekarz mówił ze badanie genetyczne najlepiej w 12 tyg robic .
I na tym badaniu wychodzi faktyczny wiek płodu
 
Mialam w czasie pierwszej i teraz drugiej ciazy do czynienia z wieloma lekarzami i wszystkich interesowal tylko tydzien ciazy liczony wg miesiaczki :)
Z ciekawosci, jesli Twoj lekarz patrzy na usg, to jak on to ogarnia. podalam na swoim przykladzie, ze roznym lekarzom na roznym sprzecie wychodzi inny wiek ciazy :) moja corka juz od okolo 35 tygodnia miala wymiary z 40 tygodnia, a urodzila sie dwa dni po terminie z miesiaczki. :)
Nie to ze krytykuje, bo mozw faktycznie jakis lekarz sie tym sygeruje, ale przeciez dzieci sie z rozna waga i wzrostem rodza. jak to ogarnac ;)
 
reklama
Swoja droga moja pierwsza ciaza tez byla na poczatku tydzien do dwoch tygodni jakby opozniona wg wymiarow a pod koniec byla o kilka tyg niby starsza. dzieci roznie rosna :)
 
reklama
Przestań gadać głupoty bo wkurzają mnie takie posty terminem miesiączki możesz sobie mierzyć jak masz regularne cykle ja nie miałam.
Każdy lekarz pyta o datę miesiączki a potem szacuje ja z data z usg.
Moj synek miał w któryms tygodniu główkę o 3 tyg większą dopiero w 38 tyg sie wyrównanla
Chyba każdy wie ze termin jest tylko orientacyjna data mozesz sobie urodzić przed i po.
Ja w 6 tyg z miesiączki nie miałam nawet pęcherzyka takze wiem co mówię co lekarz mial mi liczyć 6 tygodniowa ciaze gdzie bylo czarno? ?
A powinien byc zarodek z serduszkiem w 6.
A to byl 4.
Bo przez moje cykle owulacja byla późno.
O to chodzi a to ze dzieci rosną różnie to wiem głupia nie jestem.
Na jakimś etapie dzieci sobie waza i rosną różnie ale nie na początku.
 
Do góry