reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z tymi wynikami beta HCG - czyli dużo pytań a mało odpowiedzi

Dołączył(a)
28 Czerwiec 2018
Postów
7
Witam :) Tydzień temu byłam u ginekologa 1raz po pozytywnym teście.Wg. OM powinnien to byc 7tydzien , wg USG byl 6tydzien (był pęcherzyk o nierównych zarysach z prawidłowym pęcherzykiem żółciowym - CRL 0,36cm). Tetna płodu nie wychwycił
Lekarz zlecił betę co 48h Dziś jestem po drugim pobraniu i wyniku :
25.06) 49474,79
27.06)-57374,49
Lekarz powiedział, że beta powinna się podwajać co 48 a tu jest 16% wzrostu. Jednak może nie spodziewał się, że wyniki będą takie duże? Bo z drugiej strony natknęłam się na informację, że przy wyższych poziomach nie rośnie tak szybko. Z trzeciej ;) strony za wysokie wyniki też chyba nie są dobre.
Wizyta dopiero w czwartek, pomóżcie drogie forumowiczki co o tym wszystkim myśleć? Dzieki! o_O
 
reklama
Nie myśl za dużo. Poczekaj do wizyty. Najważniejsze, że jest przyrost!
Ciężko powiedzieć, czy wynik bety jest wysoki, bo widełki są szerokie.
Szanse na prawidłowy rozwój ciąży są, jednak musisz brać pod uwagę także możliwość, że coś może pójść nie tak. Przy takich wysokich wynikach powinno już być słychać serduszko.
 
Ja mogę coś powiedzieć od siebie, ale nie sugeruj się tym za mocno bo każda ciąża jest inna i różne cuda się zdarzają :) no i nie jestem lekarzem.

U mnie była sytuacja taka, że w 6 tygodniu był pecherzyk zoltkowy, nie bylo jeszcze widac zarodka, beta wynosila 30 000. Czyli porownywalny poziom do Twojej bety. Dwa dni pozniej pokazal sie zarodek i byla akcja serca. Tydzien pozniej kolejne usg- wszystko prawidlowo. Usg w 10 tygodniu- ciaza obumarla, rozwoj zatrzymał sie na 8 tygodniu.

U Ciebie jest juz zarodek, bo masz podane CRL- czyli nie jest to puste jajo. Beta wolniej przyrasta przy tak wysokich wartosciach wiec tym podwajaniem sie nie przejmuj. Przy tak wysokich to ona sie podwaja co 4 doby, a nie co 2. Z drugiej strony 16% to wydaje sie mało.

Wiec tak podsumowujac... na moje oko nie wyglada to bardzo dobrze, mowisz ze idziesz po raz kolejny w czwartek za tydzien? A masz mozliwosc pojscia wczesniej, ale do innego lekarza? W przypadkach budzacych watpliwosc warto zasiegnac drugiej opinii... i jeszcze jedno- bierzesz duphaston/luteine? plamisz?
 
Witam :) Tydzień temu byłam u ginekologa 1raz po pozytywnym teście.Wg. OM powinnien to byc 7tydzien , wg USG byl 6tydzien (był pęcherzyk o nierównych zarysach z prawidłowym pęcherzykiem żółciowym - CRL 0,36cm). Tetna płodu nie wychwycił
Lekarz zlecił betę co 48h Dziś jestem po drugim pobraniu i wyniku :
25.06) 49474,79
27.06)-57374,49
Lekarz powiedział, że beta powinna się podwajać co 48 a tu jest 16% wzrostu. Jednak może nie spodziewał się, że wyniki będą takie duże? Bo z drugiej strony natknęłam się na informację, że przy wyższych poziomach nie rośnie tak szybko. Z trzeciej ;) strony za wysokie wyniki też chyba nie są dobre.
Wizyta dopiero w czwartek, pomóżcie drogie forumowiczki co o tym wszystkim myśleć? Dzieki! o_O

Przy takich wartościach zdecydowanie nie musi się podwajać tak szybko, dlatego na tym etapie lekarze raczej opierają się już tylko na usg. Podobno już przy becie ok. 6000 przyrost już zwalnia. U mnie w 6 tyg nie bylo jeszcze serduszka, a jak przyszłam za 2 tygodnie to już wszystko było ładnie widać. Wg norm u ciebie to byłby właśnie ok. 6-7 tydzień. Ja bym na razie się nie martwiła, tylko spokojnie poczekała do wizyty.
 
Ja mogę coś powiedzieć od siebie, ale nie sugeruj się tym za mocno bo każda ciąża jest inna i różne cuda się zdarzają :) no i nie jestem lekarzem.

U mnie była sytuacja taka, że w 6 tygodniu był pecherzyk zoltkowy, nie bylo jeszcze widac zarodka, beta wynosila 30 000. Czyli porownywalny poziom do Twojej bety. Dwa dni pozniej pokazal sie zarodek i byla akcja serca. Tydzien pozniej kolejne usg- wszystko prawidlowo. Usg w 10 tygodniu- ciaza obumarla, rozwoj zatrzymał sie na 8 tygodniu.

U Ciebie jest juz zarodek, bo masz podane CRL- czyli nie jest to puste jajo. Beta wolniej przyrasta przy tak wysokich wartosciach wiec tym podwajaniem sie nie przejmuj. Przy tak wysokich to ona sie podwaja co 4 doby, a nie co 2. Z drugiej strony 16% to wydaje sie mało.

Wiec tak podsumowujac... na moje oko nie wyglada to bardzo dobrze, mowisz ze idziesz po raz kolejny w czwartek za tydzien? A masz mozliwosc pojscia wczesniej, ale do innego lekarza? W przypadkach budzacych watpliwosc warto zasiegnac drugiej opinii... i jeszcze jedno- bierzesz duphaston/luteine? plamisz?

Nic lekarz mi nie dal, powiedział, że póki co musimy zobaczyć co się zadzieje "naturalnie", biorę kwas foliowy. Żadnego plamienia nie było od początku ciąży, dodam też, że to pierwsza jakakolwiek moja ciąża (jeszcze 1 miesiąc po odstawieniu antykoncepcji)
Może zrobić jeszcze betę jutro? żeby było 72godz? czy już poczekać?
Do innego lekarza nie myślałam szczerze mówiąc żeby pójść.

Co do tego przyrostu powiem Wam jeszcze co mój małżonek powiedział i to też dało mi do myślenia - gdyby teraz beta podwajała się lub potrajała w takim tempie co 4 doby to bym niedługo nie mieściła się w tygodniowych widełkach.. ale nie wiem sama
 
Kochana może owulacja się przesunela itp :-)
Ja tak mialam owu wypadla pozno i ciaza byla 2 tyg mlodsza. Jak robilam bete kazda w odstępie 4 dniowym to wyniki mialam takie.
358,1008 i prawie 12 tysięcy :p Beta na poczatku równie strasznie duzo .Później zwalnia .
Ja bym powtórzyła po 72 godzinach.
:)
A na usg jeszcze lekarz nie musial nic widziec bo zarodka z serduszkiem widac przy becie ok 10.000 a pęcherzyk tylko 1.000:-)
Takze powtórz bete.Jesli przyrost bedzie dobry to za kilka dni juz spokojne bedzie dzidzia:-)
Widelka sa szerokie i roznie później beta rośnie .
A co do za wysokiej bety to zdarza.sie przy zasniadzie ale to bardzo rzadko i beta jest wtedy poza widelkami grubo .Takze zobacz jakie u mnie byly przyrosty i wszystko pięknie :) Lekarz sie smial ze moze blizniaki ze tak pięknie rosnie

Przy ostatnim juz zobaczyłam serduszko;)
 
Kochana może owulacja się przesunela itp :-)
Ja tak mialam owu wypadla pozno i ciaza byla 2 tyg mlodsza. Jak robilam bete kazda w odstępie 4 dniowym to wyniki mialam takie.
358,1008 i prawie 12 tysięcy :p Beta na poczatku równie strasznie duzo .Później zwalnia .
Ja bym powtórzyła po 72 godzinach.
:)
A na usg jeszcze lekarz nie musial nic widziec bo zarodka z serduszkiem widac przy becie ok 10.000 a pęcherzyk tylko 1.000:-)
Takze powtórz bete.Jesli przyrost bedzie dobry to za kilka dni juz spokojne bedzie dzidzia:-)
Widelka sa szerokie i roznie później beta rośnie .
A co do za wysokiej bety to zdarza.sie przy zasniadzie ale to bardzo rzadko i beta jest wtedy poza widelkami grubo .Takze zobacz jakie u mnie byly przyrosty i wszystko pięknie :) Lekarz sie smial ze moze blizniaki ze tak pięknie rosnie

Przy ostatnim juz zobaczyłam serduszko;)

Dzięki :) owulacja to nie mam pojęcia nawet, bo to byla pierwsza "normalna" owulacja po wielu lat antykoncepcji, więc nie miałam możliwości zaobserwowania naprawdę. Ale tez tak lekarz sugerował, że mogło się przesunąć i pośpieszyliśmy się z usg. ;)
 
Ja mogę coś powiedzieć od siebie, ale nie sugeruj się tym za mocno bo każda ciąża jest inna i różne cuda się zdarzają :) no i nie jestem lekarzem.

U mnie była sytuacja taka, że w 6 tygodniu był pecherzyk zoltkowy, nie bylo jeszcze widac zarodka, beta wynosila 30 000. Czyli porownywalny poziom do Twojej bety. Dwa dni pozniej pokazal sie zarodek i byla akcja serca. Tydzien pozniej kolejne usg- wszystko prawidlowo. Usg w 10 tygodniu- ciaza obumarla, rozwoj zatrzymał sie na 8 tygodniu.

U Ciebie jest juz zarodek, bo masz podane CRL- czyli nie jest to puste jajo. Beta wolniej przyrasta przy tak wysokich wartosciach wiec tym podwajaniem sie nie przejmuj. Przy tak wysokich to ona sie podwaja co 4 doby, a nie co 2. Z drugiej strony 16% to wydaje sie mało.

Wiec tak podsumowujac... na moje oko nie wyglada to bardzo dobrze, mowisz ze idziesz po raz kolejny w czwartek za tydzien? A masz mozliwosc pojscia wczesniej, ale do innego lekarza? W przypadkach budzacych watpliwosc warto zasiegnac drugiej opinii... i jeszcze jedno- bierzesz duphaston/luteine? plamisz?

Patuśka, bardzo mi przykro, że tak się u Ciebie stało, a Ty miałaś jakieś niepokojące objawy w trakcie?
 
reklama
Patuśka, bardzo mi przykro, że tak się u Ciebie stało, a Ty miałaś jakieś niepokojące objawy w trakcie?
Całą ciążę czułam się bardzo źle- nudności całodzienne,plamienia, kłucie jajników, kłucie w pochwie, biegunki... Z kolei w pierwszej ciąży czułam się świetnie i ją donosiłam bez leków, będąc na chodzie do 38 tygodnia.
 
reklama
Ależ straszycie dziewczynę...
Przy takich wartościach beta nie będzie się podwajać. I nie ma co robić kolejnej, bo szkoda żył.
Poczekaj na wizytę, lub idź gdzieś szybciej. Przy tak niskiej ciąży każdy dzień ma znaczenie, a to co widać na USG to w dużej mierze zasługa jakości sprzętu.
Dla przykładu u mnie obecnie lekarz dwa razy mówił, że ciąża jest tydzień młodsza, co mi się nie kleiło z datą współżycia i owulacją. A na USG pierwszego trymestru wszystko "wróciło" do normy i wiek ciążowy zgadza się z wiekiem z OM.
 
Do góry