reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z ubezpieczeniem?

sylka8

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2018
Postów
73
Czytałam gdzieś ostatnio, że kobieta w ciąży nie musi mieć ubezpieczenia żeby lekarz ja przyja. Nie wiem już sama
Wyszło tak że w tym momencie nie mam Ubezpieczenia. Myślałam żeby się zarejestrować w urzędzie pracy ale nie wiem też jak to będzie z tymi co miesiecznymi podpisami itp. bo możliwe że przez jakiś czas będę za granicą a stawiać się muszę
 
reklama
Nie musisz mieć, masz prawo do bezpłatnej opieki medycznej do końca połogu. Przychodzisz do lekarza i podpisujesz tylko oświadczenie, że masz takie prawo. Nie musisz nawet mówić z jakiego powodu. Tak jest w Polsce.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli będziesz za granicą to pomyślności wykupie ubezpieczenia międzynarodowego.
Prawo do bezpłatnej opieki medycznej, mimo braku ubezpieczenia masz wynikające z konstytucji , ale tylko do końca połogu (6 tyg po narodzinach dziecka).
Ale mimo wszystko bywają placówki, w których brak dokumentu jest poważnym problemem, więc warto byłoby sie ubezpieczyć.
 
A jak z badaniami krwi itp?
Jak masz skierowanie, to są bezpłatne tak jak zwykle.
Ja nie miałam żadnego problemu w przychodniach, po prostu mówiłam, że w systemie widać że nie jestem ubezpieczona, ale chcę podpisać oświadczenie że jestem. I tyle. O powód nie pytają. Tak samo jest, jak np. jesteś już zgłoszona do ubezpieczenia, ale nie widać Cię jeszcze w systemie. Też się wtedy podpisuje takie oświadczenie.
 
A nie ma potem z tym problemu, że podpisalam że jestem a nie byłam? Jutro mam zamiar zadzwonić do rejestracji i się dopytać.
I co z lekarzami którzy mają prywatny gabinet? Oni też muszą mnie przyjąć?
 
A nie ma potem z tym problemu, że podpisalam że jestem a nie byłam? Jutro mam zamiar zadzwonić do rejestracji i się dopytać.
I co z lekarzami którzy mają prywatny gabinet? Oni też muszą mnie przyjąć?
Prywatnie niestety nie, tylko na nfz. Tzn. przyjąć oczywiście mogą, ale nie za darmo.
Dokładnie to jest "Oświadczenie o przysługującym świadczeniobiorcy prawie do świadczeń opieki zdrowotnej", czyli chodzi o to, że masz prawo, a nie, że jesteś/nie jesteś ubezpieczona. O tak to wygląda mniej więcej: https://www.nfz-wroclaw.pl/files/oswiadczenie_pacjenta.pdf
 
Ja byłam w tamtym tygodniu u gin na nfz i wyszło im w systemie ze nie jestem ubezpieczona ( nie mam.pojęcia dlaczego bo jestem) i właśnie dala mi takie oświadczenie do podpisania ale ogólnie to bardzo kręciła nosem. Ale wizyta się odbyła, zrobili mi cytologie i dali skierowanie na badania.
 
reklama
reklama
Do góry