reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

co z urlopem wychowawczym???

myszorka

mama Kokonelki i Gabisi
Rozwiązania
0
witajcie styczniowe MAMUśKI!!!!

Będe mamą już po raz drugi :tak: mam pytanie otóż mam przyznany urlop wychowawczy do 20-09-2008 poród z dużą dawką szczęścia 05-01-2008 nie mam zamiaru rezygnować ani skracać wychowawczego wiem,że macierzyński sie należy jak ..... na 100% a co z wychowawczym????
proszę NAPISZCIE jeśli coś WIECIE

reklama
A

aOLA

Gość
czesc ja tez jestem na urlopie wychowawczym do końca 2008 Jak urodzimy to przechodzimy na urlop macierzyński (prawdopodobnie skrócony o 2tyg) a potem musimy napisać znowu wniosek o wychowawczy który nam się wydłuża na kolejne dziecko

myszorka

mama Kokonelki i Gabisi
Rozwiązania
0
czyli świetna sprawa
czy to na 100% pewne????
czy pracodawca może odmówić udzielenia wychowawczego?
a co z resztą urlopiku na pierwsze dziecko można go dokończyć?

dorka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
hei pracodawca moze odmówic , a po macirzyńskim moze nawet zwolnic takie jest głupie prawo:-(

A

aOLA

Gość
nie prawda Pracodawca ma obowiązek udzielić ci urlopu wychowawczego i nie może Cię bez uzasadnionej przyczyny zwolnić bo przeciez możesz iśc do sądu pracy
Ja miałam problemy w pracy i poszłam na wychowawczy Gdyby pracodawca mógł mnie zwolnić zamiast mi go dac to juz dawno byłabym na bezrobociu
To że ma obowiązek mi go dac wiem od prawnika

A

aOLA

Gość
tutaj masz odpowiedzi
"...Po złożeniu przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego pracodawca ma obowiązek udzielić go na okres wskazany we wniosku.."
to z tej strony
Fundacja Rodzi

myszorka

mama Kokonelki i Gabisi
Rozwiązania
0
mam nadzieje że dziewczyny macie racje i jakoś mi przedłożą wychowawczy na drugie dzieciątko bo co strona to inne rady
a za bardzo nie chce mi sie wracac do pracy bo przeprowadziłam sie i do pracy miałabym 60 km
teraz zostało mi powiadomić szefa o zaistniałym fakcie

BASIA.J

Fan(ka)
Miasto
LUBLIN
Rozwiązania
0
Witam ja mam urlop wychowawczy do 05.09.2008 a datę porodu na 14.10.2008
i się właśnie zastanawiam jak będzie wyglądał ten miesiąc pomiędzy tymi datami
w pracy kadrowa już wie ze jestem w ciąży i do pracy nie wróce
ale nie wiem czy mam wcześniej stawić się z jakims zaswiadczeniem czy dopiero w dniu przewidywanego powrotu do pracy wystarczy przynieść zwolnienie???
no i jakiej wysokości będą moje świadczenia ?????

a co do przyznania urlopu wychowawczego nie mają prawa nam nie udzielić !
dwa tyg przed koncem macierzyńskiego piszesz podanie i idziesz na kolejny wychowawczy !!!!!
a ten pierwszy niestety Ci przepadnie bo mozna go wykożystać do skonczenia przez dziecko 4 lat więc jak skonczysz ten drugi to Kornelka bedzie już 4 latkiem

myszorka

mama Kokonelki i Gabisi
Rozwiązania
0
dzisiaj zadzwoniłam do mojej księgowej
powiedziała ze ze spokojem mam czekać do dnia rozwiązania macierzyński dostane na 100% a wychowawczy leży w widzi misie pracodawcy!!!!!!!!!!!!!!!!
ale mam nadzieje że świnia nie będzie przecież nic go nie kosztuje tylko w papierach mu wiszę
muszę sie wybrać z jakąś łapóweczką i pogadać z szefuniem

reklama
A

aOLA

Gość
myszorka nie wiem czemu tak ci powiedziała księgowa Według mnie nie ma racji Zapytaj prawnika nawet z tej strony z rodzic po ludzku oni odpowiadaja za darmo

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry