reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z urlopem wychowawczym???

myszorka

mama Kokonelki i Gabisi
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2006
Postów
702
witajcie styczniowe MAMUśKI!!!!

Będe mamą już po raz drugi :tak: mam pytanie otóż mam przyznany urlop wychowawczy do 20-09-2008 poród z dużą dawką szczęścia 05-01-2008 nie mam zamiaru rezygnować ani skracać wychowawczego wiem,że macierzyński sie należy jak ..... na 100% a co z wychowawczym????
proszę NAPISZCIE jeśli coś WIECIE


 
reklama
czesc ja tez jestem na urlopie wychowawczym do końca 2008 Jak urodzimy to przechodzimy na urlop macierzyński (prawdopodobnie skrócony o 2tyg) a potem musimy napisać znowu wniosek o wychowawczy który nam się wydłuża na kolejne dziecko
 
czyli świetna sprawa
czy to na 100% pewne????
czy pracodawca może odmówić udzielenia wychowawczego?
a co z resztą urlopiku na pierwsze dziecko można go dokończyć?
 
hei pracodawca moze odmówic , a po macirzyńskim moze nawet zwolnic takie jest głupie prawo:-(
 
nie prawda Pracodawca ma obowiązek udzielić ci urlopu wychowawczego i nie może Cię bez uzasadnionej przyczyny zwolnić bo przeciez możesz iśc do sądu pracy
Ja miałam problemy w pracy i poszłam na wychowawczy Gdyby pracodawca mógł mnie zwolnić zamiast mi go dac to juz dawno byłabym na bezrobociu
To że ma obowiązek mi go dac wiem od prawnika
 
tutaj masz odpowiedzi
"...Po złożeniu przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego pracodawca ma obowiązek udzielić go na okres wskazany we wniosku.."
to z tej strony
Fundacja Rodzi
 
mam nadzieje że dziewczyny macie racje i jakoś mi przedłożą wychowawczy na drugie dzieciątko bo co strona to inne rady
a za bardzo nie chce mi sie wracac do pracy bo przeprowadziłam sie i do pracy miałabym 60 km
teraz zostało mi powiadomić szefa o zaistniałym fakcie
 
Witam ja mam urlop wychowawczy do 05.09.2008 a datę porodu na 14.10.2008
i się właśnie zastanawiam jak będzie wyglądał ten miesiąc pomiędzy tymi datami
w pracy kadrowa już wie ze jestem w ciąży i do pracy nie wróce
ale nie wiem czy mam wcześniej stawić się z jakims zaswiadczeniem czy dopiero w dniu przewidywanego powrotu do pracy wystarczy przynieść zwolnienie???
no i jakiej wysokości będą moje świadczenia ?????

a co do przyznania urlopu wychowawczego nie mają prawa nam nie udzielić !
dwa tyg przed koncem macierzyńskiego piszesz podanie i idziesz na kolejny wychowawczy !!!!!
a ten pierwszy niestety Ci przepadnie bo mozna go wykożystać do skonczenia przez dziecko 4 lat więc jak skonczysz ten drugi to Kornelka bedzie już 4 latkiem
 
dzisiaj zadzwoniłam do mojej księgowej
powiedziała ze ze spokojem mam czekać do dnia rozwiązania macierzyński dostane na 100% a wychowawczy leży w widzi misie pracodawcy!!!!!!!!!!!!!!!!
ale mam nadzieje że świnia nie będzie przecież nic go nie kosztuje tylko w papierach mu wiszę
muszę sie wybrać z jakąś łapóweczką i pogadać z szefuniem
 
reklama
myszorka nie wiem czemu tak ci powiedziała księgowa Według mnie nie ma racji Zapytaj prawnika nawet z tej strony z rodzic po ludzku oni odpowiadaja za darmo
 
Do góry