reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zabrac do porodu w szpitalu w pile?

Pajacyki są the best :-) byle nie zakładane przez głowę bo jak się nie ma wprawy to ubieranie/rozbieranie zakończy się mega wyciem :-)
 
reklama
U mnie pajacyki i bodziaki. Kaftaników nie lubię jak się podwijają wryyyyy.

Co do upałów to faktycznie jest tam jak w piekle ale często spotykane jest zjawisko wyziębienia ciałka u noworodków po porodzie i wtedy nakaz leżenia z nim w łóżku i go grzania bądź zabierają go pod lampy:((( Ja praktykowałam bodziaki+pajacyk+skarpetki i zawijałam w rożek oczywiscie dzieciatka spały ze mną:))
 
To powiem wam jak teraz ubierane są maluszki na ginekologii. Mają założoną bluzeczkę, bądź kaftanik (jedna warstwa), pieluszkę typu pampers na pupci, skarpetki na nóżkach i zawijane są w pieluszki tetrowe (krępowane są rączki) i oczywiście na koniec opatulone rożkiem.

Ja wzięłam cały zestaw ubranek dla Majki i praktycznie zużyte zostały tylko cztery bluzeczki i skarpetki. Cała reszta przyjechała do domu nie tknięta.
 
Ja tak myślę o trzech kompletach do szpitala typu body kaftanik spioszki tylko powiedzcie mi jeszcze ile pampersów brałyście do szpitala bo się zastanawiam ile spakować i czy jakieś kosmetyki dla dzidziusia brałyście w ogóle to chyba bede musiała Małą spakować w osobną torbę bo tyle tego jest że do mojej torby to już chyba nic nie wejdzie :)
 
Ja brałam po 9 pieluszek na każdy dzień i zostały mi tylko 3 szt. Z kosmetyków wzięłam krem do pupy i krem do buzi na wyjście ze szpitala.
 
Ja tak myślę o trzech kompletach do szpitala typu body kaftanik spioszki tylko powiedzcie mi jeszcze ile pampersów brałyście do szpitala bo się zastanawiam ile spakować i czy jakieś kosmetyki dla dzidziusia brałyście w ogóle to chyba bede musiała Małą spakować w osobną torbę bo tyle tego jest że do mojej torby to już chyba nic nie wejdzie :)

mozna kupic takie małe paczki pampersów idealne do szpitala. Maluszek praktycznie co karmienie sie wypróżnia smółką
 
no właśnie mam takie i chyba je zabiorę ze sobą do szpitala oprócz chusteczek brałyście coś jeszcze? bo nie wiem czy jakiś krem na odparzenia i krem na wyjście do buźki zabrać też :) dużo czasu już nie zostało teoretycznie 5.5 tyg chociaż lekarz powiedział wczoraj że jest minimalne rozwarcie i chociaż 1.5 tyg żeby wytrzymać :)
 
na odparzenia lepiej coś wziąść Alantan czy Linomag tym bardziej nie wiem jak u innych mamuś i ich córeczek ale moje miały strasznie obrzęknięte i zaczerwienione cipunie. A na buzie dobry jest krem Ziajka na każdą pogodę.
Co do rozwarcia ja od około 30 tyg chodziłam z minimlanym rozwarciem:)))
 
reklama
reklama
Do góry