reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co zabrać ze sobą do szpitala?

Dołączył(a)
5 Styczeń 2010
Postów
3
Miasto
Bielsko - Biała
Witam!
Jestem ciekawa co teraz trzeba zabrać ze sobą do szpitala do porodu - mam zamiar rodzić na Wyspiańskiego. Czy dalej obowiązuje tam zakaz noszenia bielizny po porodzie? Będę wdzięczna za odpowiedź.:-)
 
reklama
dla siebie:
kosmetyki, koszule rozpinaną albo z rozcięciami do karmienia, telefon kom, biustonosz do karmienia z wkładkami laktacyjnymi, majtki jednorazowe lub wygodne bawełniane, podpaski duże, ręcznik, szlafrok, talerzyk+sztućce, termometr, dokumenty (mogłam o czymś zapomnieć)
dla dzieciątka:
2 szt body, 2 szt koszulki z długim rękawkiem, nie wiem jak z kosmetykami (zależy od szpitala), pieluszki np.: Pampers New Born 2-5 kg, 2 cienkie czapeczki i 1 grubsza na wyjście, skarpetki, rękawiczki, kocyk, rożek, ubranko na wyjście ze szpitala, śliniaczki.
Jeśli o czymś zapomniałam to dopiszcie.
 
a może przejdź sie do szpitala i zapytaj? ja też zamiast spytać to zapakowalam wszystko że moich rzeczy nie mialam gdzie. Potem przeszłam się jak byłam na usg i się dowiedziałam, że dla maluszka tylko pampersy i chusteczki oraz spirytus do pępuszka a na wyjscie ubranka. Resztę szpital daje (tj ubranka na co dzien, rozek, pieluchy tetrowe, kocyk). Może u Ciebie jest podobnie? A dla siebie weź koszule 2-3, wkładki poporodowe z 3 paczki, z resztą ktoś zawsze może Ci dowieźć wkładki to możesz wziąc 2 paczki, wkładki laktacyjne, majtki poporodowe wielorazowe są lepsze jak dla mnie no i to co uzywasz do codziennej toalety (szampon, szczoteczka i pasta, mydlo - ja miałam laktacyd, suszarka, gumka do włosów, lusterko , maszynka do golenia itp). Życzę zdrowego maluszka i szczęśliwego rozwiązania:-)
 
A czy to prawda, że aby wyjść z dzieckiem ze szpitala to trzeba mieć nosidełko?Czy tp jest ogólnoszpitalne czy tylko w niektórych miastach?
 
u nas nie ma wymogów w czym zabierzesz dziecko. My zabraliśmy w nosidle ze starego wózka ( w nowym jest gondola) i w tym przewieźlismy autem do domu i nic małej nie było. Ale ogólnie powinno sięw foteliku samochodowym, takie są wymogi drogowe.
A torbę miałam spakowaną w połowie 8 mca, bo wolałam już mieć nic prosic potem męża żeby mi spakował i dowiozł to czy tamto :-)
 
reklama
Do góry