reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zamiast butelki z BPA???

Dzieki dziewczyny. W końcu zdecydowałam się na NUK first choice. MAm nadzieje że małemu będą odpowiadać :-)
 
reklama
a ja mam pytanko. bo mam zamiar dokarmiać małego butlą raz, dwa razy dziennie ale chce żeby ogólnie jeszcze był na :tak:piersi. niestety próbowałam z różnymi smokami i on nie wie nawet co się z nimi robi.:-D No i jasne nie chcę żeby butla kolidowała z cycem:no:Słyszałam, że smoki TT dobrze się sprawdzaja w tej roli i można karmić butlą i cycem i dzidzia nie ma problemów. ALE!!! O co chodzi. Bardzo chce dawać mu ze szklanej butli ale no raczej pewne jest że te smoki z TT nie podejdą. Może znacie firmy które produkują szklane i jest szansa że podejdą te smoki?? A może oprócz TT jakaś inna firma też produkuje taki kształ smoczka. Bo ja osobiście nie widziałam. Siedzę w Hiszpanii i tu ciężko mi cokolwiek znalezć. Doradzcie coś dziewczyny:baffled:
 
Ja mam do samego poczatku Nuka butelki- jak dla mnie super i małemu podpasował smoczek od butli bo chyba miał 4 rózne -od ponad roku używam
Mój mały nie tolerował TT
 
Ostatnia edycja:
Jak przechodziłam na butelkę, wypróbowałam, całą masę smoczków a za czym idzie butelek.
Stanęło na NUK first choice moja córka sama wybrała :-)
 
Kerna, a próbowałaś dawać małemy już inne posiłki niż mleko? Widze że Twój mały ma już 5 mies. to możesz już mu powoli wprowadzać nowe pokarmy np. zupke czy kaszke i mozesz je podawac łyżeczką. Wtedy nie bedziesz sie musiała martwić że mały się odzwyczaji od piersi.
Ja kupiłam dla mojego szklana butelke NUK first choice, ale uzylismy jej tylko kilka razy. Bo mały jak jestem w pracy je łyzeczką kaszke, deserek owocowy i zupke, a potem jak wracam to juz tylko piers.:happy:
 
dzamelia ma racje moze czas na lyzeczke i cos nowego oprocz mleczka...a co do butelek to u nas nie ma szklanych Nuka, sa tylko plastikowe niestety te z BPA pomalu wycofywane z rynku jeszcze resztki zostaly gdzie nie gdzie w sklepach.
 
no niby macie rację, też myślałam o łyżeczce. pediatra zaproponował poczekać jeszcze miesiąc i powoli wprowadzać papki. Michaś jest wcześniakiem i powinien skończyć3 miesiące. nie wiem czy będzie umiał z łyżeczki.....:confused::confused::confused: ale co wam powiem ,że zastanawiałam się długo i ostatecznie stwierdziłam, że jak maly zacznie jeść coś wiecej to skończę z cycem. już jestem zmęczona...Kupiłam NUKa wczoraj i odciągnęłam mleko, żeby jeszcze mu pomóc, ale dajcie spokój. Wrzask i tyle. Wygląda na to, że smoki są za długie, mimo że 0-6. Wciągnął smoka i zaczął się dławić-tak jak to u lekarza;-).No i przejdę chyba całkiem na butlę bo oprócz tych kaszek i zupek to i tak mleko w butli się daje nie??Michaś ma tendęcję do płytkiego ssania i przez to mam okropne problemy z piersiami i wydaje mi się że dlatego nie chce smoka, bo każde będą za długie. Smok to smok a cyca może sobie zassać ile mu się chce.Dziś kupiłam z TT. Zobaczymy. To prawda że lepiej odczekać kilkadni przed następną próba?? Czy wszystko jedno...:confused:
 
reklama
moze go jeszcze nie odstawiaj od cyca? Zwlaszcza ze wczesniak, wiem ze to meczace ale ja tak pompowalam dwa razy po 8 mc....moj najmlodszy synus skonczyl rok a ciagle ma moje mleczko:) Ten sredni nie mial problemow z zadnymi butlami - jadl z wszystkiego ale najmlodszy sie piescil i mial specjane wymogi. Do dzis uzywamy wlasnie tej adiri ktora kiedys tu wkleilam i zwyklego smoczka nie chwyci bo sie dlawi.
 
Do góry