reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co zamiast deserków ze słoiczka?

xmikusx

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Grudzień 2008
Postów
38
Witam,
Mam 6-miesięcznego synka, który uwielbia jeść. Deserki również, ale jak skończy jeść słoiczek to jest bardzo rozczarowany i najchętniej zjadł by drugi.
Zastanawiam się jakie owoce/deserki można by przygotować samemu, żeby dzieciak rodziców z torbami nie puścił ;-):-), no i chyba będą jednak trochę zdrowsze.
Jak na razie wymyśliłam suszone śliwki. Może mogłybyśmy się powymieniać pomysłami i radami.

Mój pomysł na suszone śliwki:

Kilka śliwek suszonych bez pestek (jak na kompot wigilijny)
Myjemy, moczymy ok 2 godz.
Gotujemy do miękkości. Odcedzamy (można zostawić troszkę wywaru, żeby rozrzedzić owoce).
Następnie miksujemy (ew. dolewamy odrobinę wywaru)
Mniam.
 
reklama
jest super przepis na przekladaniec owocowy z deserkiem,jest przepyszny a i dziecko bardziej sie najada
przekladaniec ryzowo owocowy powyzej 4 m-c

-1.5 miarki mleka modyfikowanego
-45 ml wody
-8 plaskich lyzeczek kleiki ryzowego
-1/3 sloiczka deserku

zagotowac przestudzic wode dodac mleko i dokladnie wymieszac dosypac kleik i porzadnie wymieszac 1/44 przygotowawnego wlasnie kleiku wlozyc do miseczki ,nastepnie nalozyc owoce ze sloiczka w takiej samej ilosci ..przekladac tak dlugo by ostatnia warstwa byly owoce
 
Jabłka, banany, gruszki, winogrona, czanre jagody jak zamrożone.
ja na poczatku też kupowałam sloiczki a potem sama robiłam

Np jabłko, gruszka-obrać, pokroić byle jak i ugotowac w małej ilosci wody az trochę zmięknie., takdo 5minut.Zmiksować.Nie dosładzać!

Można dodac kleik ryzowy lub kukurydziany

Tak mozan gotować wszytkie deserkiz oiwociow surowych

Mój synek sie zajadał tym
 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny, ja jeszcze nie podaje mojej malej jedzonka, jeszcze za wczesnie, ale co myslicie o kisielu? Oczywiscie takim domowym, czy mozna takim maluszkom np 6-miesiecznym dawac make ziemniaczana?
owoce np. jabluszka, jagody, malinki itp, gotujemy a potem mozna je odcedzic i zrobic z nich deserek jak pisze e-stera, a do kompociku dodac troszke maki ziemniaczanej i mamy kisiel. Albo troszke soczku zagotowac z woda i tam dodac troszke maki ziemniaczanej. Tylko nie wiem od kiedy mozna kisiel podawac ale chyba wczesnie.
 
witam. ja zaproponuje pieczone jabluszka. sa zdrowe, pyszne i najwazniejsze duzo lzejsze dla brzuszka niz wszystkie inne:)) a tak poza tematem to powiedzcie mi skad bierzecie te fajne paseczki ns ktorych macie zaznaczone ile maja wasze pociechy... jestem nowa i nie bardzo sie orientuje....
 
kisiel można podawać dziecku już od 6 miesiąca życia i to właśnie taki domowy z dodatkiem mąki ziemniaczanej

ja mojej 6-miesięcznej córce chętnie bym dawała nawet słoiczkowe deserki, ale ona tego nie chce, jedyne owoce jakie je to banan (naturalny nie słoiczkowy) i jabłuszko (trochę, też surowe), nie otwiera buzi do żadnego deseru
 
A czy taki banan to wystarczy tylko rozgnieść dla takiego malucha, no bo chyba nie gotować?
Jabłka owszem zdrowe, tylko ile można jeść same jabłka?
 
reklama
Ja mojej Niuni jabłuszko tarłam na tarce,a do tego rozgniatałam brzoskwinie i banana.Nie zawsze podawałam wszystko razem.
Zaczęłam jej podawać takie rzeczy gdzieś po 6 m-cu.A teraz to ona juz sama chce gryźć a takim startym pluje :-p
 
Do góry