reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co zapakować do szpitalnej torby...

Tak, ja ostatnio póxno chodzę spac, za to śpię do 10, 11:-) Jeszcze tydzien temu miałam motywację, żeby wstać, bo miałam pod opieka psa. teraz pies poszedł do siostry i po prostu nie mam po co wstawać tak naprawdę:-)
Co do cesarek to podoba mi się w tym jedynie to, że można się umówic na termin. A tak, nie wiadomo kiedy sie zacznie i ta niewiadoma jest najbardziej stresująca.
Powodzenia!!! Zazdroszczę Ci Ewa79, e już za tydzień będziesz miała dzieciątko przy sobie.
 
reklama
Ewa79 to stajemy do wyścigu:) Tez przesiaduje wśród moich lutuweczek, z ktorymi jestem od początku, a tu sie okazuje że mam termin na 28 stycznia... Zobaczymy, zostalo juz niewiele czasu a tu mi sie nie zapowiada ze cokolwiek juz tak szybko bedzie sie dzialo. Ja bede rodzic normalnie. Zobaczymy jak to sie robi :)
Torbe, kochaneczki moje, spakowalam w dniu paniki gdy jechalismy do szpitala na kontrole. W 4 sekundy. Mam porobione listy co potrzebne, co spakowac, stworzone na podstawie wszystkich list jakie znalazlam i wsparte poradami doswiadczonych mam :) Jesli komus potrzeba, chetnie udostepnię.
 
wiecie co ?
mnie w szpitalu proszono oprócz standardowych papirów takich jak
-ksiazeczka zdrowia
-karta ciazy
-grupa krwi (tam miałam inne nazwizko i gdyby nie to ze w dowodzie a tez mam stary tzn . zielony jeszcze mam takie same z przodu to nie wiem czy by przeszło
-WSZYSTKIE WYPISY ZE SZPITALA POPRZEDNIE CHCIELI (nie miałam, bo skad miałam wiedziec ze mam miec)
-wymienic wszystkie choroby jakie pani przeszła w ciazy i przed wszelkie leczenia szpitalne i operacje i najlepiej jak jest z operacji wypis
-wyniki badan laboratoryjnych
-usg
 
ja mam nowy dowod na nowe nazwisko, skierowanie do szpitala tez, ostatnie wyniki tez...

ale grupe krwi to mam na stare i ksiazeczke ciazy tez. mam tez zaloczony do tego wszystkiego akt zawarcia malzenstwa to nie wystarczy??:szok:
 
Ja do szpitala potrzebuje karte ciazy oraz karte ubezpieczeniowa(ale tez nie zawsze jej zadaja):tak: . I to wszystko.
Wypytuja sie o przebyte choroby i operacje i o poprzednich porodach.:tak:
 
No z tymi nazwiskami faktycznie jest problem. Ja tez mam nowy dowód i czekam na nową kartę zdrowia z nowym nazwiskiem, a kartę ciązy, grupe krwi mam na stare nazwisko jeszcze. Najlepiej mieć ze soba akt ślubu - przynajmniej jak ja leżałam w październiku w szpitalu to to mi pomogło. Ja wezmę tez stary dowód.
 
ja mam nowy dowod na nowe nazwisko, skierowanie do szpitala tez, ostatnie wyniki tez...

ale grupe krwi to mam na stare i ksiazeczke ciazy tez. mam tez zaloczony do tego wszystkiego akt zawarcia malzenstwa to nie wystarczy??:szok:
jak masz grupe krwi na panienskie nazwisko to akt malzenski wystarczy bo ja mam jeszcze wyniki z grupy z poprzedniej ciazy i tez sie dowiadywalam:tak:
 
ja mam teraz maly dylemat bo przez 7 lat malzenstwa no prawie 8 nie miałam czasu , ochoty itp zeby wymienic dowod to teraz jak na złosc mam do odbioru nowy 20 stycznia i nie wiem czy odbierac ze wzgledu na grupe krwi bo ja tez mam bardzo stara tzn. wynik i jest tam panienskie nazwisko

tak mi wpadło do głowy !
czy w nowym dowodzie jest miejsce gdzie wpisane jest nazwisko rodowe??????????
bo to ze dzieci nie ma i stanu cywilnego to wiem!
 
reklama
Agusia 9915!-tak w nowym dowodzie jest miejsce na nazwisko rodowe. Mnie tez dopiero ciąza zmobilizowała do pozałatwiania wszystkich formalności związanych ze zmiana nazwiska-najtrudniej było w ZUSie.Teraz mam nowy dowód w którym obecne sa dwa nazwiska, książeczkę ubezpieczeniowa, gdzie przy przekreślonym starym nazwisku jest pieczątka pracodawcy i wpisane nowe nazwisko z dopiskiem poswiadczono i datą.Na karcie ciązy tez lekarka przekresliła mi stare(tak zeby było widoczne) dostawiła pieczatke i wpisała nowe nazwisko tez z dopiskiem "poswiadczono i data".i jak mi powiedziała to sie zdarza tak często, ze w zadnym szpitalu sie do tego nie przyczepia.
A terminem odbioru dowodu sie nie przejmuj-oni podaja tak specjalnie zeby przyjsc za miesiąc(rodzaj asekuracji w razie poslizgu) a ja poszłam po 2 tygodniach po odbiór i był gotowy.Sądze ze Twój na Ciebie tez już czeka.
 
Do góry