reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co zapakować do szpitalnej torby...

martula25

Mama Tośki-mamy lutowe'07
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2006
Postów
1 201
Miasto
Sosnowiec
Może uda nam się stworzyć precyzyjną listę co powinnyśmy mieć w torbie dla mamy, a co w torbie dla dzidzi. Mnie to bardzo pomoże, bo narazie mam wielki chaos w głowie:-)
 
reklama
w torbie dla mamy to
szlafrok ,majtki jednorazowe , duze podpaski(polecam pampersy bella-tak sie nazywaja ale sa duze i chlonne )ewentualnie laktator
 
dla mamy:
- wszystkie dokumenty dotyczące przebiegu ciąży, badania,dowód osobisty i legitymację ubezpieczeniową
- kapcie i klapki pod prysznic
- ręczniki, min 2 szt. i jakiś mały ręczniczek do osuszania krocza
- skarpetki
- wkładki poporodowe
- kosmetyki (mydło, krem, szczoteczka, pasta itp.)
- wodę niegazowaną
 
A mi coś dużo tego wyszło jak zaczęłam wypisywać to, czego wymaga mój oddział położniczy i co jeszcze chcę zabrać na wszelki wypadek :-D :-D :-D

Torba dla mnie:
- szczotka do zębów + pasta
- mydło
- 2 ręczniki
- ręczniki jednorazowe do oszuszania krocza
- inne kosmetyki (grzebień, szampon, żel pod prysznic itp)
- płyn do higieny intymnej (najlepiej z korą dębową która przyspiesza gojenie ran, ja mam firmy Bielenda)
- kosmetyczka (jakiś tam tusz do rzęs czy coś zawsze dobrze mieć pod ręką ;) z lusterkiem
- ciepłe skarpetki 2 pary
- ze 2 koszule nocne, ja mam: 1 krótka z rozcięciem do samego porodu (po porodzie raczej ją wyrzucę) i 2 nowe ładniejsze z rozcięciem do karmienia maleństwa
- szlafrok
- biustonosz do karmienia ze 2 sztuki
- wkładki laktacyjne
- laktator
- herbatka dla mam karmiących na pobudzenie laktacji
- tantum rosa
- pantofle
- klapki pod prysznic
- majtki siatkowe jednorazowe 3 pary
- podkłady poporodowe Bella 2 paczki
- krakersy i śliwki suszone
- woda mineralna
- zatyczki do uszu :-p
- komórka + ładowarka
- aparat fotograficzny + zapasowe baterie
- jasne ubranie i pantofle dla Tatusia małej
- kasa na znieczulenie i poród rodzinny
- dokumenty: legitymacja ubezp., dowód osobisty i teczka z badaniami, kartą ciążową

Torba dla dziecka:
- 3 komplety ubranek, ja biorę: 3 kaftaniki, 3 śpioszki/półśpioszki, 3 koszulki, 3 body
- ciepły pajacyk
- kombinezon na wyjście ze szpitala
- 2 czapeczki cienka i gruba
- łapki niedrapki
- skarpetki ciepłe 1 para
- 2 pieluszki tetrowe i 2 flanelowe
- Pampersy najmniejszy rozmiar 1 paczka
- mokre chusteczki do pupy
- kocyk
- rożek
- fotelik samochodowy na wyjście
 
no dziewczyny wy to profesjonalnie do tego podeszlysci super sama z tego skorzystam bo znajac siebie polowe rzeczy bym zapomnialam jak ostatnio wynikow badan krwi:-p
 
Joasiek, rewelacyjna odpowiedź!!!:-)
Pamiętam jeszcze, że moja położna, która juz była u mnie na przedporodowej wizycie domowej, mówiła o wacikach Leko do pępka dla malucha. Kosmetyków dla dziecka nie kazała mi brać, bo ponoć w szpitalu mają.
a czy wszystko pakujecie do jednej torby, czy osobną bierzecie dla siebie i osobną dla dzidzi??
 
całe szczęście, ze w szpitalu w którym chcę rodzic nie potrzeba ciuszków dla malucha, przynajmniej ominie mnie pranie zaraz po powrocie ze szpitala :-) koszule nocne i szlafrok też zresztą dają i podobno też wkładki poporodowe, ale wole mieć swój zapas :-)
warto też zabrać kapcie dla męża bo na porodówce gorąco i stopy moga sie mu przegrzać z emocji dodatkowo :happy2: no i warto by był w koszulce z krótkim rekawem
 
Oj dziewczyny fajny wątek, bo ja waśnie zamierzałam zabrać sie za szukanie jakichś "przepisów" na torbę do szpitala...ale chętnie skorzystam z pościku Joasiek..jest rewelacyjny...:tak:
 
reklama
Ja tam jeszcze zapomniałam umieścić wlewkę Enema do zrobienia lewatywy która powinnam mieć.. ale mam zamiar tą przyjemność zafundować sobie jeszcze w domku, dlatego raczej nie znajdzie się w mojej torbie ;-)

Dziewczyny, podstawa to zorientować się czego wymaga Wasz szpital, na pewno mają wywieszoną jakąś listę,a może w necie mozna to sprawdzić... u mnie np. niepotrzebne są kosmetyki dla dziecka ale już ubranka tak.
 
Do góry