reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobić by dziecko nie odkrywało się w nocy?

mamaszymona

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2010
Postów
25
Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum. Mam taki problem... otóż mój 2,5 - letni synek za każdym razem rozkopuje się w nocy i później marznie. Zastanawiam się, co z tym zrobić, czy przykrywać go lżejszą pościelą, czy ubierać go w cieplejszą piżamkę czy może zainwestować w jakiś dziecięcy śpiworek. Co myślicie?
 
reklama
no powiem ci ze u nas tak samo od zawsze mały się rozkopuje o dziecięcym śpiworku nie ma mowy ale zakładam mu piżamkę na długi rękaw i długa nogawkę bo i tak praktycznie śpi odkryty myślę ze nic nie poradzisz taki urok ;)
 
ja mam to samo, koldra wrog :-) wiec ubieram malej pizamke z dlugimi spodenkami i wtedy jest juz lepiej. chociaz jakby mogla to spalaby nago
 
u nas koldra wrogiem nie jest ale czasem w nocy tak sie rzuca ze ja zgubi dlatego zawsze zakladam jej pajacyka do snu wtedy wiem ze wszystko jest okryte.... spiworek tez akceptuje ale ja jakos dziwnie sie czuje jak w nim spi.. mam wrazenie ze jej zimno heheh.... ale czesto wstaje w nocy po to byz obaczyc czy jest przykryta :)
 
Miałam ten sam problem. Też z początku myślałam, żeby ubrac córkę w cieplejszą piżamkę i pozwolic jej spac odkrytej, ale jakoś... nie mogę na to patrzec, mam wrażenie, że jeśli tak leży parę godzin bez ruchu, nawet w najcieplejszej piżmce, to i tak marznie. Zwłaszcza, że ja sama niezależnie od pory roku śpię pod ciepłą kołdrą. Musi byc jakaś przyczyna tego, że Twoje dziecko się odkrywa, może się poci, jest mu za gorąco? Z jakiego materiału jest pościel, pod którą śpi? Nasz córka sypia teraz w pościeli w całości bawełnianej i problem mamy z głowy :)
 
Nasz synek też nie lubi ciepłej piżamki. Śpi w pościeli z kory, ja za bardzo nie przepadam za prasowaniem. Pewnie taką całkowicie bawełnianą pościel trudno się prasuje, bo może odkształcać się w praniu. Mama_Antosi, myślisz, że to przez rodzaj materiału? Pościel z kory jest lekka...
 
moim zdaniem to nie ma znaczenia czy jest z kory czy nie, pościel z kory nie jest z dodatkiem bawełny? a pościel prasuje się normalnie jak wszystko ;]
 
reklama
Do góry