reklama

co zrobić by dziecko nie odkrywało się w nocy?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez mamaszymona, 23 Czerwiec 2010.

1. mamaszymona

mamaszymona Zaciekawiona BB

Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum. Mam taki problem... otóż mój 2,5 - letni synek za każdym razem rozkopuje się w nocy i później marznie. Zastanawiam się, co z tym zrobić, czy przykrywać go lżejszą pościelą, czy ubierać go w cieplejszą piżamkę czy może zainwestować w jakiś dziecięcy śpiworek. Co myślicie?

2. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

no powiem ci ze u nas tak samo od zawsze mały się rozkopuje o dziecięcym śpiworku nie ma mowy ale zakładam mu piżamkę na długi rękaw i długa nogawkę bo i tak praktycznie śpi odkryty myślę ze nic nie poradzisz taki urok ;)

3. reklama
  4. mamcia10

mamcia10 szczesliwa mamcia

Wystarczy cieplejsza pizamka :)

5. beata1980

beata1980 Sierp 2007 czerw 2009

Z m0ja Vika to samo tylko ze ona jeszcze cieplej pizamki tez nie lubi:-(

6. malutk_a

malutk_a michasia 08 i antosia 11

ja mam to samo, koldra wrog :-) wiec ubieram malej pizamke z dlugimi spodenkami i wtedy jest juz lepiej. chociaz jakby mogla to spalaby nago

7. Maliina

Maliina Moderator

u nas koldra wrogiem nie jest ale czasem w nocy tak sie rzuca ze ja zgubi dlatego zawsze zakladam jej pajacyka do snu wtedy wiem ze wszystko jest okryte.... spiworek tez akceptuje ale ja jakos dziwnie sie czuje jak w nim spi.. mam wrazenie ze jej zimno heheh.... ale czesto wstaje w nocy po to byz obaczyc czy jest przykryta :)

8. Mama_Antosi

Mama_Antosi Zaciekawiona BB

Miałam ten sam problem. Też z początku myślałam, żeby ubrac córkę w cieplejszą piżamkę i pozwolic jej spac odkrytej, ale jakoś... nie mogę na to patrzec, mam wrażenie, że jeśli tak leży parę godzin bez ruchu, nawet w najcieplejszej piżmce, to i tak marznie. Zwłaszcza, że ja sama niezależnie od pory roku śpię pod ciepłą kołdrą. Musi byc jakaś przyczyna tego, że Twoje dziecko się odkrywa, może się poci, jest mu za gorąco? Z jakiego materiału jest pościel, pod którą śpi? Nasz córka sypia teraz w pościeli w całości bawełnianej i problem mamy z głowy :)

9. mamaszymona

mamaszymona Zaciekawiona BB

Nasz synek też nie lubi ciepłej piżamki. Śpi w pościeli z kory, ja za bardzo nie przepadam za prasowaniem. Pewnie taką całkowicie bawełnianą pościel trudno się prasuje, bo może odkształcać się w praniu. Mama_Antosi, myślisz, że to przez rodzaj materiału? Pościel z kory jest lekka...

10. reklama
  11. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

moim zdaniem to nie ma znaczenia czy jest z kory czy nie, pościel z kory nie jest z dodatkiem bawełny? a pościel prasuje się normalnie jak wszystko ;]

12. Brunkowa Mama

Brunkowa Mama Fanka BB :)

A ja zrobiłam na odwrót :) Tzn. ubieram dziecko lżej do snu i jest mu wtedy dobrze pod kołdrą i się nie odkrywa :)

Poleć forum