reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co zrobic gdy pracodawca unika podpisu

aasica

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Październik 2009
Postów
867
Miasto
Pyskowice, Poland
Witam.

Obecnie przebywam na macierzyńskim, potem pragnę iść na urlop wypoczynkowy i pózniej na wychowawczy.

Niestety moja szefowa "znika" gdy moj mąż jedzie do firmy z papierami, sądze że chce mi utrudnic życie.
No i nie mam podpisu na zgodzie pracodawcy do urlopu wypoczynkowego i wychowawczego.

Co mam w tej sytuacji zrobic????
 
reklama
Szefowa nie musi si na nic zgadzać. Proponuję dwa wyjścia:
1. zostawić wnioski: o wypoczynowy i wychowawczy w sekretariacie lub w kadrach (oczywiście biorąc pieczątkę/podpis na kopii wniosku od osoby, która wniosek przyjęła);
2. wysłać wnioski listem poleconym (tu bym wysłala dwa odzielne polecone). Oczywiście taka opcja wchodzi w grę jesli do zakończenia macierzyńskiego pozostało jeszcze jakieś 3 tygodnie, bo inaczej list nie ma szans dotrzeć.

Kiedy Pani kończy macierzyński?
 
To albo złapie Pani księgowego, albo szefową, albo złoży Pani skargę do PIP, ze szefowa unika przyjecia dokumentu.
Na list jest chyba za późno, bo o chęci wykorzystania wypoczynkowego powinna Pani poinformować do 27 lipca (ostatni dzień macierzyńskiego). Szefowa moze odebrać pismo po tej dacie i wtedy fasktem jest, ze nie złożyła Pani wniosku w terminie.
Ja bym napisała maila (jesli szefowa czyta maile, ma jakieś konto) opisującego trudności w złapaniu szefowej oraz ze prosi Pani o wyznaczenie godziny kiedy moze Pani lub ktoś inny zastać ją w gabinecie by przekazać dokumenty. Napisałabym też, że prosi Pani by spotkanie to było niż 22 czerwca, bo jeśli do tego czasu nie uda się Pani (mimo licznych prób) zastać jej jako osoby upoważnionej do przyjęcia wniosku zmuszona Pani będzie poinformować w dn. 23 lipca PIP. I tak bym zrobiła.
 
Do góry