reklama

co zrobic w takiej sytuacji?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez aksamitka82, 27 Lipiec 2012.

1. aksamitka82

aksamitka82

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dzień dobry
    od 4 lat jesteśmy małżeństwem, mamy 2 letnie dziecko. Mąż postanowil od nas odejść do innej kobiety . Obecnie jestem na urlopie wychowawczym bez prespektyw na powrót do dawnej pracy. Chcialabym wystapic o separacje ( nie wiem tylko czy mąz sie na nia zgodzi, zapewne chciałby rozwód), do tego czasu czego mogę zażadać od męża?mieszkamy w mieszkaniu sluzbowym a wiec jak narazie zadne z nas nie ma się gdzie wyprowadzić. czy dopóki nie zloze wniosku o separacje maz ma obowiązek mnie i dziecko utrzymywac, placic wszelkie rachunki? Czego moge zazadac w pozwie o separacje?

dziękuje za odpowiedz

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jesli pani nie zgodzi się na rozwód to jest niewielka szansa, ze mąż rozwód dostanie. Poza tym nie musi pani pytać męża o zgodę składajac pozew i to pani decyduje o co Pani wnioskuje.

Alimentów na siebie i dziecko.

Nie - oboje macie Państwo obowiązek utrzymać dom. urlop wychowawczy można przerwać. Wiele zalezy od tego, czy dziecko mogłoby mieć inną opiekę i jaka jest relacja kosztów tej opieki do Pani pensji.

1. separacji
    2. alimentów na siebie (jesli jest taka koniecznosć, bo z postu to nie wynika bezpośrednio bo sam fakt urlopu nie jest wystarczający)
    3. alimentów na dziecko
    Czyje jest to mieszkanie? Tzn. czyje służbowe?

3. reklama
  4. aksamitka82

aksamitka82

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jezeli mąz złozy wniosek o rozwod a ja sie nie zgodzę jest realna szansa ze go nie dostanie? jesli w odpowiedzi na pozew zażądam separacji ze wzgledu na male dziecko, Sąd to weźmie pod uwage?

sytacja jest taka ze moja praca jest 200km od miejsca zamieszkania ( gdyż przeprowadzilismy sie w miedzyczasie) wiec nie jest realne abym do niej wrocila, żłobka tutaj nie ma a wiec muszę poczekać az dziecko skonczy 3 lata aby poszla do przedszkola, w innym przypadku koszt opieki nad dzieckiem bedzie rowny mojej pensji lub moze ja nawet przewyzszać

nie wiem jak to spostrzega Sad, ale w momencie odejścia meza zostalam bez srodkow do zycia, zanim znajde nowa prace na pewno minie troche czasu a boje sie ze maz nie bedzie placil nawet na dziecko

mojego męża, ale czy ma prawo tak po prostu wyrzucic mnie na bruk z dzieckiem?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To prawie pewne przy tak małym dziecku.

Tak.

W takiej sytuacji ma Pani szanse na alimenty na siebie.

I tu sama pani dochodzi do wniosku, że czym innym jest prawo do alimentów a czym innym ich otrzymywanie. Zawsze pozostaje komornik.

Na bruk nie. Czy ma Pani gdzieś jakąś nieruchomość? gdzie mieszkaliście Państwo wcześniej?

6. aksamitka82

aksamitka82

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wcześniej mieszkalismy w domu , który jest na meża, natomiast w trakcie małżeństwa sprzedałam mieszkanie i rozpoczelismy budowe domu ( budowa nie zostala dokończona), na dzialce tej znajduje sie dom drewniany ale jest on w takim stanie ze w kazdej chwili moze sie zawalic a wiec o mieszkaniu tam nie ma mowy

7. aksamitka82

aksamitka82

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    pozew o separacje należy złożyć w Sądzie Okręgowym? moja miejscowość podlega miastu jest tylko Sąd Rejonowy

8. aksamitka82

aksamitka82

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dzień dobry
    już wiem ze mąż się na separacje nie zgadza, tzn oznajmił ze albo wnoszę o rozwód z orzeczeniem o winie( na to się zgadza- przynajmniej narazie), albo on wniesie o rozwód bez orzekania o winie( wtedy ja będę musiała te winę udowodnić)? jednak ja nie chce iść na rękę mężowi, czy jednak wystąpić o separacje? co będzie jeśli małżonek w odpowiedzi zażąda rozwodu?
    czy porozumienie rodzicielskie możemy napisać również w przypadku występowania o separacje?

Ostatnia edycja: 22 Sierpień 2012
  9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ,
    O Pani winie, tak?

Albo Pani zgodzi się na rozówd bez orzekania o winie, albo będzie trzeba winę udowodnić.

Może Pani wystąpić o separację.

decyzję podejmie sad. najczęściej orzeka sie separację.

tak

10. reklama
  11. aksamitka82

aksamitka82

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nie , oznajmił ze albo ja wnoszę o rozwód z orzeczeniem o jego winie,a jeżeli tego nie zrobię lub złożę o separacje, to on złoży o rozwód bez orzekania o winie ( oczywiscie w tym wypadku ja sie na rozwód nie zgodzę)

zastanawiam się jeszcze czy jednak nie składać wniosku o separacje/rozwód tylko wnieść o ustalenie alimentów i uregulowanie kontaktów z dzieckiem (a z pozwem się jeszcze wstrzymać)- czy w tym wypadku również możemy podpisać porozumienie rodzicielskie?

12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A dlaczego mężowi zalezy by wniosła pani o rozwód z jego widy? To bardzo dziwne. Nie sądzi Pani?

A dlaczego tak bardzo zalezy Pani na porozumieniu skoro jednocześnie chce Pani sądownie ustalać kontakty ojca z dzieckiem, alimenty itp?

Poleć forum