reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobic w takiej sytuacji?

A dlaczego mężowi zalezy by wniosła pani o rozwód z jego widy? To bardzo dziwne. Nie sądzi Pani?

bo mąż chce załatwić szybko sprawę( a wie ze nie wniosę bez orzekania), nawet kosztem tego ze w orzeczeniu będzie jego wina, natomiast mąż zdaje sobie sprawę ze jeśli to on wniesie to ja nie pojde mu na reke i nie zgodze sie na rozwód tylko zażądam separacji co jego nie satysfakcjonuje i na pewno sprawa sie przedłuzy

A dlaczego tak bardzo zalezy Pani na porozumieniu skoro jednocześnie chce Pani sądownie ustalać kontakty ojca z dzieckiem, alimenty itp?
wydaje mi sie ze zawsze jest to jakieś ułatwienie, boje sie ze do czasu rozprawy mąż rozmyśli sie co do wysokości alimentów i będę musiała przedstawiać rachunki

czy składając o alimenty, uregulowanie kontaktów i ograniczenie władzy rodzicielskiej składam trzy osobne wnioski do sadu czy mogę zawrzeć to w jednym pozwie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
napisałam pozew o separacje z winy pozwanego, maz podpisal z adnotacja "wyrazam zgode". Czy to przyspieszy sprawę? czy bede musiala udowadniać winę oraz wysokość alimentów? chcialabym pozew wyslac do Sądu poczta, ile kopii musze dolaczyc ( z orginalnym podpisem pozwanego?)
 
co należy rozumieć pod pojęciem pogorszył? mąż zarabia ok 3600 netto, po rozstaniu musialam poszukać pracy aby mec środki do życia, niestety, po opłaceniu opiekunki zostaje mi 200zl z mojej pensji+alimenty, pracuje na zastępstwo i juz wiem ze ta osoba niedlugo wraca, a wiec znou zaczna sie poszukiwania pracy i zyje tylko z tych alimentów,konczy sie rowniez umwa najmu wiec bede musiala poszukac nowe mieszkanie, co wiaze sie ze zwiekszeniem wydaków, czy to jest wystarczający argument?
 
Ostatnia edycja:
obecnie moja sytuacja sie pogorszyla, stracilam prace a wiec nie mam sie z czego utrzymac, maz co prawda wplacil na utrzymanie dziecka, ale reszta go nie obchodzi ( tzn za co oplace mieszkanie i z czego bede zyc), obecnie czekam na termin rozprawy, czy moge jeszcze do tej samej sprawy dolaczyc wniosek o alimenty dla siebie czy juz po zapadnieciu wyroku? jesli zdecydowalabym sie na adwokata to musze to wczesniej w sadzie zglosic?
 
reklama
obecnie moja sytuacja sie pogorszyla, stracilam prace a wiec nie mam sie z czego utrzymac, maz co prawda wplacil na utrzymanie dziecka, ale reszta go nie obchodzi ( tzn za co oplace mieszkanie i z czego bede zyc), obecnie czekam na termin rozprawy, czy moge jeszcze do tej samej sprawy dolaczyc wniosek o alimenty dla siebie czy juz po zapadnieciu wyroku? jesli zdecydowalabym sie na adwokata to musze to wczesniej w sadzie zglosic?
Może Pani rozszerzyć pozew.
 
Do góry