reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobić ze stresem??

Jeśli macie myśli, że nie dajecie rady to warto rozważyć rozmowę z psychologiem. Leki, suplementy czy sport są super i pomagają ale nie niwelują źródła. Czasami trzeba zajrzeć w głąb siebie i zmienić podejście do życia
 
reklama
Warto szukać różnych sposobów, bo wiadomo, że nie na każdego działa to samo. U mnie najlepiej sprawdza się odpowiednia dawka snu, dobre jedzenie, w tym też gotowanie, sprzątanie, sport, spacery i oglądanie filmów albo seriali. Niby to nic specjalnego, a jednak pomaga na chwilę oderwać się od codzienności
 
Przede wszystkim jeżeli nie radzisz sobie ze stresem to warto by było zgłosić się do terapeuty? Zajadanie go czy zakrywanie go innymi rzeczami nie rozwiązuje problemu tylko odkłada go na później.
 
Witam.

Dziewczyny czy znacie skuteczny sposób na walkę ze stresem??? Często jestem tak podenerwowana ,że nie mogę normalnei zasnać?
Może jakieś techniki relaksacyjne??
Przede wszystkim zbadaj kortyzol! Stres może popsuć wiele ważnych sytuacji w twoim życiu. Jak już będziesz znała wynik i będziesz wiedziała jakie witaminy suplementować - zachęcam do chodzenia do psychologa. Dzięki temu twoja głowa na pewno będzie spokojniejsza! Powodzenia!
 
Tak, psycholog to na prawdę lek na całe zło, o ile jest dobry. Warto poczytać o nurtach bo jest ich kilka i świadomie wybrać w jakim chce się przebyć terapie. Jak swoją przeszłam kilka lat temu i uważam, że to były najlepiej wydane pieniądze
 
Można też zastanowić się nad L karnozyna.
  1. Antyoksydacyjne właściwości: Karnozyna jest znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Działa jako neutralizator wolnych rodników, które powstają w organizmie podczas stresu oksydacyjnego. Stres oksydacyjny jest związany z wieloma stanami chorobowymi i procesami starzenia się organizmu. Karnozyna może pomóc w ochronie komórek przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, co jest ważne w okresach stresu.
  2. Wpływ na funkcje mózgu: Karnozyna jest obecna w mózgu i może pełnić rolę neuroprotekcyjną. Pomaga w ochronie komórek nerwowych przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i stanami zapalnymi, co jest istotne dla funkcji mózgu, w tym zdolności radzenia sobie ze stresem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry