reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co zrobić żeby przytyć?

happymum20

Szczęśliwa mama Denniska
Dołączył(a)
27 Październik 2012
Postów
5 112
Miasto
Wakefield
Mnóstwo jest wątków o odchudzaniu, a ją mam odwrotny problem...
chce przybrać na wadze około 5 kg. zapraszam wszystkie mamy z podobnym problemem :)
 
reklama
Dołączam się:)
Chciałabym przytyć z 5kg, po ciąży chudnę, zmęczenie daje w kość. Leżąc na podłodze z synkiem, to mi się gnaty wżynają w podłoże i aż boli. Mam 170 cm i 52kg.
Jem dość dużo, wieczorami, opycham się słodyczami, nigdy nie zwracałam uwagi na to co jem i czy utyję. Ale ja chyba tak mam, zawsze byłam chuda, a stres i zmęczenie dodatkowo przyczynia się do chudnięcia.
Ale chętnie poczytam o sposobach i będę próbować:-)
 
marionetka, justYs21-Witam was serdecznie dziewczyny....sposobów narazie szukam, założyłam ten wątek również z tego powodu że czuje się niezrozumiana
wciąż słyszę "Łatwiej jest przytyc niż schudnac" , "Ją to bym chciała mieć twój problem" itp. mam 168 cm. i ważne 52 kg. do tego dosyć duży biust (DD) chce przybyć 5-8 kg.
 
Dziewczyny, przytyć nie jest łatwo, bo nie chodzi o to, żeby opychać się niezdrowym jedzeniem i tyć od niego ;-)
Cytuję:

"- aby przytyć, powinnaś jeść jak najwięcej chudego mięsa i wędlin, dużo jajek, jogurtów, twarożków i ryb morskich
- wprowadź do diety takie owoce jak winogrona i banany (są kaloryczne), jedz też awokado (107 kcal w 100 gramach), suszone owoce (100 g suszonych fig ma prawie 300 kcal!), dżemy oraz orzechy
- spożywaj makarony, ryż brązowy i pieczywo
- pij nektary, gęste soki owocowe i warzywne oraz napoje mleczne
- posiłki należy jeść o stałych porach i trzeba dzielić je na 4 - 5 porcji"

Jedzenie słodyczy i słonych przekąsek powoduje, że ryzykujecie tylko cukrzycę i podwyższony cholesterol ;-)
 
próbowałyście jeść codziennie albo co drugi dzień gotowane ziemniaki i mięso chude do tego surówka oczywiście jako drugie danie
 
Na poczatek proponuję zrobić sobie badania na tarczycę,najczęsciej przyczyną gwałtownego spadku wagi po porodzie jest nadczynnośc tarczycy tzw.popołogowe zapalenie tarczycy.
 
reklama
Ja też się przyłączam... byłam chuda od zawsze, w ciąży przytyłam prawie 20 kg ale po ciąży został mi tylko rozciągnięty brzuch a kilogramów jak nie ma tak nie ma. Nie jestem już w stanie się normalnie ubrać w sklepie bo wszystko wisi na mnie, mam 167 i około 50 kg.
 
Do góry