reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienny rytm dnia niemowlaka

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Moja córeczka ma 8 tygodni. Do tej pory spała kiedy chciała. Codziennie było trochę inaczej, godziny snu się zmieniały. Wieczorami też róznie.
Raz szła spać o 22 godz. A raz kolo północy. Chciałabym żeby codziennie wieczorem szła spać o tej samej porze i przesypiala kilka godzin ciągiem. Bo czasem zasypia koło 22 godz. po czym budzi się po godzinie lub wcześniej i nie chce spac. Jak obudzi sie o 3 w nocy to tez ciezko mi ją uspic.
Tak samo w dzień. Codziennie śpi inaczej, przez co kąpiel jest zawsze o innej porze. Nie ma stałego rytmu dnia.
Jak nauczyłyscie Wasze niemowlaki spać codziennie o tej samej porze? Jak idą spać np. o 21 to o której potem się budzą na karmienie? I jak je potem szybko znowu uśpić?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja od samego powrotu do domu ze szpitala trzymałam się sztywno godziny kąpieli.
Choćby nie wiem co, godzina 19 to zabawa w wannie, później kolacja i spanie.
Mało z tego, trzymałam się tego tak restrykcyjnie, że nie raz słuchałam kretyńskich komentarzy rodziny czy znajomych, że przecież nic się nie stanie, jak raz dziecka nie wykąpię, albo zrobię to później, dzięki czemu dłużej posiedzę w gościach.
Nie i koniec, z Synem robiłam tak samo i na dobrą sprawę dopiero od zeszłego roku wrzuciłam na luz, zdarzają nam się kąpiele o 21, ale w tygodniu nadal o 19 dzieci w łazience, a o 20 już w łóżkach.

Posiłków i spacerów nie da się zaplanować tak, żeby codziennie wypadały w tych samych godzinach, ale kąpiel już tak i u nas się to bardzo...
Czasem ciężko czytać niektóre wpisy...
Nie ma jednakowych dzieci! Jedne będzie chciał jeść co 3h, a drugi- raz po godzinie, raz po 5..
Zgadzam się, ze 2 miesięczniak to jeszcze maleństwo- plan dnia, owszem- ale nie jak u przedszkolaka!!
Choćby się paliło i waliło, kąpiel np o 19?
To ja już bym wylądowała w pschiatryku, bo mój syn w nic takiego się nie wpisywał! W dzień spał mało albo wcale, początkowo też różnie zasypiał, ok 3 miesiąca udało się usypiam to w dzień i do 19-20 dawał radę. Potem rytuały wieczorne i spanie. Szybko to przyswoił.
Jeśli np Twój maluch drzemie po południu, to staraj się np usypiać go nieco wcześniej, żeby koło tej 19-21 był aktywny do kąpieli.
 
reklama
Serio? Nie miałaś się do czego przyczepić to musiałaś do posiłków? Przecież to normalne że tak małe dziecko karmi się na żądanie i W MIARĘ MOŻLIWOŚCI gdy dziecko nie domaga się jedzenia starać się co trzy godziny. Co do drzemek - ja napisałam coś o drzemkach czy o zasypianiu na noc? Bo to jednak różnica
Napisałas żeby wszystko było o tej samej godzinie. A to kompletna bzdura. Jeśli tresujesz swoje dzieci w ten sposób od niemowlaka to ok, ale nie udzielaj takich rad innym bo to bardzo szkodliwe. Takie małe dziecko ma prawo robić co chce, kiedy chce.
 
U nas od początku, kąpiel była o tej samej porze 19/20 potem karmienie i mała idzie spać, na początku spala do 24, potem do 2 a teraz do 4 nad ranem
 
Napisałas żeby wszystko było o tej samej godzinie. A to kompletna bzdura. Jeśli tresujesz swoje dzieci w ten sposób od niemowlaka to ok, ale nie udzielaj takich rad innym bo to bardzo szkodliwe. Takie małe dziecko ma prawo robić co chce, kiedy chce.
To nie tresowanie a wpajanie nawyków i przede wszystkim gdy dziecko ma ustalony rytm dnia ma poczucie bezpieczeństwa. Dla Ciebie to głupota a dla mnie głupotą jest samowolka dzieci. Moja siostra nie wpajała nic i skutek jest taki że mała ma 2 lata a chodzi spać raz o 1 w nocy a raz o 4 i nie odróżnia nocy od dnia a w dzień śpi do 12/13. Kąpiel o której o której się dzieciom podoba bo zabawa ważniejsza. No proszę Cię moja córka ma w lipcu 4 lata i od małego do teraz chodzi spać o jednej godzinie bo do tego jest przyzwyczajona. I moja córka jakoś nie jest skrzywdzona tym że je o stałej porze, kąpie się o stałej porze i wszystko robi o jednej porze a ja staram się planować dzień i dostosowuje się do godziny o której wstaje córka. Każdy inaczej wychowuje i każdy ma swoje zdanie na ten temat. Ale rytuały jak i wpajanie ma znaczenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Każde dziecko jest inne i niestety nie da rady je zaprogramować po swojemu 😁 mogę powiedzieć jak to jest u mnie. A więc od urodzenia mały szedł spać około północy ale za to spał do 11 oczywiście z pobudkami na jedzenie a pół nocy spał u mnie w łóżku. Teraz odkąd się przeprowadziliśmy na swoje i mały śpi w swoim pokoju (a ma pół roku) idzie spać około 22 i wstaje około 9. W nocy nie domaga się jedzenia a jak się przebudzi w nocy to dostaje smoczka i śpi dalej.
To była nagła zmiana dosłownie w ciągu paru dni zaczął przesypiać całe noce w swoim łóżeczku a myślałam że to nigdy nie nastąpi.
Mogę ci poradzić wprowadzenie jednego rytmu dnia choć nie będzie to proste. Ustal np kąpiel na 20 potem jedzenie i spać. Jak zaśnie przed kąpielą to może spróbuj przebudzić i kąpiel.
Mój mały na początku miał zamienioną noc z dniem i buszował w nocy a spał cały dzień i położna doradziła mi żeby jak się przebudzi w nocy to nie mówić do niego nie uśmiechać się tylko zrobić co trzeba np pampers jedzenie i ululać bez zapalania światła najlepiej.
Powodzenia i pozdrawiam z maluszkiem 😁
 
Każde dziecko jest inne i niestety nie da rady je zaprogramować po swojemu 😁 mogę powiedzieć jak to jest u mnie. A więc od urodzenia mały szedł spać około północy ale za to spał do 11 oczywiście z pobudkami na jedzenie a pół nocy spał u mnie w łóżku. Teraz odkąd się przeprowadziliśmy na swoje i mały śpi w swoim pokoju (a ma pół roku) idzie spać około 22 i wstaje około 9. W nocy nie domaga się jedzenia a jak się przebudzi w nocy to dostaje smoczka i śpi dalej.
To była nagła zmiana dosłownie w ciągu paru dni zaczął przesypiać całe noce w swoim łóżeczku a myślałam że to nigdy nie nastąpi.
Mogę ci poradzić wprowadzenie jednego rytmu dnia choć nie będzie to proste. Ustal np kąpiel na 20 potem jedzenie i spać. Jak zaśnie przed kąpielą to może spróbuj przebudzić i kąpiel.
Mój mały na początku miał zamienioną noc z dniem i buszował w nocy a spał cały dzień i położna doradziła mi żeby jak się przebudzi w nocy to nie mówić do niego nie uśmiechać się tylko zrobić co trzeba np pampers jedzenie i ululać bez zapalania światła najlepiej.
Powodzenia i pozdrawiam z maluszkiem 😁
Dodam że rytm dnia np u mnie się nie udał mały robi z nami co chce 😅 ale niby najlepiej jakby miał ten rytuał codziennie.
 
8tyg to jeszcze maleństwo, za dużo wymagasz od takiego małego dziecka. Komentarz na górze to głupota. Jak można wprowadzić posiłki i drzemki i jednej godz dla 2mc dziecka? Takie dziecko robi wszystko na żądanie, nie wyobrażam sobie przetrzymywania głodnego malucha, albo wciskanie w niego mleka bo to ta godzina. Idiotyzm
Wprowadzenie rutyny w życie takego malucha to podstawa bo to daje mu poczucie bezpieczeństwa. Stałe godziny pobudki, karmienia, wieczornej toalety to rzeczy, które jak najbardziej można ogarnąć. Mnie się udało i nie uważam, żeby moje dziecko było wytresowane pod tym względem.
 
reklama
Mój ma 7 miesiecy i śpi w swoim łóżeczku, kładziemy go 19:30-21(W wyjątkowych sytuacjach), za to w nocy czesto się budzi na jedzenie- może to kwestia karmienia piersią.. A ostatecznie wstaje koło 7:30.
Rytm dnia tak- co po czym, ale nie Co do godziny, bo tak się nie da..
No i wybudzanie- nie polecam, u nas kończyło się awantura i poślizgiem czasowym na uspokojenie..
 
Do góry