reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coolinaria, diety, przepisy

hogata

czerwcowe mamy 2005
Dołączył(a)
10 Grudzień 2004
Postów
3 865
Miasto
Szczecin :)
Dziewczyny, na tym forum gdzieś na wątku o dietach znalazłam coś ciekawego: prostą dietę. Nie bede rozpisywac sie o jej zasadach lepiej zajrzyjcie na www.prostadieta.pl i poczytajcie.

Ja sie zdecydowałam. Jej zasady są naprawdę proste. POdstawowe to: nie jesc miedzy 18 a 6 rano; 3 posiłki dziennie; jesc nalezy i pic tyle ile sie nałozyło na talerzi nalało do kubka, bez dokładek. To tak w skrócie.

Czekam na wieści co wy na to i czy zaczynacie razem ze mną.
 
reklama
IMO trzy posilki dziennie to sprzeczność ze wszelkimi znanymi sposobami na schudnięcie, lepiej jeść 5-6 razy, ale mało. Nie wyobrażam sobie też niejedzenia do 18 - bo u mnie nie byłoby to bynajmniej "do 6", tylko do 9, bo wtedy się budzę i jem. No i w zasadzie - czemu ta dieta mialaby odchudzać? Kalorii się nie liczy. Trzy posiłki to może być i 5000 kcal. Niedojadać? Zgoda, ale kto mi wtedy zagwarantuje, że dostarczam organizmowi wszystkie potzebne składniki - wydaje mi się, że przeciętna osoba nie wie na ten temat na tyle dużo, by samodzielnie skomponować jadłospis bez niedoborów. Tak więc moim zdaniem ta dieta o ile skutkuje, to dlatego, że się niedojada, a to am ktrótkie nogi, no bo ileż można się męczyć?
Moim zdaniem jak się zaczyna dietę, to trzeba się zastanowić - czy ograniczam kalorie, czy rezygnuję z tłuszczu, czy może z węglowodanów prostych? a może jem tyle, co dotad, a bardzo dużo się ruszam? Kupowanie talerzy i glodowanie wieczorem - niekoniecznie:)

PS> Ja nadal mam kilka kilogramów na plusie, ale karmiąc piersią nie robię z tym na razie nic. :)
 
Tu przede wszytkim chodzi o dobre nawyki jedzeniowe. 4 rozsądne posiłki dziennie ( wiadomo ze nie fura jedzenia - to wydaje sie oczywiste), nie podjadanie miedzy posiłkami, nie jedzenie po 18 , jakies cwiczonka do tego i mysle ze efekt moze byc zadowalający. Ja do tego dorzucam niejedzenie słodyczy.

Zaczełam wczoraj i mam nadzieje ze do swiat cos z tego wyniknie. Nie chce byc gruba i juz. Nie potrafie tego zaakceptowac.Dlatego podjełam to wyzwanie i tyle.

pozdrawiam
 
nie wiem co do diety sie nie wypowiem


ale powiem ja nie dam rady - zabardzo jestem lasuchem i lipa z wszystkimi dietami ... wczoraj ogladalam moje fotki z okresu 20 lat i sie zalamalam ... tym jak teraz wygladam ... ale bylam kiedys laska ... ehhh - tak chcialbym wrocic znowu do tej wagi lae co zrobic z skora wiszaca na brzuchu ??? z wielkimi rozstepami na udach biodrach i brzuchu ??? i co zrobic z obwislymi piersiami i celulitem ... no moge schudnac ale tego co sie zepsolo to juz nie naprawie ... wiec i tak co mi z chudosci jak bede sie wstydzic pokazac brzuch na plazy .... :-[
 
a Agatka co do diety to nie masz racji - 3 posilki doroslemu czlowiekowi powinny wystarczac - np. moja kolezanka jest dietetyczka i uklada diety do szpitali - jednostek wojskowych - rano sniadanie pozzniej jakis luch w sensie soku - kisielu - kompotu - budyniu - pozniej jest obiad - kompot- i kolacja i powiem ci szczerze ze nie utuczysz sie na takiem zywieniu a organizm bedzie mila dostarczane wszystko - bo zdrowa dieta to odrzywanie i spozywanie wszystkiego ale oczywiscie w rozsadnych ilosciach ... nikomu nic sie nie stanie jak zje raz w tygodniu 100 gram frytek smazonych ... - bo ograniczenie liczenie kalori i wybieranie roznych sublemntow z diety jest bardzo nie dobre ... poza tym fajne zjedz tyle ile masz na talerzu - normalnie czlowiek powinien najdac sie tym co miesci sie w jego dloni - taka jest w tybiecie - dieta i sposob na zycie i czy tam sa jakies zamozone grubasy ???  ;) wydaje mi sie ze nie ....


pozdrawiam i to moja opinia ...  :-[
 
tuśka zgadzam sie z tobą.

A moze jednak jakies cwiczonka , moze basen. Mnie tez zostało skóry po brzuchu i tak ogólnie w całosci czuje jakbym miala za duzo tej skóry. No i na ten brzuch to tylko cwiczenia zostaja. Ja zaczełam i jakos sie trzymam. Miesnie bola ale ...

Trzymaj sie ciepło i ... piekne i słodkie to twoje bobo ;)
 
No to ja zaczne cos dobrego do zjedzenia,mysle ze nie tuczy.

SALATKA Z POMIDOROW

skaldniki: ilosc wg uznania i checi jedzenia
-pomidory
-szynka konserwowa
-ogorki z octu
-czosnek
-wegeta

pomidory kroimy w duze kawalki

Sos
szynke i ogorki trzemy na tarce
czosnek przeciskamy
dodajemy lyzeczke wegety
wszystko razem mieszamy i na koniec polewamy pomidorki

Salatka gotowa.

 
reklama
[bSalatka z brokulami][/b]

Skladniki:
- brokuly
- 2-3 pomidory
- ser feta
- 4 jaja
- zolta papryka
- sos Vinegret (np.Knorra)

Wykonanie:
Rozdzielamy rozyczki brokul. Gotujemy je chwilke w osolonej wodzie, tak by nie byly za miekkie ani za twarde. Gotujemy jaja na twardo i kroimy w osemki. Usuwamy gniazdo nasienne papryki i kroimy ja w drobne paseczki. Umyte pomidory rowniez kroimy w osemki. Wrzucamy to do miski razem z brokulami i delikatnie mieszamy, by nie bylo warstw. Na wierzch dorzucamy fete pokrojona w srednia kosteke i zalewamy sosem.

Latwe, szybkie i pyszne! Polecam!
 
Do góry