reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coolinaria, diety, przepisy

Hogata ja daje Wice to wszystko i zjada i nic jej nie jest, ale mozesz zrobić też bez pieczarek, bo już kiedyś tak robilam jak nie miałam w domu...i było też pyszne

Co do dań pod dzieci to ja mam własnie z tym dylemat, bo mi one niezbyt smakuja, ale zaraz idę robic klopsy w sosie, napewno Wiki zje :tak:
z zupek uwielbia rosół i pomidorową, ale to wszyscy znają...

Robiłam ostatnio kurczaka w miodzie i musztardzie, też sie zajadala, bo slodki...
 
reklama
Edziu zrobiłam kurczaczka z pieczarkami wg twojego przepisu ...
p y c h o t k a :-)

Łukaszowi tez mega smakowałao...tylko Kalina nie chciała ale ona ostatnio ciagle mi strajkuje wiec pewnie jak jej sie odwidzi to zje ze smakiem:-)

Dzieki za przepis.

A moze jesscze powiesz jak robisz kurczaka w miodzie i musztardzie? :-D
 
ciesze sie Hogata :-)

Kurczak w miodzie i musztardzie:


Najlepsze sa udka lub nózki, obsypać sola i obtoczyc w miodzie i musztardzie (1 łyżeczka tego i tego na 1 nogę)
wrzucić na rozgrzany olej i smazyć na zloto, potem podlac woda i przykryć, dusic az bedzie miesko odchodzilo od kości...pycha, smakuje dzieciom, bo słodkie... :tak:
 
oj , a ja chyba w łikend tego kurczaka z pieczarkami zrobię .....:tak: , Edzia - masz jeszcze jakieś szybkie i proste przepisy obiadowe?? bo ja już po prostu nie wiem co wymyślać...
 
Czekajac na przepisy Edzi podam moze co ja na szybko robie :-)

Pierś z kurczaka kroje w kostkę i posypuje przyprawą carry i gyros. Smarze.
Osobno dusze mrozone warzywa na patelnie.
Jak obie czesci sa gotowe to mieszam.
Podaje z ryżem.
Pychota :tak:

1. Acha jeszcze mam taka propozycje: gdy smazymy filety z kurczaka ala schabowy zamiast bułki polecam pokruszone chipsy paprykowe (mozna troche bułki dodać)
2. Zamiast bułki mozna tez obtaczac w płatki kukrydzianych.
 
to ja polecam piersi z kurczaka obtoczyć w mące, potem jajku a na końcu w płatkach migdałów i na goracy tłuszcz...- niebo w gębie :-D
 
to dla odswierzenia watku:

Kotlet schabowy po prownsalsku

kotlety rozbić i ... posmarować musztardą sarebska, posypaś ziołami prowansalskimi, czosnkiem suszonym/granulowanym, pieprzem. Ja odstawiłam na toche zeby sie przegryzło. Przed samym smarzeniem obtoczyc w mące, jajku i bulce i heja na gorący tłuszcz.

Bardzo smaczne. Musztarda nadaje bardzo wyrazny smak. Kalina zjadla wielgachnego kotleta.

SMACZNEGO!!!
 
no dziewczyny , podzielcie sie jakimis fajnymi przepisami.

Ja reflektuje na obiadowe bo mi sie koncza pomysły.

A oto przepis na:


"Sałatkę ziemniaczaną"

Składniki:

- ugotowane ziemniaki ok. 10 szt
- ogórki kiszone ok. 10 szt
- cebula 1 średni- majonez ok. 3-4 łyzek

Do salaterki wrzucamy pokrojone w grubą kostkę ziemniaki i ogórki oraz posiekaną cebulę. Solimy i pieprzymy do smaku i dodajemy majonez.

Smacznego!!!

Rada: ziemniaki kroję w ósemki jeszcze przed gotowaniem - w takie na prawde wieksze kawałki - i tak gotuję. Ogórki jak sa srednie - to grube plasterki. Jak ktos lubi mozna porzadnie popieprzyc. Jest naprawde pycha.
 
reklama
hejka
No to ja podaję pyszny przepis na rybę po włosku - mniam... :tak:

Dowolne filety rybne, moga być mrożone, najlepsza jest PANGA! (wcale nie jest droga)...

2 duze cebule pokroić w kostke i zeszklić na oliwie z oliwek,
2 ząbki czosnku wyciśniete przez praskę,
2 gałązki rozmarynu świeżego (może być ewentualnie suszony ale to duuuuza różnica w smaku), jeśli świeży to należy go najpierw drobno posiekać,
dodac sok z połówki cytryny,
na to wrzucić filety rybne posolone i popieprzone (najlepiej białym pieprzem) i obłożyć tą cebulką dookoła, aby ryba się dusiła...
pycha
smacznego:-)
 
Do góry