reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coraz Bliżej "roczek"...

A u nas powoli ruszyła machina organizacji roczka:)
Trochę pomyslalam nad menu
1) torcik- nie wiem jeszcze czy zdecyduję się zrobić sama- sprawa do przemyślenia
2) coctail z lodów śmietankowych i truskawek
3) dziecięce kanapki- zbieram własnie ładne wzorki, do tego sałatki, i mięcho na ciepło
4) ciepłe danie- tutaj jeszcze niesprecyzowane, może macie jakiś pomysł? Odpada bigos i leczo- podawalismy to na ostatnich urodzinach, a muszę mieć zawsze coś nowego:-) Hm może bogracz?

Jeżeli chodzi o alkohol to na pewno zrobię jakiś poncz:)
Z obiadu zrezygnowalismy ze względu na upały- gotowanie w domu w ten dzień odpada, za duża duchota panowałaby.

To na razie tyle. Nie mam jeszcze pomysłu na prezent na roczek, na dzień dziecka Otylka dostanie od nas basenik i piłkę plażową. Akurat piątek i sobotę będzie spędzała na działce:):tak:
 
reklama
Dziś w TV usłyszałam, że w czerwcu maja być straszne upały:szok:Dlatego nie ma co szaleć z jedzeniem, bo pewnie mało komu będzie chciało się jeść. Kurcze, tylko te biedne torty... Byle nie rozpłyneły się:eek:
 
Baśka, fajny pomysł z tymi zaproszeniami i przede wszystkim super wykonanie:-) A ciuszki prześliczne.
U nas jeszcze 2 tygodnie do imprezy, ale goście już zaproszeni i jeśli wszyscy dotrą, będą 22 osoby :eek: Nie wiem, gdzie ja wszystkich pomieszczę. Zastanawialiśmy się nad urządzeniem imprezy w lokalu, ale doszliśmy do wniosku, że taką uroczystość trzeba zrobić w domu. Zwłaszcza że większość gości to moja rodzinka, która ma do przejechania ponad 100 km - na pewno będą chcieli odpocząć, odświeżyć się...
Nad menu dopiero się zastanawiam, też raczej nie planuję typowego obiadu, bo jest na to za gorąco. Ell, z ciepłych dań mogę polecić Ci ryż po hiszpańsku (jeśli będziesz chciała, podam przepis na wątku z przepisami), albo np. szaszłyki z dipami.
Na pewno będzie wielki tort (na tyle osób to naprawdę musi być WIELKI:-D) i raczej go zamówię, bo co prawda sama piekę torty, ale będę miała sporo innych dań do przygotowania, a poza tym z cukierni można odebrać przed samą imprezą i nie ma problemu z przechowaniem. No i u nas robią specjalne torty na roczek, np. z twarzą dziecka i w różnych ciekawych kształtach.
Poza tym mam już zestaw do zrobienia odcisku rączki, planuję zawiesić mnóstwo balonów, na torcie będą fontanny sztucznych ogni i grająca świeczka:-) No i tradycyjna wróżba z wybieraniem przedmiotów oraz podstrzyżyny - co prawda już troszkę podcięłam Marcinkowi włoski z tyłu głowy ze względu na upały, ale moja bratowa, która jest fryzjerką, dopełni reszty i "skonstruuje" jakąś fryzurkę:-D
 
kolejne karteczki czekały na nas w skrzynce- dziekujemy slicznie za zyczenia Mateuszkowi (od Anib190), Danielkowi oraz Mikołajowi:) i oczywiście ich rodzicom.
hehe od przystojniaczków karteczki przyszły, Otylka była wniębowzięta:-D

Aniub190 wysłałyśmy do maluszkow te same kartki, na razie akurat tych wyslalam 5, więc może przy reszcie się nie powtórzymy:) co ja mówię do maluszków, a przeciez to już niebawem roczniaki:)
 
Dziewczyny dziekuje za pochwały ;) możecie ściągać - użyczam praw autorskich!!!


My też dziękujemy za karteczki - od Martusi, Mikusia, Matteuszka Anib i Danielka. Karolek obejrzy je jutro wszystkie - dziś ja dorwałam się do nich dopiero jak KArol spał ale jutro będzie podziwiał A tak w ogóle to widze że poczta coś ostatnio nie bardzo się spieszy...czy wysłane 24 czy 25 czy normalny czy priorytet - doszły dzisiaj - tzn zdążyły oczywiście!!! ale moje wysłane w piątek normalnie tez powinny już dojść....mam nadzieję że jutro - zwłaszcza żeby do MArtusi karteczka zdazyła :)
 
Baśka, od razu się tłumaczę, że my też już wysłaliśmy w zeszłym tygodniu... Mam nadzieję, że jutro dojdzie... I do Martusi też...:-)
 
Ale jak dojdzie póxniej to też nic się nie stanie - naprawdę :):):) a tak na serio to poczujemy ten roczek chyba dopiero w sobote - bo wiecie - tort, swieczka, goscie, prezenty :)
 
Kurcze Baśka dopiero co ci wody odeszły, a tu już jutro roczek. Ale ten czas pędzi jak szalony. :szok:
 
reklama
Martusia dziękuje za życzenia i śliczną karteczkę Danielkowi i jego rodzicom :-) a dziś jak wrócimy ze żłobka szybciutko zajrzymy do skrzynki :-)
U nas też urodzinki będą w sobotę u mojej mamy, ale jeszcze prezent musimy zdążyć kupić :-) A dziś fajnie się złożyło, bo w żłobku jest piknik z trzech okazji- dnia dziecka, dnia mamy i dnia taty, więc Martuś w dniu urodzin zaliczy imprezkę :-)
 
Do góry