reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CORDAFEN czy jest bezpieczny?

madzia81

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2007
Postów
86
Witam mam pytanie jestem w 34tygodniu ciazy i miewam często twradniejący brzuch,czyli skurcze,dostałam dzis zalecenie brania Cordafenu 4*dziennie,poczytałam ulotkę i przeciwskazaniem do jego stosowania jest miedzy innymi ciaza,troche zgłupiałam,lekarze wiedzą chyba co robią ale moze któras z Was tez bierze ten lek i mnie uspokoi?pozdrawiam;-)
 
reklama
hmm, podobną miałam sytuację, tylko ja byłam na początku ciąży i o inny lek chodziło (nie pamiętam już o jaki), też przeczytałam ulotkę i przeciwwskazaniem była ciąża - też zgłupiałam i nie wiedziałam co robić, ale nie brałam tego leku... na twardniejący brzuch magnez się też bierze. a to ginekolog Ci przepisał? może w razie wątpliwości zadzwoń do Niego i spytaj czy aby na pewno masz brać ten lek, bo poczytałaś że w ciąży nie powinno się go brać - no albo faktycznie jakieś dziewczyny się wypowiedzą, które to brały...
 
Witam, brałam Cordafen po tym jak trafiłam na patologię ciąży, bo w 27 tc zaczęłam rodzić obecnie jestem w 39 tc i w poniedziałek idę na wywołanie. Moim zdaniem ginekolog wie co robi, więc jak nie chcesz urodzić wcześniaka to lepiej posłuchaj lekarza, bo w końcu nie po to uczył sie ileśtam lat żeby Ci krzywdę zrobić. A tak poza tym po Cordafenie czułam się dobrze, a brałam jeszcze Sorbifer i No-spę.
 
Niestety na wiekszosci lekow jest napis ze przeciwwskazaniem jest ciaza.
Ja biore Cordafen (i nospe) na skurcze od 16 tyg. ciazy - teraz stosuje sie go zamiast Fenoterolu.
Ponoc Cordafen jest lepiej tolerowany - ja czulam sie po nim tragicznie na poczatku, teraz tylko czasem jest nieprzyjemnie ;-)
Od ginki uslyszalam, ze wieksze niebezpieczenstwo jest jak zacznie sie rodzic przedwczesnie i ze leki brac trzeba.
Lekarz napewno wie co robi, wiec radze lekow nie odstawiac na wlasna reke.....
W niektorych przypadakach magnez to za malo :sorry2:
 
W związku z wysokim ciśnieniem brałam Cordafen i mam ślicznego zdrowego synka.Dostawałam lek w szpitalu i nawet mi do głowy nie przyszło by czytać ulotkę.To był jedyny lek ,który na mnie jako tako działał,choc ostatecznie i tak rozwiązano moją ciążę przed czasem.
Mój synek jest pięknie rozwijającym sie dzieckiem,wprawdzie borykamy sie z alergią,ale go mam,bez tego leku nie wiem,co by było....:baffled:nic innego nie działało.
Skonsultuj sie jeszcze raz z lekarzem,podziel sie wątpliwościami,moze jest jakichś zamiennik tego leku.A jak nie,a jest konieczne branie Cordafenu,to nie przejmowałabym sie tak bardzo.Na pocieszenie powiem,że większośc leków nie jest testowana na kobietach w ciąży(bo która o zdrowych zmysłach ,by sie na to zgodziła)więc piszą na ulotce,że nie wolno zażywać,bo nie testowano_O ile sie nie myle na ulotce Cordafenu napisano,by nie zażywać bez konsultacji z lekarzem.:tak:
 
Producenci zapobieglowo zamieszczaja takie info na ulotkach,wiesz chyba co mam na mysli.Wiele kobiet bierze ten lek i dzieci rodza sie zdrowe.Nawet na paracetamolu masz informacje ,ze niw wolno brac w ciazy.
 
Dziękuję za odpowiedzi i wsparcie,wolałam się upewnic w moich watpliwosciach,lek biorę tak jak zalecił lekarz i muszę przyznac ze juz nie mam tak czestych skurczów,mam go przyjmowac przez 10dni a co dalej zobaczymy.Pozdrawiam;-)
 
Co do wypowiedzi na temat ulotek, to moja gin mi powiedziała, że na każdej ulotce napiszą że nie jest dla ciężarnych bo żaden koncern farmaceutyczny nieczego na ciężarówkach nie testuje
 
reklama
Dziewczyny, jesteście wspaniałe, nie zdążyłam się nawet zestresować, bo szybko doleciałam z kuchni, gdzie przeczytałam ulotkę, do pokoju, gdzie wstukałam w google :)
ja jestem w 35 tc, Młoda prze, ginka mówi, że za wcześnie, leżymy i właśnie cordafen 3 razy po jednej naprzemiennie z magneb6 4 razy po dwie.

dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)
 
reklama
Do góry