reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Córka ma katar czy moze zalapac co innego?

pilanka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2010
Postów
50
Witam. moze to glupie pytanie, ale...co tam. 9 miesieczna córka ma katar od 3 dni. daje witamine C i 2 razy kropleki do nosa. nic poza tym jej nie niest. je normalnie,bawi sie, tylko picia daje jej wiecej. dzis mam jechac do mamy ktora ma zapalenie oskrzeli. czy jak córka ma juz w sobie wirusa to czy moze zalapac jeszcze od mojej mamy zapalenie oskrzeli? dziekuje za odp.
 
reklama
Z tego co wiem, zapalenie oskrzeli samo w sobie nie jest zaraźliwe, bo jest to powikłanie po jakimś przeziębieniu czy katarze. Ale za to wirus, który wywołał ten katar czy też przeziębienie zapewne zaraźliwy jest i może dodatkowo osłabić organizm Twojej córki. Tak na chłopski rozum. Generalnie wydaje mi się, że z małymi dziećmi powinno się odwiedzać chorych.
 
Witam. moze to glupie pytanie, ale...co tam. 9 miesieczna córka ma katar od 3 dni. daje witamine C i 2 razy kropleki do nosa. nic poza tym jej nie niest. je normalnie,bawi sie, tylko picia daje jej wiecej. dzis mam jechac do mamy ktora ma zapalenie oskrzeli. czy jak córka ma juz w sobie wirusa to czy moze zalapac jeszcze od mojej mamy zapalenie oskrzeli? dziekuje za odp.

Ja uważam, że do chorej osoby nie powinno się jechac z dzieckiem
 
na twoim miejscu nie narażałabym dziecka, lepiej zostać w domu.

zapalenie oskrzeli to poważna choroba, moje dziecko miało to jak skończyła 1 miesiąc i antybiotyk podawany był w zastrzykach - koszmar. A zaraziło się wirusem w szpitalu na badaniach, które robiliśmy z powodu podejrzenia bakterii w układzie moczowym, do lekarza czekały dzieci z zapaleniem oskrzeli i moje malutkie się zaraziło wirusem.
 
Zapalenie sokrzeli to wirusówka. Od przeziebienia czasem kończy sięna oskrzelach, powikłanie lubodrazu pada na oskrzela. Ale to jest wirusowe wiec jeśli córka ma katar do dołożycie jej kolejnego dziada do pokonania. Moze isę u niej skończyć kolejnym katarem, moze nie. To zalezy.
Jeśli mała ma katar to nie daje isę kropel hamujacych spływanie katarku bo tak właśnie organizm się oczyszcza a Ty w ten sposóbmu uniemożliwiasz i przeszkadzasz. Katar trzeba przeczekać. czyścic nosek, psikać sola morską jak gęsty jest, pozwolić się oczyścić
Zapalenia oskrzeli nie leczy się antybiotykami. Tzn. nie powinno się ale lekarzom się nie chce robić badań więc wolą walić antybiotyki. Moj synek miał kilkanaście zap. oskrzeli i tylko dlatego ,że był leczony antybiotykami.plus zapalenia płuc razy dwa :/
 
dziekuje wam za odpowiedzi.z reszta domyslalam sie ich :-) nie wiem dlaczego wydawalo mi sie ze jak ma jednego wirusa to innego nie zalapie:/ . ale jade sama- macie racje po co ja narazac .
kerna wlasnie nasza pani doktor kazala dac te kropelki. i same widzicie. dziekuje ci kochana za ta info.
 
osobiscie bym nie ryzykowała, sa rozne powody zapalenia oskrzeli ale jednym z nich jest wirus. moj synek majac 5 miesiecy zalapał wirusowe zapalenie oskrzeli, 2 tygodnie spedzilismy w szpitalu, tak wiec nie polecam.
 
reklama
kerna oklepuje jej wlasnie plecki choc jest strasznie ruchliwa i ciezko nam to idzie :-) i do tego smaruje ja mascia rozgrzewajaca z musteli. jest super.

pozdrawiam i życze Wesołych Świąt!!! dużo Zdrówka dla waszych dzieciaczków -i dla Was samych. :-)
 
reklama
Do góry