reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Córka nie pije mleka!!ma 11 mies

aga1825

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2013
Postów
19
Witam, mam problem z 11-mies córką. Karmiłą ją piersią 5 mies., po odstawieniu a raczej sama się odstawiła zaczęłam ją dokrmiać słiczkami, kaszkami ale niestety za nic w dzień pić mleka z butelki nie chciała tylko soczki, kaszkę-mleko piła tylko w nocy, a teraz od jakiegoś tygodnia nie je już w nocy!Poprzebudzeniu łyknie pare razy soku i dalej idzie spać. Znajoma swojej córce w ty samym wieku podaje już zwykłe mleko sklepowe tez próbowałam ale gdzie tam dwa łyki i koniec. Martwi mnie to, bo w tym wieku powinna pić mleko czy modyfikowane czy zwykłe. Dodam ze je dużo owoców i warzyw, lecz z nabiału tylko serki,sporadycznie kleik ryżowy z mlekiem modyfikowanym.
Jak przekonać żeby piła choć trochę mleka???
 
reklama
Niektóre niejadki tak mają. Próbowałaś jakoś jej to zastąpić? Np mleko owocowe Nestle? Może problem tkwi w smaku, myślę że nie ma czym się martwić i jeśli pójdziesz z tym do lekarza to usłyszysz to samo, oraz to żebyś uzupełniła dietę rybą i warzywami.
 
Ostatnia edycja:
Proszę wprowadzić do diety dziecka fermentowane napoje mleczne-jogurt naturalny, kefiry, maślankę. Diety większości dzieci są bardzo "słodkie". Smak kwaśny przez większości rodziców jest błędnie eliminowany. Wprowadzając wyżej wymienione produkty zadba Pani o właściwą podaż wapnia. Oczywiście może podawać je Pani z owocami: w całości, pokrojone w drobne kawałki lub miksowane.
 
Do góry